تاریخ: ۸:۳۶ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
نام نویسنده: sobhan

فدراسیون فوتبال آمریکا با اجرای قانونی جدید زدن ضربه با سر را برای کودکان ممنوع کرد. به گزارش مازند اسپرت ؛فدراسیون فوتبال آمریکا روز گذشته اعلام کرد کودکانی که کمتر از ۱۰ سال سن دارند، نباید به هنگام مسابقات فوتبال ضربه سر بزنند. همچنین به موجب این قانون، کودکانی که ۱۱ تا ۱۳ سال سن […]

فدراسیون فوتبال آمریکا با اجرای قانونی جدید زدن ضربه با سر را برای کودکان ممنوع کرد.

به گزارش مازند اسپرت ؛فدراسیون فوتبال آمریکا روز گذشته اعلام کرد کودکانی که کمتر از ۱۰ سال سن دارند، نباید به هنگام مسابقات فوتبال ضربه سر بزنند. همچنین به موجب این قانون، کودکانی که ۱۱ تا ۱۳ سال سن داشته، فقط در تمرینات مجاز هستند با محدودیت ضربه سر با توپ تمرین کنند.

این قانون برای تمام تیم‌های رده سنی و امیدهای تیم‌های باشگاهی اجرا خواهد شد.

فدراسیون فوتبال آمریکا به این ترتیب به شکایت گروهی از والدین به فیفا به خاطر آسیب واردشدن به فرزند‌شان به خاطر زدن ضربه سر، واکنش نشان داد.

آنها در نامه‌ای از فدراسیون خواستند، برای تمام بازیکنانی که کمتر از ۱۷ سال سن داشته، زدن ضربه سر با محدودیت زیاد همراه شود.

در متن شکایت این گروه عنوان شده است: شمار زیادی از کودکان و نوجوانان در سراسر جهان در سطوح مختلف هستند که به خاطر زدن ضربه سر در بازی یا تمرین فوتبال دچار آسیب مغزی شدند.

در همین ارتباط تحقیق جامعی توسط یکی از دانشگاه‌های آمریکا انجام گرفته که در آن مشخص شده فوتبال، در میان ورزش‌های نظیر بیس‌بال، بسکتبال، فوتبال آمریکایی، کشتی، والیبال، فوتسال و سافت‌بال، بیشترین آسیب را به کودکان، بخصوص دختران واردکرده است.

همچنین این تحقیق مشخص کرده در سطح جوانان آمریکا، فوتبال ورزش رده ۵ از نظر واردکردن آسیب بوده است.

پاسخی بگذارید