تاریخ: ۸:۳۲ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
نام نویسنده: sobhan

نفرات برتر جام تختی با تصمیم شورای فنی و کادر فنی تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی اعزام خواهند شد. به گزارش مازند اسپرت ؛بر اساس بند ۱۵ فرایند انتخابی تیم های ملی کشتی مبنای انتخاب کشتی‌گیران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان در سال ۲۰۱۶، در […]

نفرات برتر جام تختی با تصمیم شورای فنی و کادر فنی تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی اعزام خواهند شد.

خبرگزاری فارس: اعزام نفرات برتر جام تختی به مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی

به گزارش مازند اسپرت ؛بر اساس بند ۱۵ فرایند انتخابی تیم های ملی کشتی مبنای انتخاب کشتی‌گیران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان در سال ۲۰۱۶، در اوزانی که در رقابت‌های انتخابی مرحله نهایی تیم ملی آنها برگزار شده است، نتایج حاصل از رقابت‌های انتخابی تیم ملی و در سایر اوزان، بر مبنای نتایج حاصل از جام بین‌المللی تختی (رقابت‌های مرحله اول انتخابی تیم ملی در اوزان المپیکی و مرحله نهایی در اوزان غیرالمپیکی) خواهد بود.

بر اساس بند ۱۶ نیز مبنای انتخاب کشتی‌گیران برای حضوردر رقابت‌های آسیایی کشتی آزاد و فرنگی ۲۰۱۶ تایلند، در رده سنی بزرگسالان، نتایج و عملکرد حاصل از رقابت‌های جام بین‌المللی تختی خواهد بود.

همچنین بر اساس بند ۲۰ فرایند، مبنای انتخاب و حضور کشتی‌گیران در رقابت‌های گزینشی المپیک ۲۰۱۶ در کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان (برای اوزانی که در جهانی ۲۰۱۵ موفق به کسب سهمیه نشده‌اند)، کشتی‌گیران شرکت کننده در مرحله اول انتخابی تیم ملی (جام تختی) بدون لحاظ نتایج حاصل از رقابت آنها در مسابقات مذکور، بنا به تشخیص کادر فنی، تایید مدیران تیم‌های ملی ذیربط و پذیرش شوراهای فنی تیم‌های ملی کشتی خواهد بود.

علیرضا رضایی، سخنگوی فدراسیون کشتی در این باره به فارس گفت: خوشبختانه مسابقات قهرمانی کشور در سطح بالایی برگزار شد و شاهد رقابت‌های جذابی بودیم که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است و باعث ایجاد انگیزه در کشتی‌گیران شد.

وی ادامه داد: نفرات برتر این مسابقات مجوز حضور در جام تختی به عنوان مرحله اول انتخابی تیم ملی را دریافت خواهند کرد و نفرات برتر جام تختی نیز به عضویت تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی درخواهند آمد.

به گزارش فارس، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام تختی روزهای ۲۴ و ۲۵ دی‌ماه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید