تاریخ: ۸:۳۱ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
نام نویسنده: sobhan

مهمترین اخبار ورزشی ۳ روز اخیر فوتبال ایران حول بحث جدایی دراگان اسکوچیچ از فولاد خوزستان و پیوستن این مربی به سپاهان بود که بعد از هیاهوی فراوان این مسئله منتفی شد. به گزارش مازند اسپرت ؛فولاد خوزستان بعد از مشکلات مدیریتی که  قبل از شروع فصل جاری برایش به وجود آمد نتوانسته تا به […]

مهمترین اخبار ورزشی ۳ روز اخیر فوتبال ایران حول بحث جدایی دراگان اسکوچیچ از فولاد خوزستان و پیوستن این مربی به سپاهان بود که بعد از هیاهوی فراوان این مسئله منتفی شد.

خبرگزاری فارس: وقتی که سپاهان، فولاد و اسکوچیچ همه را سر کار گذاشتند

به گزارش مازند اسپرت ؛فولاد خوزستان بعد از مشکلات مدیریتی که  قبل از شروع فصل جاری برایش به وجود آمد نتوانسته تا به اینجا عملکرد خوبی داشته باشد.

این تیم در حال حاضر با ۶ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده‌بندی مسابقات لیگ برتر قرار دارد.

این نتایج بد باعث بروز فشار روی دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد شد و کادر مدیریتی این باشگاه با این مربی دچار اختلاف شد. با توجه به اینکه رقم قرارداد اسکوچیچ بالا بود و مدیریت فولاد با این شعار به این باشگاه آمد که با بودجه‌ کمی تیم را اداره می‌کنند، آنها بدشان نمی‌آمد که اسکوچیچ استعفا بدهد و بار مالی این قرارداد از روی دوش باشگاه برداشته شود.

بعد از کنار‌ه‌گیری حسین فرکی از هدایت سپاهان نام اسکوچیچ برای سرمربیگری این تیم بر سر زبان‌ها افتاد. با وجود اینکه اسکوچیچ با فولاد قرارداد داشت تنها راه پیوستن این مربی به سپاهان فسخ قرارداد با فولاد بود.

حضور اسکوچیچ در سپاهان و فسخ قرارداد با فولاد بهترین فرصت برای این باشگاه جهت شانه خالی کردن از پرداخت پول این مربی و به نوعی فرار از انتقاد برای قطع همکاری با اسکوچیچی بود که در میان هواداران جایگاه خوبی دارد.

در نهایت ۳ روز قبل مسئولان سپاهان به طور قطعی اعلام کردند که اسکوچیچ گزینه نهایی این باشگاه است.

منوچهر نیکفر رئیس هیأت مدیره سپاهان در گذشته عضو مدیران کارخانه فولاد خوزستان بوده است.

اصغر باقریان مدیرعامل فعلی باشگاه سپاهان در گذشته مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان بوده و زمانی هم مدیر کل تربیت بدنی کارخانه فولاد خوزستان بوده است. او به عنوان پرسنل حراست گروه ملی صنعتی اهواز هم فعالیت می‌کرده است.

بدین ترتیب کاملا مشخص است که مدیران باشگاه سپاهان و فولاد خوزستان با یکدیگر ارتباط بسیار نزدیکی دارند و در گذشته حتی شاید سابقه همکاری هم داشته‌اند.

در نهایت در حالیکه همه جدایی اسکوچیچ از فولاد و پیوستن این مربی به سپاهان را قطعی می‌دانستند روز گذشته به طور کامل ورق برگشت. سرمربی فولاد از ترس اینکه اگر قراردادش را فسخ کند ممکن است مسئولان باشگاه سپاهان با او قرارداد نبندند یا اینکه در اصطلاح دور بخورد از فولادی‌ها خواست قبل از فسخ قرارداد به او نامه رضایتی جهت عقد قرارداد با سپاهان بدهند و بعد از اینکه اسکوچیچ قراردادش را منعقد کرد او کارهای مربوط به فسخ قرارداد با فولاد خوزستان را انجام دهد. مسئله‌ای که از سوی مدیران فولاد پذیرفته نشد تا اینکه در نهایت بحث جدایی این مربی از جمع قرمزپوشان اهوازی منتفی شود.

در مجموع روند مذاکره باشگاه سپاهان با اسکوچیچ، مذاکره این مربی با سپاهان، بحث جدایی از فولاد خوزستان و رفتار مدیریت باشگاه فولاد نهایت رفتار غیر حرفه‌ای را در فوتبال به اصطلاح حرفه‌ای ایران به نمایش گذاشت.

مهمترین اخبار فوتبال ایران در ۳ روز گذشته حول بحث انتخاب سرمربی سپاهان و جدایی اسکوچیچ از فوتبال ایران بود که تمام این جار و جنجال پوچ و برای هیچ بود.

وقتی مدیریت یک باشگاه قادر به اجرای خواست خود نیست و بین حفظ و جدایی با یک مربی نمی‌تواند تصمیمی اتخاذ کند نباید انتظار داشت فولاد خوزستان امسال به جایگاهی بهتر از جایگاه فعلی خود دست یابد.

باشگاه فولاد خوزستان بدون شک یکی از مهمتری تیم‌های فوتبال ایران است که در سال‌های اخیر تاثیر زیادی در رشد فوتبال ایران و معرفی بازیکنان مستعد به کشورمان داشته است که متاسفانه این روزها اسیر بی‌تدبیری‌ و سوء مدیریت‌ شده است.

باید منتظر ماند و دید تکلیف دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران( فولاد خوزستان و سپاهان) طی روزها و هفته‌های آینده به چه شکلی رقم می‌خورد و آیا آنها می‌توانند از این بحران خود ساخته رهایی پیدا کنند یا …

پاسخی بگذارید