تاریخ: ۸:۱۹ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
نام نویسنده: sobhan

سایت ریو ۲۰۱۶ در گزارشی با تمجید از عملکرد زهرا نعمتی نوشت این ورزشکار می‌تواند در المپیک ۲۰۱۶ برزیل شاهکاری جدید خلق کند. به گزارش مازند اسپرت ؛ سایت المپیک ۲۰۱۶ ریو در گزارشی درباره زهرا نعمتی نوشت: ورزشکار تاریخ‌ساز ایرانی که موفق شد در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن مدال طلا را کسب کند، برای […]

سایت ریو ۲۰۱۶ در گزارشی با تمجید از عملکرد زهرا نعمتی نوشت این ورزشکار می‌تواند در المپیک ۲۰۱۶ برزیل شاهکاری جدید خلق کند.

به گزارش مازند اسپرت ؛ سایت المپیک ۲۰۱۶ ریو در گزارشی درباره زهرا نعمتی نوشت: ورزشکار تاریخ‌ساز ایرانی که موفق شد در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن مدال طلا را کسب کند، برای نخستین بار سهمیه المپیک ریو را کسب کرد.

زهرا نعمتی در نقش یک مدل جهانی آماده رقابت بود، اما وی سال آینده می‌تواند شاهکاری جدید را خلق کند. این ورزشکار بعد از قهرمانی در پارالمپیک لندن، توانست برای کشورش سهمیه المپیک ریو را کسب کند.

پیروزی نعمتی در لندن نام او را در ایران به عنوان نخستین زن مدال‌آور در المپیک و یا پارالمپیک ثبت کرد. این ورزشکار ۳۰ ساله با شکستن موانع اعتبار بزرگی را کسب کرد و زنان بیشتری را تشویق کرد تا پیگیر ورزش در جهان اسلام باشند. نعمتی در سال ۲۰۱۳ از اسپورت آکورد موفق به دریافت جایزه شد.

وی بعد از دریافت مدال نقره در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند گفت: یکشنبه یک روز تاریخی برای من بود. همه تلاشم را به کار می‌برم تا هم در المپیک و هم در پارالمپیک به طور همزمان حضور داشته باشم.

وی افزود: از کسب سهمیه بسیار خوشحالم. من انگیزه‌ای را برای همه کمانداران کشورم ایجاد کردم. در تایلند هستم تا در رقابت‌های پارالمپیک هم برای کسب سهمیه تلاش کنم. سهمیه‌ای که گرفته‌ام پایان کار من نیست، رویاهایم بیشتر از آنچه هستند که می‌توانم تصور کنم.

پاسخی بگذارید