تاریخ: ۸:۴۶ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
نام نویسنده: sobhan

از سوی مقامات ایالتی و کمیته ورزش و فرهنگ حزب جدایی طلب کاتالونیا، جایزه سال بهترین بازیکن این منطقه از اسپانیا به جرارد پیکه رسید. به گزارش مازند اسپرت ، جرارد پیکه مدافع ملی پوش تیم فوتبال اسپانیا که برای تیم ملی موسوم به کاتالونیا نیز بارها به میدان رفته و در چند سال گذشته […]

از سوی مقامات ایالتی و کمیته ورزش و فرهنگ حزب جدایی طلب کاتالونیا، جایزه سال بهترین بازیکن این منطقه از اسپانیا به جرارد پیکه رسید.

به گزارش مازند اسپرت ، جرارد پیکه مدافع ملی پوش تیم فوتبال اسپانیا که برای تیم ملی موسوم به کاتالونیا نیز بارها به میدان رفته و در چند سال گذشته به بهانه‌های مختلف از جدایی کاتالونیا حمایت کرده است، جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۱۵ در کاتالونیا را از آن خود کرد.

جرارد پیکه در این مراسم از حمایت و صبوری همسر خود و دوستان نزدیکش تشکر کرد و مبلغ دریافت شده معادل ۴۰۰ هزار یورو را به بیمارستان مرکزی شهر بارسلونا در بخش اعصاب و روان کودکان تقدیم کرد.

سازمانی که این جایزه را هر سال به بهترین بازیکن سال کاتالونیا اهدا می‌کند، اصولا از دید دولت اسپانیا غیر قانونی است و نامش، فدراسیون فوتبال کاتالونیا است، این فدراسیون اساسا جایگاهی در فیفا ندارد و بارها از سوی فیفا به نقض کپی رایت، سوء استفاده از نام فیفا و برگزاری بازی‌های ملی غیرقانونی به جریمه نقدی و محرومیت‌های طولانی مدت تهدید شده است.

پاسخی بگذارید