تاریخ: ۷:۳۴ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
نام نویسنده: sobhan

سجادی: مستندی برای اتهامات مطرح شده درمورد داوران نداریم/ تا ۱۰ روز دیگر راهکار می دهیم ورزش > مدیریت ورزش – به گزارش مازند اسپرت ، نصرالله سجادی در پایان جلسه اش با رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت : ظرف ده روز آینده نتیجه تمام بررسی ها را اعلام می کنیم. نصرالله سجادی به تشریج نتایج […]

سجادی: مستندی برای اتهامات مطرح شده درمورد داوران نداریم/ تا ۱۰ روز دیگر راهکار می دهیم

ورزش > مدیریت ورزش – به گزارش مازند اسپرت ، نصرالله سجادی در پایان جلسه اش با رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت : ظرف ده روز آینده نتیجه تمام بررسی ها را اعلام می کنیم.

نصرالله سجادی به تشریج نتایج نشست خود با رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره داوری های لیگ برتر فوتبال پرداخت .
معاون قهرمانی که بعد از دستور وزیر ورزش ، بررسی وضع داوری ها را برعهده گرفته است درباره افراد حاضر در این نشست گقت : به جز اقای کفاشیان و اسدی ، آقایان تاج رئیس سازمان لیگ ، اصفهانیان رئیس کمیته آموزش و عنایت رئیس دپارتمان داوری نیز حضور داشتند
دکتر سجادی بررسی داوری ها در یازده هفته لیگ برتر فوتبال را موضوع این جلسه عنوان کرد و افزود: در این نشست تقریبا دو ساعته رئیس و دبیرکل و همینطور رئیس دپارتمان داوری گزارشی از وضع داوری ها ، اشتباهات رخ داده ، گزارش های ناظران داوری ارائه کردند ضمن اینکه تحلیل آماری هم از وضع داوری در چند لیگ برتر معتبر اروپایی از جمله بوندس لیگا آلمان ، لیگای اسپانیا و فوتبال دسته یک ایتالیا و همینطور جی لیگ ژاپن و اشتباهات مهم و موثر انها در جریان بازیها به بحث و بررسی گذاشته شد.
وی درباره نتیجه این نشست گفت : چند موضوع مهم عمدتا با پیشنهاد من در دستور کار قرار گرفت یکی دعوت از پیشکسوتان و کارشناسان داوری حداکثر تا هفته آینده برای تحلیل داوری ها بود دوم کمیته داوران و دپارتمان داوری گزارشی کمی و کیفی از وضع داوری ها در یازده هفته اخیر تا دوشنبه هفته آینده اماده کنند سوم فدراسیون فوتبال بانی دعوت از مدیران عامل تیم های لیگ برتری شود و روز دوشنبه هفته آینده در اکادمی ملی فوتبال دیدگاههای آنان درباره داوری ها مطرح شود.
معاون قهرمانی افزود : حداکثر تا ده روز آینده بعد از جمع بندی نظرها ، در جلسه مجددی راهکارها را اعلام می کنیم و امیدوارم تا پایان مسابقات لیگ پانزدهم خطاهای داوری بسیار کاهش پیدا کند.
دکتر سجادی درباره مواردی که در مورد داوران در رسانه ها مطرح می شود گفت : هیچ مستندی درباره اتهامات مطرح شده نداریم و تلاش می کنیم با جمع بندی نظر تمامی افراد ذی نفع در این مورد از مدیران عامل ، داوران و پیشکسوتان به یک جمع بندی و راهکار مناسب برای کاهش اشتباهات داوری برسیم.
معاون قهرمانی آموزش را یکی از موارد مهم برای ارتقا سطح داوری دانست و اضافه کرد : خوشبختانه فدراسیون فوتبال برای موضوع آموزش برنامه دارد و از فردا ( سه شنبه ) به مدت پنج روز داوران لیگ برتر زیر مدرسان فیفا دوره آموزشی خواهند داشت.

پاسخی بگذارید