تاریخ: ۳:۵۸ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
نام نویسنده: sobhan

۱۵ تن از ۲۴ کشتی گیری که در ۸ وزن قهرمانی کشور اول تا سوم شدند مازندرانی بودند.این شاید کفایت کند تا از سرایش تازه بگوییم و از خیره کنندگی مازندران در کشتی آزاد قهرمانی کشور.   به گزارش مازند اسپرت ؛ با اینکه خیلی از ستارگانش نبودند مازندران باز هم از ارتعاش غرش های […]

۱۵3 تن از ۲۴ کشتی گیری که در ۸ وزن قهرمانی کشور اول تا سوم شدند مازندرانی بودند.این شاید کفایت کند تا از سرایش تازه بگوییم و از خیره کنندگی مازندران در کشتی آزاد قهرمانی کشور.

 

به گزارش مازند اسپرت ؛ با اینکه خیلی از ستارگانش نبودند مازندران باز هم از ارتعاش غرش های همیشگی اش کم نشد.
در این رقابت حساس کشتی گیران آزادکار مازندران پر نفس و با انگیزه بوده و جانانه روی تشک جنگیدند.آنها البته بارها مقابل یکدیگر هم به میدان رفتند و رفقای خود را بردند.
 
این نتیجه ی فرا تصور بازتاب گسترده ای داشته و یکه تازی مازنی ها را جلای دیگری بخشیده به گونه ای که گفته می شود تا سال ها خود را بیمه شده نشان می دهند.
 
حرف های محمود حسن نیا مربی سازنده که سرپرستی این تیم را بر عهده داشته جالب است.او که با نظر ثمربخش رئیس دوست داشتنی کشتی استان و در نبود مصطفی میرعمادیان مسئول کمیته بزرگسالان هیات کشتی استان، لشگر کشتی آزاد مازنی ها را در پایتخت هدایت می کرد بر این باور است که حتی می توانستیم بهتر باشیم:امیدواریم که ار صحبت هایم این برداشت نشود که مغرور شده ایم.هر کس از نزدیک به کشتی استان اشراف داشته باشد در می یابد که اصلا شگفتی روی نداده بلکه این انتظاری بود که داشتیم و به حقیقت پیوست.کلاس کشتی گیران مازنی در درجه ممتازی به نسبت بقیه است و با این هیات کشتی و مجموعه ی همدل و یکصدا دستیابی به چنین راندمانی کاملا ملموس بود.
 
حسن نیا که دو روز سخت را به همراه دیگر مربیان مازنی گذرانده می گوید:تک تک کشتی گیران غیرتمندانه ظاهر شدند و پرفروغ بودند.آنها به وظایف خود عمل کردند و مربیان هم تلاش زیادی داشتند.این موفقیت نتیجه کار هماهنگ و با برنامه ای بود که در تمرینات متمرکز داشتند.
 
وی به نکته جالبی اشاره می کند:دقت کنید که دیگر کشتی مازندران در آینده ی خود به یک شهر و منطقه وابسته نیست.سوادکوه ۳ تا اولی داد در شرایطی که بابل و ساری با همه ی سابقه شان یکی.کشتی ما به همه جا رفته و قدرت ها تقسیم شده و تنها یکی دو شهر نیستند که بار کشتی را بر دوش می کشند.
 
او که خود قهرمان اسبق جوانان جهان است و در باشگاه مالک اشتر بابل تمرین می دهد، برتری مازندران را پایدار می داند: با اینکه تعلل و استراحتی در کار نیست و کشتی استان مثل ساعت دقیق است و ادامه می دهد اما پشتوانه ی عالی داریم و در هر وزن چند مهره ی معتمد داریم که شرایط سنی خیلی خوبی دارند.شک نکنید این شکوه و جلال ادامه می یابد.
 
در نهایت این مسابقات مازندران با ۷۶، کرمانشاه با ۴۸ و تهران با ۴۰ امتیاز اول تا سوم شدند و تیم های گلستان، خراسان شمالی و البرز نیز چهارم تا ششم شدند.
 
نفرات برتر این مسابقات سهمیه حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی را کسب کردند که پیداست مازندران با بشترین نفرات در آن رقابت مهم نیز شرکت خواهد داشت.
رده بندی انفرادی این رقابتها به شرح زیر است:
 برترین های کشتی آزاد:
۵۷ کیلوگرم: ۱- سید مصطفی دامادی (مازندران) ۲- امید جلالی بهار ۳- رضا اطری (مازندران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- مهران نصیری (مازندران) ۲- فرزادعموزاده خلیلی (مازندران) ۳- مهران شیخی (مازندران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- مرتضی قیاسی ۲- میثم نصیری (مازندران) ۳- رضا عبداله پور (مازندران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- سعید داداش پور (مازندران) ۲- حامد رشیدی ۳- سید مهرشاد اکبری (مازندران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- مصطفی حسین خانی ۲- کیانوش نادری (مازندران) ۳- بهمن تیموری
۸۶ کیلوگرم: ۱- محمد جواد ابراهیمی (مازندران) ۲- احسان لشگری ۳- احسان امینی
۹۷ کیلوگرم: ۱- امیر محمدی ۲- اباذر اسلامی (مازندران) ۳- حسن رحیمی

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- سید رضا موسوی (مازندران) ۲- سید احمد رسولی (مازندران) ۳- جابر صادق زاده (مازندران)

پاسخی بگذارید