تاریخ: ۷:۱۱ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۷
نام نویسنده: sobhan

وزارت ورزش به دنبال حل وضعیت اسفبار داوری علیه پرسپولیس ورزش > مدیریت ورزش – وزیر ورزش می خواهد به مسئله داوری ها ورود کند و این بساط اسفبار علیه پرسپولیس را جمع کند! این جمله را مسئول روابط عمومی وزارت ورزش گفته است. به گزارش مازند اسپرت ، وزیر ورزش بعد از دیدار با مدیرعامل پرسپولیس […]

وزارت ورزش به دنبال حل وضعیت اسفبار داوری علیه پرسپولیس

ورزش > مدیریت ورزش – وزیر ورزش می خواهد به مسئله داوری ها ورود کند و این بساط اسفبار علیه پرسپولیس را جمع کند! این جمله را مسئول روابط عمومی وزارت ورزش گفته است.

به گزارش مازند اسپرت ، وزیر ورزش بعد از دیدار با مدیرعامل پرسپولیس و شنیدن گلایه های او درباره اینکه داوری ها علیه قرمزها سناریویی است برای بدنام کردن وزارتخانه ورزش به دست تیم کفاشیان ، تقریبا با مدیر پرسپولیس هم نظر بوده که قصد ورود شخصی به ماجرا را دارد. علی اکبر طاهری مدیر پرسپولیس بعد از حذف تیمش در جام حذفی این اتهام را به کفاشیان وارد کرد و گفت پرسپولیس دارد قربانی اختلاف با وزارت ورزش می شود.

کفاشیان اما خیلی سریع این مسئله را رد کرد و گفت:«اگر چنین سناریویی باشد ، باید علیه استقلال هم اتفاقاتی بیفتد . ما اصلا کاری به داوری ها نداریم و دپارتمان داوری مسئول داوری هاست. » مهدی تاج هم دیگر مسئولی بود که بعد از اعتراض ها ، بلافاصله به مسائل داوری واکنش نشان داد و در نامه ای نوشت باید مشکلات اسفبار داوری حل شود. او هم مشکل را متوجه دپارتمان داوری دانست. جایی که نزدیک ترین فرد به وزارت ورزش در تشکیلات فوتبال متولی اش است.

از ابتدای لیگ امسال بود که تغییرات در دپارتمان داوری رخ داد. وزیر ورزش بعد از اتفاقات بازی تراکتورسازی و نفت سال گذشته به دستور رئیس جمهور ، موظف شد تا کمیته بررسی تشکیل دهد. کمیته ای که نتیجه تمام تحقیقاتش شد رفتن حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری . او رفت و علیرضا اسدی ، مسعود عنایت ، یکی از کمک داوران خوشنام پیشین را برای این دپارتمان برگزید. او که پیشتر توانسته بود داوران خوبی چون نسل ترکی و مظفری ها را به فوتبال ایران معرفی کند. فصل جدید اما برای او چندان خوش یمن نبود. اشتباهات مکرر داوری که باعث شده بود تیم هایی مثل تراکتورسازی ، پرسپولیس و حتی ذوب آهن لطمات زیادی بخورند و در مقابل تیم هایی مثل استقلال و سایپا خوش شانس ترین تیم ها در بهره گرفتن از اشتباهات داوری باشند ، اعتراض های زیادی به همراه داشت.

این اعتراضات با تصمیم اشتباه جهانبازی در اخراج گلر پرسپولیس و حذف تیم برانکو از جام حذفی به اوج رسید و این بار طاهری داوران را متهم به اشتباهات تعمدی برای ضربه زدن به جایگاه وزارت ورزش کرد. اتهامی که نیاز به اسنادی مشخص داشت ، درحالی که مسئولیت داوری ها با دپارتمان داوری و زیر نظر اسدی بود. اتفاقی که سبب شد تا امیر عابدینی از مدیران پیشین منتقد وزارت ورزش ، اسدی را عامل اشتباهات داوری معرفی کند و بگوید او انتخاب وزارت ورزش است نه فدراسیون فوتبال.

دیدار طاهری و گودرزی سبب شده تا نظر وزیر هم مثل نظر داوری به اشتباهات تعمدی باشد چون مازیار ناظمی مسئول روابط عمومی وزارتخانه در این باره در اینستاگرامش نوشته:«اینکه در ۳ بازی پرسپولیس داوران اشتباه می کنند و بعد عذرخواهی می کنند ، کلی مشکوک است …» جمله ای نزدیک به حرف هایی که طاهری زده و بعدا آنها را به شخص وزیر هم منتقل کرده است. حرف هایی که البته رضا حسنی خو ، معاون و مشاور وزیر در حراست وزارت ورزش آن را بدون سند قلمداد کرده و گفته بدون مستند نمی توان چنین اتهامی را پذیرفت ، حتی اگر از سوی نزدیک ترین افراد به وزیر ورزش بیان شده باشد. با این وجود به نظر می رسد که وزیر ورزش با گفته های طاهری قانع شده چون ناظمی در ادامه مطلبش نوشته است:«قرار است وزارت به زودی به بحث داوری ها ورود کند و بساط اسفبار و دل آزار برای هواداران جمع شود یا حداقل ما هم فریادی زده باشیم کنار بقیه.»

و این گفته خبری خوشحال کننده برای هواداران پرسپولیس و علی اکبر طاهری است که قرار شده با ورود وزارت ورزش دیگر بساط داوری های علیه پرسپولیس برچیده شود . از این پس هواداران پرسپولیس می توانند پیگیر حق شان از وزارت ورزش باشند.

پاسخی بگذارید