تاریخ: ۵:۳۴ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۷
نام نویسنده: sobhan

پیشکسوت هندبال ایران گفت: رئیس فدراسیون از منتقدان می‌ترسد و باید نمره صفر به مدیریت این فدراسیون داد. به گزارش مازند اسپرت ، نقی ناری در گفت‌وگويي در مورد شرایط هندبال ایران اظهار داشت: به هر حال بعد از سال‌ها هندبال جزو زندگی من است و همیشه پیگیر شرایط و اتفاقات آن هستم. چندین سال […]

پیشکسوت هندبال ایران گفت: رئیس فدراسیون از منتقدان می‌ترسد و باید نمره صفر به مدیریت این فدراسیون داد.

خبرگزاری فارس: ناری: مهدوی از منتقدان می‌ترسد/ فدراسیون هندبال خاله‌بازی است!

به گزارش مازند اسپرت ، نقی ناری در گفت‌وگويي در مورد شرایط هندبال ایران اظهار داشت: به هر حال بعد از سال‌ها هندبال جزو زندگی من است و همیشه پیگیر شرایط و اتفاقات آن هستم. چندین سال است که آقایان می‌آیند و فقط حرف می‌زنند و هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی‌دهد. هر کسی می‌آید ضعیف‌تر از قبلی است و به همین دلیل هندبال هیچ وقت به جایگاه اصلی خود نرسید. زمانی هندبال در سربالایی بود، اما برخی‌ها آن را وارد پیچ و خم‌هایی کردند که مانع از پیشرفت آن شد.

وی ادامه داد: مهدوی رئیس جدید فدراسیون هم یک فرد نمایشی است و بیشتر تبلیغ می‌کند تا کار. به عقیده من مهدوی با این شرایط باید هنرپیشه می‌شد. چون حرف‌هایی که وی ابتدای ریاستش می‌زد با حالا زمین تا آسمان فرق می‌کند. وی حتی نمایش دیگری برپا کرد و بیش از ۹۰ تیم جمع کرد تا یک دوره مسابقه برگزار کند اما واقعا فایده این همه هزینه چه بود و چرا این اتفاق رخ داد. ایراد مهدوی این است که افرادی امثال فرجاد کنارش هستند که هنوز ذهنیت آموزش و پرورشی دارند.

کارشناس والیبال ایران با طرح این سوال که شرایط تیم جوانان ما درحال حاضر چگونه است، گفت: بازیکنان این تیم تحت نظر نیروی زمینی است و بازیکنانش در پادگان زندگی می‌کنند. با این شرایط چه اتفاقی برای آینده این بازیکن می‌افتد. من فکر می‌کنم مشکل هندبال مالی است و به جای اینکه مهدوی این مشکل را برطرف کند به دنبال آوردن نیروهای جدید است در حالی که شرایط همان شرایط گذشته می‌ماند.

ناری افزود: زمانی ما منتقد علیرضا رحیمی بودیم، اما حالا به جایی رسیده‌ایم که می‌گوییم خدا پدر رحیمی را بیامرزد، چراکه هندبال در زمان وی نزدیک به اهدافش بود و در آخرین اتفاقات هم تیم ملی در مسابقات گوانکجو به عنوان نائب قهرمانی رسید و تیم ملی جوانان با حضور من عنوان سومی را کسب کرد و بعد از آن هیچ اتفاق مثبتی در هندبال رخ نداد و به قول معروف این دو عنوان ته‌دیگ مدیریت رحیمی بود.

پیشکسوت هندبال ایران با بیان اینکه نگاهی به لیگ ایران بیندازیم، خاطرنشان کرد: چه تیم‌هایی در لیگ حضور دارند و باید ببینیم که آنها تا چه زمانی برای ماندن در لیگ دوام می‌آورند. من فکر می‌کنم فقط چند تیم را جمع کردند که مسابقه برگزار کنند در حالی که هیچ کسی حواسش به این رشته نیست و مردم هم آن را پیگیری نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: در دوران مدیریت رحیمی بازیکنان خوبی به هندبال ایران معرفی شدند که حالا تعداد زیادی از آنها لژیونر شده و در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند. هندبال ایران پتانسیل زیادی دارند اما حتی نمی‌تواند در آسیا هم حرفی برای گفتن داشته باشد و جالب است آقایان بهانه می‌آورند که قطر چند ملیتی است و سایر حریفان هم شرایط خاص خود را دارد. فکر می‌کنم با این شرایط هر چقدر امثال من حرف بزند هیچ فایده‌ای ندارد چرا که گوشی برای شنیدن انتقادات وجود ندارد.

کارشناس هندبال ایران درمورد اینکه آیا اصلاً عرفان اسماعیلاگیچ، سرمربی تیم ملی ایران را پیش از انتخاب می‌شناخت یا خیر؟ تصریح کرد: هیچ شناختی از وی نداشتم؛ متاسفانه فدراسیون ما خطی کار می‌کند. یعنی گروهی می‌آیند و با یک نفر ارتباط برقرار می‌کنند و رفاقتی وی را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کنند. ما بارها به مسئولان اعلام کردیم که ماچک در حد هندبال ایران نیست، اما هیچ کسی حرف ما را نشنید، چون فدراسیون هندبال به نوعی خاله‌بازی است این اتفاقات رخ می‌دهد. آقایان قبل از اینکه بدانند درد کجاست دکتر می‌آورند که قطعاً این کار هیچ فایده‌ای ندارد.

ناری افزود: در حال حاضر اگر بهترین مربی آلمان و سوئد را هم به ایران بیاوریم دردی را از هندبال ایران دوا نخواهد شد. چرا که مشکل ما از پایه است. برای مثال بانوان ما از بین ۶ تیم ششم شدند این در حالی است که آقایان می‌خواستند این تیم را به مسابقات جهانی اعزام کنند. چرا برای تیمی در پاس و دریافت هم دچار مشکل است اینقدر هزینه می‌کنند؟

پیشکسوت هندبال ایران با بیان اینکه در دوره اخیر چند بازیکن جدید به اردوی تیم ملی هندبال دعوت شده است؟، گفت: وقتی سرمربی تیم ملی اسامی را اعلام می‌کند تمام بازیکنان قدیمی هستند. برای انتخاب مربی هم کانال‌هایی وجود دارد و آقایان بدون بررسی شرایط سرمربی انتخاب می‌کنند. متاسفانه آقایان یاد گرفته‌اند که فقط مسکنی رفتار کنند در حالی که شعار می‌دهند که ما از تمام خانواده هندبال نظرخواهی می‌کنیم. کمتر از چند ماه دیگر مدیریت مهدوی یک ساله می‌شود و من می‌توانم چندین نفر را معرفی کنم که فدراسیون هیچ تماسی با آنها نگرفته است. پس چطور حرف از خانواده هندبال می‌زنند؟

ناری با بیان اینکه مسئولان فدراسیون هندبال از افرادی که انتقاد می‌کنند می‌ترسند، عنوان کرد: به عقیده من فرجاد یک مهره سوخته است و نباید در فدراسیون خط‌دهی کند. زمانی که وی دبیر بود چه کار مثبتی انجام داده که حالا به عنوان رئیس کمیته مسابقات می‌خواهد انجام دهد؟ خدا را شکر می‌کنم که خودم را کنار کشیدم تا اعصابم راحت باشد. فقط برخی مواقع صحنه‌ها را از تلویزیون می‌بینم و حرص می‌خورم و برای تخلیه این حرص‌ها در حال نوشتن کتابی هستم تا شاید کمی به آرامش برسم.

کارشناس هندبال ایران تصریح کرد: اصلاً چرا رزومه سرمربی را بررسی کنیم؛ برویم رزومه رئیس فدراسیون هندبال را ببینیم. وی زمانی که مدیرکل کرمان بود چه کار مثبتی انجام داد؟ بعد از آن وی مدیرعامل مس شد که در یک مسابقه داور را در زمین مورد ضرب و شتم قرار دارد که از آنجا هم بیرونش کردند. ۱۰ سال رئیس کمیته مربیان و سمت‌های دیگر داشت که هیچ کاری انجام نداد. ابتدا باید رزومه رئیس را پیگیری کنیم و ببینیم چه کسی در راس کار قرار دارد و سپس به دنبال رزومه سایرین باشیم.

وی گفت: ایراد کار اینجاست که در هندبال نیروی قوی نداریم که بتواند کار را در دست بگیرد و افراد قدرتمند هم سمت این رشته نمی‌آیند چرا که بی‌پولی، بی‌سوادی، کمبود منابع انسانی و … در این رشته بیداد می‌کند. خیلی جالب است اردوها در هر شهری که برگزار می‌شود  کمک مربی و سرپرست تیم ملی از همان شهر انتخاب می‌شوند؛ این واقعاً خنده‌دار است.

ناری با اشاره به اینکه با این شرایط آقایان برنامه‌ریزی می‌کنند که به المپیک هم بروند، اظهار داشت: به نظر من حضور در المپیک را باید در خواب ببینند، چراکه هیچ برنامه درست و اصولی در فدراسیون وجود ندارد. برای مثال محسن طاهری به عنوان کمک مربی تیم ملی مشغول فعالیت است. وی در باشگاهی یکی از بهترین تیم‌ها را در اختیار داشت، اما در اواسط کار به دلیل باخت‌های متعدد برکنار شد. سپس مربی تیم ملی نوجوانان شد که در آنجا تیم را حذف کرد و بعد از آن مربی تیم جوانان شد که در آن مسابقات هم تیم را حذف کرد. یا در مثالی دیگر می‌توانم به رزمگر اشاره کنم. وی مربی تیم جوانان بود که با حضور وی تیم از مسابقات حذف شد اما حالا او را به عنوان مربی تیم امید معرفی کردند.هر چند که تیم امیدی وجود ندارد اما این سمت را به وی دادند.

ناری با طرح این پرسش که چرا فدراسیون فقط از همین نیروها استفاده می‌کند، عنوان کرد: شاید مهمترین دلیلش این باشد که آنها بله قربان‌گو هستند و اعتراض نمی‌کنند. آنها چرا جرات نمی‌کنند از امثال من حتی دعوت کنند چند کلامی هم‌صحبت شویم. من فکر می‌کنم برای بررسی عملکرد مهدوی نمی‌دانم وی را باید با چه کسی مقایسه کنیم. اگر بخواهیم خودش را با خودش و شعارهایش مقایسه کنیم باید نمره صفر را به وی بدهیم. اگر نسبت به زمان مدیریت کوزه‌گری هم بخواهیم حساب کنیم باز هم عملکرد خوبی نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: به عقیده من مهدوی یک شومن است و فقط شعار می‌دهد. متاسفانه شرایط به گونه‌ای شده که اطرافیانش هم فقط این کار را می‌کنند. اگر رشته‌ای مانند والیبال به موفقیت رسیده است به علت برنامه‌ریزی بلندمدت است. اگر امکانات لازم را به همان کوزه‌گری که ما منتقدش بودیم، می‌دادند می‌توانست عملکردی به مراتب بهتر از مهدوی داشته باشد و حداقل اینکه کوزه‌گری یک داور بین‌المللی هندبال بود و سال‌ها در این رشته فعالیت کرده بود اما متاسفانه اگر نگاهی به رزومه فرجاد بیندازیم متوجه می‌شویم که نیم ساعت هم هندبال بازی نکرده است اما چون در زمان انتخابات کنار مهدوی بودند و به وی کمک کردند حالا سمت گرفته‌اند.

 

پاسخی بگذارید