تاریخ: ۹:۱۵ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
نام نویسنده: sobhan

فوق ستاره سنگین وزن ایران و جهان میدان ۲۰۱۵ را از کف داده و سعی می کند که در المپیک حاضر باشد.   به گزارش مازند اسپرت ، قرار بود بهداد سلیمی به آلمان اعزام شود تا جراحی کند ولی این مازنی موافق نیست و تصمیم دیگری گرفته است. شیوه عمل متفاوت استبه دلیل اینکه […]

salimiفوق ستاره سنگین وزن ایران و جهان میدان ۲۰۱۵ را از کف داده و سعی می کند که در المپیک حاضر باشد.

 

به گزارش مازند اسپرت ، قرار بود بهداد سلیمی به آلمان اعزام شود تا جراحی کند ولی این مازنی موافق نیست و تصمیم دیگری گرفته است.

شیوه عمل متفاوت است
به دلیل اینکه در آلمان برای جراحی از همسترینگ خود بیمار برداشته و جایگزین رباط صلیبی پاره می‌کنند، ترجیح دادم در ایران عمل شوم زیرا شیوه عمل در ایران متفاوت با آلمان است.زمانی که رباط صلیبی پاره می‌شود باید جایگزین شود. در ایران از بانک استفاده می‌کنند یعنی رباط صلیبی یک نفر دیگر را به جای رباط صلیبی پاره قرار می‌دهند اما در آلمان از همسترینگ خودم برمی‌دارند و جایگزین می‌کنند و اگر همسترینگ من آسیب ببیند باعث می‌شود دچار مشکل شوم، بنابراین ترجیح دادم در ایران عمل شوم.

می خواهم زود برگردم
پزشکان ایرانی خوب هستند و جزو بهترین‌های جهان قرار دارند. با چند پزشک خارجی هم که مشورت کردم نظرشان این بود در ایران عمل شوم. یکی دو روز آینده زمان عمل مشخص می‌شود. در مورد پزشک معالج نیز هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام. دکتر کیهانی و دکتر رازی هر دو خوب هستند اما من می‌خواهم بهترین نتیجه را بگیرم و زود بتوانم برگردم.گودرزی حمایت می‌کند، کیومرث هاشمی چندین بار پیگیر بوده و قول حمایت ۱۰۰ درصد داده است. فدراسیون وزنه‌برداری در راس آن علی مرادی و کمیته پزشکی واقعا تمام تلاش خود را می‌کنند تا نتیجه بگیرم.

باید این وزنه را می زدم
همیشه حرف و حدیث و حاشیه‌ها زیاد است و این افراد علمی و کارشناسی صحبت نمی‌کنند. ما همیشه همین طور کار کرده‌ایم و من باید این وزنه‌ها را می‌زدم مخصوصا یک ماه آخر تا به رکوردهای ایده‌آل برسم. من زیاد به این حرف‌ها توجهی نمی‌کنم. با کسانی که کارشناس وزنه‌برداری هستند بحث می‌کنم و توجیه‌شان می‌کنم اما کسانی که کارشناس نیستند قطعا حرف‌شان اعتباری ندارد که با آن‌ها صحبت کنم.

برای بقیه هم اتفاق افتاده بود
نمی‌توان ضعفی از سرمربی گرفت. توکلی با قدرت و به صورت علمی پیش می‌رود و این اتفاق جزئی از وزنه‌برداری است. روزی که مصدوم شدم خیلی ناراحت بودم که چرا این اتفاق برای من افتاد اما فردای آن روز به این نتیجه رسیدم تمام وزنه‌بردارانی که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند در سال‌های گذشته و امروز چنین اتفاقی را تجربه کرده‌اند. شاهین نصیری‌نیا، کوروش باقری، حسین توکلی، محمدعلی فلاحتی نژاد و محمدحسین برخواه آسیب دیدگی و جراحی زانو، کتف و مچ داشتند. اصغر ابراهیمی، محسن بیرانوند، رشید شریفی هم همینطور. بنابراین کاری نمی‌توان کرد و نمی‌شود کسی را مقصر دانست. کسی که وارد وزنه‌برداری می‌شود مطمئنا از خطرات آن آگاه است. تا الان هم من قسر در رفته بودم اما بالاخره برای من اتفاق افتاد.

همه در شوک هستند
بچه ها را تنها نمی گذارم.به بهانه فیزیوتراپی به سالن تمرین می‌روم و سعی می‌کنم در حد نیم تا یک ساعت در کنارشان باشم و تشویق‌شان کنم. چند روز دیگر این اتفاق هم فراموش می‌شود. به نظرم الان هنوز آنها در شوک هستند. در جهانی از ابتدا کار سخت بود اما الان یک مقدار سخت‌تر می‌شود اما با این حال تمام ملی‌پوشان خوب هستند و امسال خیلی شانس مدال داریم. به نظرم از مجید عسگری گرفته تا رسول تقیان، کیانوش رستمی، سهراب مرادی، بهادر مولایی و نواب نصیرشلال همه شانس کسب مدال دارند.

برای مولایی دعا می کنم
امیدوارم و دعا می‌کنم که بهادر مدال طلای سنگین وزن را در جهانی بگیرد اما کارش سخت است و دو حریف روس قدرتمند دارد،. جدا از آن‌ها وزنه برداران چین تایپه و استونی هم هستند. من نیز تمام تلاشم را در المپیک خواهم کرد و تمام توانم را می‌گذارم اما باید بعد از عمل فقط زانویم خوب شود و به المپیک برسم.

پاسخی بگذارید