تاریخ: ۱۵:۱۱ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۵
نام نویسنده: sobhan

تیم شطرنج ایران با کسب تنها دو مدال نائب قهرمان مسابقات قهرمانی شطرنج جهان در یونان شد. به گزارش مازند اسپرت ، تیم شطرنج ایران با ۱۵ شطرنج باز در مسابقات رده های سنی مختلف قهرمانی جهان که در یونان برگزار شد با مدال طلای مسعود مصدق پور و مدال برنز آرین غلامی به مقام  […]

gholami arian 941 size200تیم شطرنج ایران با کسب تنها دو مدال نائب قهرمان مسابقات قهرمانی شطرنج جهان در یونان شد.

به گزارش مازند اسپرت ، تیم شطرنج ایران با ۱۵ شطرنج باز در مسابقات رده های سنی مختلف قهرمانی جهان که در یونان برگزار شد با مدال طلای مسعود مصدق پور و مدال برنز آرین غلامی به مقام  دوم دست یافت.

نائب قهرمانی ایران در این رقابت ها آن هم با کسب تنها دو مدال در حالی رقم خورد که هیچ کشوری موفق به کسب دو مدال طلا نشده بود تا سطح کیفی این رقابت ها بیش از پیش نمایان شود.

نکته جالب در خصوص مدال آوران این رقابت ها این بود که مصدق پور مشهدی و آرین غلامی قائمشهری در مدت حضور در یونان هم اتاقی بودند.

 رقابتهای شطرنج نوجوانان جهان از سوم آبان به میزبانی یونان آغاز شد و امروز ۱۴ آبان با درخشش نمایندگان کشورمان و کسب یک طلا و یک برنز در بین ۱۵۹۶ شطرنجباز از ۹۲ کشور جهان به پایان رسید.

در دور یازدهم این رقابتها که از صبح امروز آغاز شده بود مرصاد خد اشناس، آرین غلامی، سید محمدامین طباطبایی، آناهیتا غلامی، مبینا علی نسب و مطهره اسدی به پیروزی رسیدند. مسعود مصدق پور، شاهین لرپری زنگنه، آرش طاهباز،آرین برادران،درسا درخشانی و سیده فاطمه هاشمی به تساوی رسیدند و پرهام مقصودلو، علیرضا فیروزجا،بردیا دانشور،صدیقه کلانتری،آنوشا مهدیان و آرتمیس محجوب مقابل حریفان خود شکست خوردند.

در پایان رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان مسعود مصدق پور ستاره ی ایرانی رقابتها موفق شد با کسب ۹/۵ امتیاز قهرمان رده سنی زیر ۱۸ سال جهان شود. مصدق پور چندی پیش نیز به عنوان قهرمانی رقابتهای جوانان آسیا دست پیدا کرده بود.

و اما در رده سنی زیر ۱۴ سال آرین غلامی موفق شد مدال برنز جهان را از آن خود کند. مدال برنز آرین غلامی نیز در حالی رقم خورد که این شطرنج باز آینده دار مقابل حریفان ازبک و روس خود را که به مقام اول و دوم رده زیر ۱۴ سال دسته یافته اند به تساوی دست یافته بود ولی درد شدید دندان در سه دیدار پایانی غلامی سبب شد نتواند به ننایج لازم دست یابد و عنوان قهرمانی را به راحتی از دست دهد.

دیگر نمایندگان کشورمان نیز که تا دور دهم از شانسهای کسب مدال بودند با اختلافی کم از رفتن به روی سکو بازماندند.

در بخش پسران و رده سنی زیر ۱۲ سال، علیرضا فیروزجا که تا صدر جدول هم بالا آمده بود با اختلاف تنها یک امتیاز با نفر اول ، ششم شد ومدال را از دست داد.

شاهین لرپری زنگنه دیگر امید کسب مدال با ۷/۵ امتیاز نفر هشتم جدول رده سنی زیر ۱۶ سال شد. وی نیز تنها یک امتیار با نفر سوم جدول فاصله داشت.

اما در بخش دختران مطهره اسدی در رده سنی زیر ۱۲ سال موفق ترین شطرنجباز بانوی کشورمان بود که با ۰/۵ اختلاف امتیاز با نفر سوم در جایگاه ششم رده سنی خود قرار گرفت و از رسیدن به مدال بازماند.

در رده سنی زیر ۱۸ سال دختران نیز درسا درخشانی با اختلاف یک امتیاز نسبت به نفر سوم جدول، در جایگاه نهم قرار گرفت .

افتخارآفرینان شطرنج کشورمان ساعت ۳/۲۰ بامداد شنبه ۱۶ آبان به میهن بازمی گردند

گفتنی است، این مسابقات با شرکت ۱۵۹۶ شطرنجباز از ۹۲ کشور جهان از سوم آبان در یونان آغاز شده است.

به گزارش مازند اسپرت ،از جمع ۱۵ شطرنج باز کشورمان شش مازندرانی حضور داشتند. علیرضا فیرزوجاء ، مبینا علی نسب و مبینا کلانتری از بابل و مطهره اسدی، آناهیتا غلامی و آرین غلامی از قائمشهر شطرنج بازان مازندرانی این رقابت ها بودند.

پاسخی بگذارید