تاریخ: ۱۷:۴۷ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
نام نویسنده: sobhan

روز گذشته در حالی مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور ورزش قایقرانی برگزار شد که هم مسئولان ورزش و هم قایقرانان چالوس حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند.   به گزارش مازند اسپرت ، در حالی مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور ورزش قایقرانی برگزار شد که هم مسئولان ورزش و هم قایقرانان چالوس حرف‌های زیادی برای گفتن […]

n00148125 bروز گذشته در حالی مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور ورزش قایقرانی برگزار شد که هم مسئولان ورزش و هم قایقرانان چالوس حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند.

 

به گزارش مازند اسپرت ، در حالی مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور ورزش قایقرانی برگزار شد که هم مسئولان ورزش و هم قایقرانان چالوس حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند.

در این مراسم از فاطمه جلیلیان، عضو تیم ملی کانوپولوی زیر ۲۱ سال دختران کشور و دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی هنگ‌کنگ، ملیکا سماکی دارنده مدال نقره قایقرانی در آب‌های خروشان (اسلالوم) کشور و نگین جباریه نفر پنجم قایقرانی در آب‌های خروشان (اسلالوم) کشور و نیز مصطفی حق‌جو مربی کانوپولوی چالوس تقدیر شد.

در حاشیه این مراسم، مربی تیم کانوپولوی شهرستان چالوس با اشاره به مشکلات این رشته ورزشی اظهار کرد: تمرین‌های این تیم در استخر روباز قرارگاه شهید رسولی نوشهر انجام می‌شود که با آغاز فصل سرماف استفاده از ان تقریباً غیرممکن است.

مصطفی حق‌جو ادامه داد: یکی از تکنیک‌های مهم ورزش کانوپولو، غلط زدن در آب است که به علت سردی آب، امکان این کار وجود ندارد.

وی افزود: در کل مازندران هیچ استخری با ابعاد استاندارد وجود ندارد و مجبوریم در استخرهای کوچک تمرین کنیم.

تمرین در آب سرد، در فصل سرما

در ادامه فاطمه جلیلیان، عضو تیم ملی کانوپولوی زیر ۲۱ سال دختران کشور نیز در این رابطه گفت: از مسئولان شهرستان درخواست کردیم استخر دانشکده جوادالائمه (ع) چالوس را برای تمرین در اختیار ما قرار دهند که امیدواریم این کار انجام شود.

دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی هنگ‌کنگ ادامه داد: با وجود شروع فصل سرما، چند جلسه در آب سرد تمرین کردیم، چون جای دیگری برای تمرین نداریم و مجبوریم خودمان را آماده نگه‌ داریم.

این ورزشکار به شرکت تیم کانوپولوی چالوس در مسابقات لیگ برتر کشور اشاره کرد و گفت: کمتر از یک ماه دیگر این مسابقات شروع می‌شود و با توجه به فرصت کم باقی‌مانده، باید هر چه سریع‌تر برای انجام تمرینات محلی مناسب درنظر گرفته شود.

وی تأکید کرد: با وجود اینکه استعدادهای بسیار خوبی در این رشته در چالوس وجود دارد، اما قهرمان این رشته تیم اراک است، چون از امکانات خوبی بهره می‌گیرد.

معاون فرماندار چالوس: باید از قهرمانان حمایت کرد/ قول همکاری می‌دهم

معاون فرماندار چالوس در ادامه این جلسه بر اهمیت ورزش تأکید کرد و گفت: ورزش باید امروزه از اولویت‌های خانواده‌ها باشد، چون هم سلامت جسمی و هم سلامت روحی را تأمین می‌کند اما توجه چندانی به آن نمی‌شود.

حمید محمدی‌فیروز ورزش‌های آبی را ورزش بومی منطقه دانست و تصریح کرد: زیرساخت اصلی این ورزش‌ها که همان دریا است در منطقه وجود دارد و ذهنیت مردم هم این اسن که ما باید در این ورزش‌ها موفق باشیم.

وی با تأکید بر لزوم حمایت الگوهای موفق ورزشی شهرستان افزود: هیأت‌های ورزشی باید در جلسه شورای ورزش حاضر شوند و ضمن ارائه گزارش، برنامه‌هایشان را هم بازگو کنند و مسئولان نیز باید برای رفع کمبودهای آنان تلاش لازم را به کار بندند.

معاون فرماندار چالوس با بیان اینکه منابع مالی شهرستان محدود است، خاطرنشان کرد: همه چیز با بودجه و اعتبار حل نمی‌شود و در بسیاری از موارد با اعمال مدیریت درست می‌توان کمبودها را جبران کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه موفقیت ورزشی باعث افزایش اعتماد به نفس و در نتیجه موفقیت در تمام عرصه‌های زندگی فرد می‌شود گفت: قهرمانان ورزشی تنها متعلق به خود و خانواده‌شان نیستند بلکه به تمام شهرستان تعلق دارند و تمام امکانات باید برای موفقیت آنان به کار گرفته شود.

محمدی‌فیروز در پایان برای پیگیری مشکل استخر تمرین برای ورزشکاران رشته کانوپولو قول همکاری داد.

وقتی سالن ورزشی به قلیان‌سرا تبدیل می‌شود

رئیس جامعه ورزش چالوس نیز در بخشی از این مراسم به بیان مشکلات ورزشکاران پرداخت و گفت: باید قبول کنیم که با وجود احتمال آسیب‌دیدگی و هوای سرد، ورزش کانوپولو به صورت قهرمانی برای ورزشکاران مخاطراتی را نیز در پی دارد.

سیدبهرام موسوی از فرمایشی بودن جلسات شورای ورزشی شهرستان انتقاد کرد و افزود: در این جلسات تنها به کلیات ورزش پرداخته می‌شود و در مقابل می‌بینیم که تمام خلأهای موجود در ورزش تنها با تلاش پرسنل اداره ورزش و جوانان پوشیده می‌شود.

وی تأکید کرد: دولت برای جبران بخشی از هزینه‌های جاری خود، اماکن تخصصی تمرینات ورزشی را به بخش خصوصی واگذار می‌کند که کار شایسته‌ای نیست.

رئیس جامعه ورزش چالوس ادامه داد: برخی افراد با استفاده از نفوذ خود در دستگاه‌ها، یکی از بهترین مکان‌های ورزشی منطقه ررا به قلیان‌سرا تبدیل کرده‌اند و در شرایطی که ورزشکاران با محدودیت مکان تمرین مواجه هستند، این مکان ورزشی به محلی برای ترویج فساد و اعتیاد بدل شده است.

موسوی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های شهرستان برای کمک به ورزش تأکید کرد و یادآور شد: با وجود شرکت نفت منطقه‌ای، سازمان جنگل‌های کشور و بنیاد مستضعفان در چالوس، باید از ظرفیت آنان برای توسعه ورزش استفاده کرد.

وی به میزان سرانه اماکن ورزشی در چالوس اشاره کرد و گفت: سرانه مکان‌های ورزشی در شهرستان تنها هفت درصد از کل کاربری‌ها را تشکیل می‌دهد که با استانداردها فاصله چشمگیری دارد.

رئیس جامعه ورزش چالوس در پایان تأکید کرد: در مورد ورزش‌های قهرمان‌پروری مانند قایقرانی و کانوپولو لازم است به صورت تخصصی بحث و بررسی انجام شود.

پاسخی بگذارید