تاریخ: ۱۰:۰۴ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
نام نویسنده: sobhan

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی اینچنون آینده شمشیربازی را با توجه به جوانگرایی در تیم ملی و برگزاری اردوهای مشترک خوب ارزیابی کرد و از رسانه‌ها خواست که به این رشته بیشر بها دهند. به گزارش مازند اسپرت ؛ مجتبی عابدینی که در مسابقات کلاس آ ۲۰۱۵ لهستان با غلبه بر نماینده کره‌جنوبی به جمع […]

assasaدارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی اینچنون آینده شمشیربازی را با توجه به جوانگرایی در تیم ملی و برگزاری اردوهای مشترک خوب ارزیابی کرد و از رسانه‌ها خواست که به این رشته بیشر بها دهند.

به گزارش مازند اسپرت ؛ مجتبی عابدینی که در مسابقات کلاس آ ۲۰۱۵ لهستان با غلبه بر نماینده کره‌جنوبی به جمع هشت بازیکن برتر این رقابت‌ها صعود کرد و به کسب سهمیه المپیک ریو نزدیک شد درباره شرایط حال حاضر ورزشکاران این رشته گفت: درحال حاضر شرایط بسیار خوبی در رنکینگ جهانی داریم و تا فروردین ماه سال آینده باید در چهار مسابقه سرنوشت‌ساز شرکت کنیم. سهمیه المپیک در دستان من و پاکدامن است، اما تا اتمام این مسابقات هیچ‌گونه پیش‌بینی درباره دریافت قطعی سهمیه نمی‌توان کرد.

عابدینی درباره زمان برگزاری این مسابقات که به دلیل ضریب بالا اهمیت بسیاری دارند، اظهار داشت: جایزه بزرگ آمریکا آذرماه برگزار می‌شود. دی ماه یک استراحت یک ماهه داریم و بعد بهمن ماه مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا و اواخر بهمن ماه نیز مسابقه جایزه بزرگ در کشور لهستان آغاز می‌شود. آخرین مسابقه نیز مسابقات کلاس آ است که ۵ تا ۱۰ فروردین سال آینده در کره برگزار می‌شود.

عضو تیم ملی اسلحه سابر شمشیربازی کشورمان درباره رقبای سرسخت جهانی این رشته گفت: همه کشورها قوی هستند و برای دریافت سهمیه می‌جنگند، درحال حاضر نمی توان درباره قدرت رقبا صحبت کرد، اما می‌توان گفت کشورهای ایتالیا، کره، چین، فرانسه، مجارستان، آلمان و بلژیک در رشته شمشیربازی قوی تر از سایر کشورها هستند.

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی اینچئون در ادامه افزود: اگر بتوانیم میان ۳۳ کشور دنیا و میان ۲۶۰ ورزشکار دو یا حتی یک سهمیه کسب کنیم واقعاً کار بزرگی انجام داده‌ایم زیرا فقط ۳۲ بازیکن می‌توانند در المپیک حضور پیدا کنند.

عابدینی با بیان اینکه از زمان دریافت مدال در بازی‌های آسیایی اینچئون و کسب سهمیه المپیک در سال ۲۰۱۲ شمشیربازی قدم رو به پیشرفت گذاشت، درباره آینده این رشته گفت: اگر از سال ۲۰۱۲ به نتایج شمشیربازی ایران را نگاه کنید متوجه می شوید نه تنها در آسیا بلکه در جهان حرفی برای گفتن دارد و توانسته لرزه بر اندام تمامی تیم های مطرح دنیا بیاندازد. آینده شمشیربازی را به دلیل جوان گرایی در تیم‌های جوانان و نوجوانان، برگزاری اردوها مشترک و استقبال بی نظیری که از این رشته شده خوب ارزیابی می کنم. اگر صداوسیما نیز بیشتر به شمشیربازی بها بدهد مطمئن باشید این رشته به یکی از قطب های ورزشی کشورمان تبدیل می شود.

عضو تیم ملی اسلحه سابر شمشیربازی کشورمان در پایان علاوه بر تشکر از صندوق به دلیل انجام بیمه تکمیلی ورزشکاران و قهرمانان بیان داشت: ۲۶مدال آسیایی و جهان دارم و ۱۷ سال است که در رشته شمشیربازی فعالیت می کنم و ۱۱ سال است که عضو صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور هستم امیدوارم مسئولان به لحاظ مادی قهرمانان را بیشتر حمایت کنند زیرا شمشیربازی رشته محرومی است و باید بیشتر به آن بها داده شود.

پاسخی بگذارید