تاریخ: ۹:۴۴ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
نام نویسنده: sobhan

کمک‌داور فوتبال ایران گفت: قصد نداشتم که زمان را از دست بدهیم به همین دلیل به سرعت خودم دست به کار شدم. به گزارش مازند اسپرت ؛ سعید ال‌وردی در خصوص اتفاقی که در دیدار صنعت نفت آبادان و خونه به خونه رخ داد اظهار داشت: در دقایق پایانی این دیدار بازیکن صنعت نفت با […]

کمک‌داور فوتبال ایران گفت: قصد نداشتم که زمان را از دست بدهیم به همین دلیل به سرعت خودم دست به کار شدم.

خبرگزاری فارس: نمی‌خواستم زمان را از دست بدهیم خودم اقدام کردم/ از خوشحالی فشارم افتاد

به گزارش مازند اسپرت ؛ سعید ال‌وردی در خصوص اتفاقی که در دیدار صنعت نفت آبادان و خونه به خونه رخ داد اظهار داشت: در دقایق پایانی این دیدار بازیکن صنعت نفت با بازیکن حریف سر به سر شد و در حالی که شرایط خوبی نداشت روی زمین افتاد. با توجه به تجربه‌ای که از دوره‌های فدراسیون پزشکی ورزشی داشتم برای بازگشت بازیکن صنعت نفت اقدامات لازم را انجام داد.

وی ادامه داد: زمان احیای یک شخص از یک تا ۴ دقیقه است. اگر قصد داشتم داور را صدا کنم و او بخواهد کادرپزشکی و آمبولانس را مطلع کند زمان را از دست می دادیم به همین دلیل خودم دست به کار شدم و سوت داور را گرفتم و در دهان بازیکن صنعت نفت چرخاندم در این هنگام زبان او چرخید و اقدامات بعدی را انجام دادم.

این کمک داور یادآور شد: مربی دروازه‌بانان تیم صنعت نفت هم در این زمینه به من خیلی کمک کرد. واقعا خدا را شاکرم که بازیکن صعنت نفت حالش بهتر شده است. وقتی توانستم تنفس او را بازگردانم بسیار خوشحال شدم تا حدی که فشارم افتاد و ورزشگاه دور سرم می‌چرخید. پس از این آب‌قندی به من دادند تا وضعیتم بهتر شود.

ال‌وردی تاکید کرد: قصدم این بود که جان یک انسان را نجات بدهم و دوست نداشتم که خاطره بدی در ورزشگاه برجای بماند که خدا را شکر این اتفاق افتاد و او توانست به زندگی بازگردد.

پاسخی بگذارید