تاریخ: ۹:۵۲ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
نام نویسنده: sobhan

محمد رویانیان همان مدیری بود که پای مانوئل ژوزه را به پرسپولیس و فوتبال ایران باز کرد و با او قراردادی سنگین بست.   به گزارش مازند اسپرت ، رویانیان البته می‌گوید انتخاب این مربی پرتغالی کاملا سنجیده بوده و خسارتی که در حکم فیفا برای باشگاه پرسپولیس بریده شده به کم‌کاری مدیران بعد از […]

محمد رویانیان همان مدیری بود که پای مانوئل ژوزه را به پرسپولیس و فوتبال ایران باز کرد و با او قراردادی سنگین بست.

 

به گزارش مازند اسپرت ، رویانیان البته می‌گوید انتخاب این مربی پرتغالی کاملا سنجیده بوده و خسارتی که در حکم فیفا برای باشگاه پرسپولیس بریده شده به کم‌کاری مدیران بعد از او در باشگاه مربوط می‌شود. گفت‌وگوی دیروز ما با سردار با توجه به اطلاعاتی که در خصوص مانوئل ژوزه داشتیم کمی چالشی شد و بعضی لحظات رویانیان از دست ما شاکی شد که چرا به نفع مانوئل کار می‌کنیم در صورتی که واقعیت چیز دیگری است و ما صرف سنگین بسته شدن این قرارداد و بدهی سنگینی که روی دوش باشگاه پرسپولیس افتاده پیگیر این قرارداد و نقاط مبهمش هستیم.

*آقای رویانیان، مدیران باشگاه پرسپولیس از بابت خسارت و طلب مانوئل ژوزه شاکی‌اند.

 من کاری به این حرف‌ها ندارم، حکمی که فیفا داده ایشان را ۳۱۲ هزار یورو طلبکار قلمداد کرده که با طلب دستیارانش به ۴۰۰ هزار یورو می‌رسد. در واقع اصل بدهی ۴۰۰ هزار یورو است و بیش از ۸۰۰ هزار یورو جریمه است. من دو سال است که از پرسپولیس رفته‌ام. حالا کاری نداریم که انتخاب ژوزه با نظر هواداران و کمیته فنی ۲۰ نفره بوده اما اینقدر که جو ساخته‌اند، ۸۰۰ هزار یورو جریمه بریده‌اند و اگر به موقع از پرونده دفاع می‌شد شاید این اتفاق نمی‌افتاد. الان اگر آقای طاهری و هیات مدیره‌شان تعهدی ایجاد کنند مدیرعامل بعدی نمی‌تواند بگوید من قبول ندارم.من فقط باید از مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس که خیلی منطقی حرف زد و شفاف‌سازی کرد تشکر کنم اما همانطور که گفتم مجموع بدهکاری ایشان و دستیارانش کلا ۴۰۰ هزار یورو است.

*اما ما شنیده‌ایم قرارداد مانوئل به تنهایی ۱٫۸ میلیون یورو بوده است؟

شما این را از کجا می‌دانید؟

*شنیده‌ایم.

 شما ببینید ایشان نیم فصل در تیم ما بوده و فیفا ۳۱۲ هزار یورو از قراردادشان که مانده را به عنوان طلب اعلام کرده.

*ظاهرا نصف رقم قرارداد ایشان پرداخت شده بود؟

 40 درصد پرداخت شده بود و بقیه طلبش ماند.
*یعنی اینطور که شما می‌گویید رقم قرارداد ژوزه باید ۶۲۴ هزار یورو یا عددی در این حول و حوش باشد؟
 من هیچ عددی نمی‌گویم، فقط یک چیز می‌گویم و آن اینکه ما به ژوزه ۳۱۲ هزار یورو بدهی داریم و مسوولیت این بدهی را می‌پذیریم.
حالا که مسوولیت را می‌پذیرید چه کمکی می‌کنید؟

* هر کمکی از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم اما شما ببینید دو سال از آن موضوع گذشته و هیچ دفاعی انجام نشده.

خب برای اینکه شما از ژوزه متقابلا شکایت کرده بودید و پرونده پروسه طولانی را طی کرده بود؟
 بله پرونده پیچیده بود اما ۷ تا مدیر هم بعد از من آمدند. ما هم ایشان را محکوم کردیم و گفتند ایشان هم شکایت کرده و همین باعث شد پروسه طولانی شود.

*شما ایشان را نخواستید و طبیعی است که شکایت کند. وقتی شما ایشان را به اردوی تیم و محل تمرین تیم راه ندادید معلوم است می‌رود شکایت می‌کند.

 شما اینها را از کجا می‌دانید؟ انگار با مانوئل ارتباط دارید؟

*نه، اتفاقا اصلا اینطور نیست.

 من تاکید می‌کنم ایشان را براساس یک پروسه درست انتخاب کردم.

*کاری به پروسه انتخابش نداریم، اما رقم قرارداد خیلی بالا بود.

 همان موقع استقلال با ساموئل قرارداد ۵۰۰ هزار دلاری بسته بود که می‌شود ۱٫۵ میلیارد.

*آن موقع قیمت دلار اوج نگرفته بود.

 بله آن موقع دلار پایین بود.

*ما می‌خواهیم بدانیم این قرارداد سنگین چطور بسته شده؟

 گوش کن، من را نپیچان، من آدم دولت بودم و باشگاه هم برای دولت بوده. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید چرا قرارداد بالا بستی. این دیگر پرتقال نیست که قیمت مشخصی داشته باشد و گرانفروشی شده. افراد مختلف در سطوح مختلف و درجه یک و دو و ۳ قیمت‌های متفاوت دارند.

*شما مانوئل را بر اساس رزومه‌اش انتخاب کردید؟

 براساس رزومه و قیمتش.

*یعنی قیمت مانوئل مناسب بود؟

 نمی‌دانم مناسب بود یا نه اما در این رنج قیمت بود. قراردادی که من بستم براساس شورای فنی که ۲۰ تا پیشکسوت در آن بودند تایید شد. بعد هم من قرارداد قانونی و یکساله بستم که بعضی‌ها به دروغ گفتند ۲ ساله بوده و چند میلیاردی قرارداد بسته.

*اما وقتی شما ایشان را نخواستید طبیعی بود که برود شکایت کند.

 حالا شما ناراحتید؟

*نه اما شما ایشان را به هتل محل اقامت تیم و ورزشگاه درفشی‌فر راه ندادید؟

 نه، شما از کجا می‌دانید راه ندادیم؟ ایشان تمکین نکرده.

*اما مانوئل از این اتفاقات فیلم گرفته.

 ماشاء‌ا… اطلاعات خوبی هم دارید. حالا ما می‌خواستیم یک کلکی به فیفا بزنیم شما نمی‌گذارید. انگار با مترجم و دوستان ژوزه در ارتباط هستید.

*او در پرسپولیس هیچ کار مثبتی نکرد و کلی بدهی روی دوش باشگاه گذاشت.

 بدبختی ما این است که حرف همدیگر را قبول نداریم. رفته به فیفا از ما شکایت کرده، پول ایشان به شما چه ربطی دارد؟ چرا از او دفاع می‌کنید؟

*ما به سنگین بودن این قرارداد کار داریم.

 مگر شما نماینده‌اش هستید؟ شما چرا بدهی من را می‌بینید و کاری به بدهی ۲۵ میلیاردی آقای گلرخسار ندارید؟

*اتفاقا درباره ایشان هم زیاد نوشته‌ایم.

 الان پرسپولیس ۴۰ میلیارد تومان بدهی داخلی دارد. ۷ تا مدیر هم بعد از من عوض کرده‌اند. نمی‌خواهند پرونده را به CAS و فیفا بفرستند، کار ما قانونی بود. ای هواداران! کلا ۳۱۲ هزار یورو به ژوزه بدهکاری واقعی ماست و اینقدر که جو ساختند درست نبوده، ۷۰ درصد کل پول‌ها جریمه است. این قضیه را هم کسانی که باید پیگیری کنند، پیگیری نکردند. الان هم ظرف ۱۰ روز باشگاه باید Grand بخواهد بعد پروسه اعتراض به CAS شروع می‌شود که باید اعتراضش را بفرستد. اما شما ببینید ما طلب وینگادا را دادیم و الان هم حاضریم با مانوئل بنشینیم و مشکل را حل کنیم. اصلا این مشکلات طبیعی است.

*اما برانکو امسال با ۴۵۰ هزار دلار آمده پرسپولیس ولی شما دو سال قبل با ژوزه آن قرارداد سنگین را بسته‌اید.

 آن موقع دلار ۱۳۰۰ تومان بود و بعد سه برابر شد، اینجوری است که رقم‌ها زیاد شد. من خودم دلار را ۱۲۹۹ تومان خریدم. البته بگویم قرارداد برانکو هم با آفرهایی که دارد بیشتر از ۴۵۰ هزار دلار است.

*پس شما حاضرید برای حل مشکل این پرونده به باشگاه پرسپولیس کمک کنید؟

 حرف من این است که مسوولیت ۳۱۲ هزار یورو را می‌پذیرم. من تعهد کردم، قرارداد بستم، قانونی هم بستم اما سیستم باید جوابگو باشد. من اصل بدهی را می‌پذیرم اما درباره جرایم و مسائل حقوقی مسوولیتی ندارم ولی باید از مسوولان باشگاه تشکر کنم.

*مسوولان باشگاه علیه شما حرف زده‌اند، آن وقت شما از آنها تشکر می‌کنید؟

 چه کسی.

*آقای گرشاسبی.

 من آقای گرشاسبی را نمی‌شناسم. من فقط آقای طاهری و مدیر حقوقی (آرش نجفی) را می‌شناسم و از آنها تشکر می‌کنم. در ضمن منظور آقای گرشاسبی، آقای سیاسی بوده که می‌خواستند با رئال مادرید بازی کنند.

منبع: ایران ورزشی

نکته :

 بنا بر گفته منابع موثق قرارداد پرسپولیس با شخص مانوئل ژوزه به تنهایی۱٫۸ میلیون یورو بوده که با سه دستیار پرتغالی‌اش شامل یک مربی، یک بدنساز و یک آنالیزور نزدیک به۲٫۵ میلیون یورو می‌رسیده (به این جمع بعدا احمد ناجی مصری هم به عنوان مربی دروازه‌بان اضافه شد). قرارداد بازی دستیار معتمد ژوزه حدود ۳۰۰ هزار یورو، دیگری ۱۶۰ و آن یکی حدود ۹۰ هزار یورو بوده که همگی در همان بدو کار ۵۰ درصد پول‌شان را گرفتند و از تهران به حساب‌شان در پرتغال حواله کردند. قرار شد مابقی پول قرارداد این مربیان به صورت ماهانه به آنها پرداخت شود که البته با قطع همکاری این اتفاق رخ نداد. ضمنا این مربیان طی حدود ۶ ماه حضورشان در تهران در هتل آپارتمانی در خیابان آفریقا سکونت داشتند که خرج رفت و آمد و اسکان‌شان هم به عهده باشگاه بود و مجموع این مبالغ نشان می‌دهد چه هزینه هنگفتی بر باشگاه پرسپولیس تحمیل کرده‌اند.

پاسخی بگذارید