تاریخ: ۹:۳۲ :: ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
نام نویسنده: sobhan

دیوان عدالت اداری انتخابات فدراسیون شطرنج را که سال گذشته برگزار شد، باطل اعلام کرد. به گزارش مازند اسپرت ، مجمع عمومی انتخابات رئیس فدراسیون شطرنج روز شنبه مورخ ۸/۹/۱۳۹۳ در محل این فدراسیون برگزار شد و این انتخابات پر حرف و حدیث، صدای بسیاری از اهالی شطرنج را در آورد. مخالفین برگزاری این انتخابات […]

دیوان عدالت اداری انتخابات فدراسیون شطرنج را که سال گذشته برگزار شد، باطل اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: دیوان عدالت انتخابات فدراسیون شطرنج را باطل اعلام کرد +سند

به گزارش مازند اسپرت ، مجمع عمومی انتخابات رئیس فدراسیون شطرنج روز شنبه مورخ ۸/۹/۱۳۹۳ در محل این فدراسیون برگزار شد و این انتخابات پر حرف و حدیث، صدای بسیاری از اهالی شطرنج را در آورد. مخالفین برگزاری این انتخابات از جمله برخی از نامزدهای سمت ریاست فدراسیون شطرنج بر این امر تاکید داشتند که با توجه به آیین نامه جدید چگونگی انتخابات رئیس فدراسیون، این انتخابات و اثرات آن از درجه اعتبار ساقط  است، اما کسی از مسئولان نسبت به این موضوع واکنش نشان نداد تا اینکه برخی از اهالی این رشته نسبت به این موضوع رسماً شکایت کردند.

در آن زمان مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج، با حضور ۹ نامزد برگزار شد که ۴۲ نفر از اعضا حاضر بودند و در نهایت کامبوزیا با کسب ۲۷ رای توانست به مدت ۴ سال ریاست فدراسیون شطرنج را برعهده بگیرد. در این مجمع انتخاباتی محمدجعفر کامبوزیا، پیمان صادقی، محمدرضا اسداللهی، محسن توکلیان، منوچهر جفره، امید لطفی فر، محمد ابراهیم مداحی، مسعود نام‌وری آذر و شاهرخ نوروزی برای احراز پست ریاست کاندیدا شده بودند.

جعفر کامبوزیا که توانسته بود در آن انتخابات با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود مدتی بعد بنا به دلایلی که مشکلات شخصی عنوان شد از سمت خود استعفا کرد تا امیرحسینی جایگزینش شود؛ چندی بعد هم طی حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان نصرالله پریچهره به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شطرنج منصوب شد.

امروز رای دیوان عدالت اداری درخصوص انتخابات فدراسیون شطرنج اعلام شد که طی آن انتخابات سال گذشته باطل اعلام شد. با توجه به حکمی که دیوان عدالت اداری صادر کرده است، مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون شطرنج ۲۰ روز مهلت دارند تا درخواست تجدید نظر کنند.

انتهای پیام/م

پاسخی بگذارید