تاریخ: ۱۶:۰۷ :: ۱۳۹۴/۰۴/۲۸
نام نویسنده: sobhan

دیدار نهایی بیست و ششمین دور از لیگ جهانی والیبال که به میزبانی ریودوژانیرو برگزار شد، فرانسه با برتری سه بر صفر مقابل صربستان به عنوان قهرمانی رسید. به گزارش مازنداسپرت ، لیگ جهانی جهانی والیبال ۲۰۱۵ که از ۲۶ اردیبهشت شروع شده بود،‌ امروز ۲۸ تیر پایان یافت. این مسابقات که امسال برای نخستین بار […]

دیدار نهایی بیست و ششمین دور از لیگ جهانی والیبال که به میزبانی ریودوژانیرو برگزار شد، فرانسه با برتری سه بر صفر مقابل صربستان به عنوان قهرمانی رسید.

به گزارش مازنداسپرت ، لیگ جهانی جهانی والیبال ۲۰۱۵ که از ۲۶ اردیبهشت شروع شده بود،‌ امروز ۲۸ تیر پایان یافت. این مسابقات که امسال برای نخستین بار با حضور ۳۲ تیم برگزار شد، شهر ریودوژانیرو میزبان فینال آن بود.

در دیدار فینال این رقابت‌ها دو تیم اروپایی فرانسه که رتبه دوازده جهان را دارد و صربستان که دارای رتبه هشتم جهان است روبروی هم قرار گرفته‌اند که در نهایت این آبی‌پوشان فرانسه بودند که توانستند رقیب قرمزپوش خود را با نتیجه سه به صفر شکست دهند.

نتیجه سه ست به ترتیب ۲۵ به نوزده، ۲۵ به ۲۱ و ۲۵ به ۲۳ به نفع فرانسه بود.

صربستان از گروه یک و زیر‌گروه اول و فرانسه از گروه دو و زیرگروه دوم از مرحله گروهی صعود کردند. صربستان به عنوان تیم دوم و فرانسه بع هنوان تیم نخست از گرو‌ه‌های خود بالا آمده بودند.

فرانسه به این قهرمانی مبلغ  یک میلیون دلار دریافت کرد و صربستان هم به عنوان تیم دوم مسابقات ۵۰۰ هزار دلار تصاحب کرد.

فرانسه بهترین‌ مدافع‌ها، اسپکرها و دریافت‌کننده‌ها را در اختیار داشت./ فارس

 

پاسخی بگذارید