تاریخ: ۲۱:۱۶ :: ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کاپیتان سابق استقلال در شرایط بسیار سختی هدایت شاهین بوشهر را به عهده گرفت و در نهایت نتوانست مانع از سقوط این تیم به لیگ یک شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

مهدی پاشازاده بعد از چند سال حضور در لیگ یک امسال و در هفته های پایانی لیگ برتر به شاهین بوشهر پیوست تا بتواند تیم را از سقوط نجات بدهد؛ اتفاقی که رخ نداد و این تیم دو هفته مانده به پایان رقابت ها داستان حضورش در لیگ برتر بیستم به پایان رسید. پاشازاده در آخرین هفته لیگ برتر و در مسابقه ای که امتیازاتش برای تیم سابقش بسیار حیاتی بود مقابل استقلال قرار گرفت و در نهایت در برابر خط حمله قدرتمند حریف با ۴ گل شکست خورد. حرف های کاپیتان سابق استقلال را در باره لیگ نوزدهم،فصلی که استقلال پشت سر گذاشت،داربی پیش رو صحبت هایی انجام داده که در زیر می خوانید:

چه شد به یکباره هدایت سپیدرود و شاهین که هر دو در لیگ دسته یک و لیگ برتر مدعی سقوط بودند را به عهده گرفتید؟

 

من کار در روزهای سخت را دوست دارم و اهل ریسک کردن هستم.در زمان بازیگری هم در بازی های بزرگ موفق تر بودم.بازی استرالیا در ملبورن من سومین بازی ملی خود را انجام میدادم اما همه دیدند بهترین عملکرد را داشتم یا روز داربی پایتخت برای من بهترین روز بود و بهترین بودم.

البته تجربه چنین انتخاب هایی را در کارنامه خود کم نداری.

دقیقا.از نساجی که بیرون آمدم همین شاهین را انتخاب کردم.به هیچ عنوان شرایط خوبی نداشت اما در آخر سه هفته مانده به اتمام فصل تیم را قهرمان کردم یا در آلمینیوم یک بار زمان مرحوم پورحیدری تیمی که هشت هفته نبرده بود را تحویل گرفتم و در آخر قهرمان شدیم و یک بار هم سوم این تیم را کردم.اگر به یاد داشته باشید یک فصل هم راه آهن را انتخاب کردم.

آنجا هم کار سخت بود.

بله کریمی قرارداد بست و رفت بعد من تیم را تحویل گرفتم که از هر نظر صفر بود.عملکردم در این تیم هم کاملا مشخص است.من آدم نترسی هستم و چالش را دوست دارم.

از انتخاب شاهین پشیمان نیستی؟

به خاطر شاهین و هواداران خوب بوشهری قبول مسئولیت کردم.پشیمان نیستم.دیدید با آن بضاعت یک نیمه را از استقلال گرفتیم و میتوانستیم بیش از یک گل هم بزنیم.از نظر بازیکن جنس تیم جور نبود و حریف از نظر بازیکن بسیار غنی تر از ما بود.تنها دلیل باخت به استقلال این موضوع بود.در بازی با تراکتور هم خوب کار کردیم و حریف یک ضربه به دروازه هم در آخر بازی نداشت.

چرا با سپیدرود ادامه همکاری ندادی؟

همان روز اول گفتم به قول و قرارها پایبند نباشید من میروم.صداقت در کار من حرف اول میزند.شاگرد ناصر حجازی از دروغ بیزار است.

با شاهین ادامه همکاری میدهی؟ 

باید دید مسئولان شهرداری به تیم داری ادامه خواهند داد و برای فصل بعد چه تصمیماتی دارند.اگر تماس گرفتند رودرو حرف میزنیم.من بوشهر و مردم آنجا را دوست دارم و خاطرات خوبی در این شهر دارم.

 

بگذریم لیگ نوزدهم را چطور ارزیابی میکنی؟

به نظرم کرونا در کیفیت لیگ نقش زیادی داشت.لیگ ما نشیب های زیادی داشت.سالی  پر حاشیه،فوتبال بدون تماشاگر،ور شکستگی های زیاد،بدهی به خارجی ها،رفتن استراماچونی و حالا هم محکومیت در پرونده ویلموتس که همه اینها باعث شد سال فوتبالی خوبی را تجربه نکنیم.
پرسپولیس مستحق قهرمانی بود؟بله.با توجه به وضعیتی که وجود داشت مستحق بود.

از رفتن استراماچونی صحبت کن.

اتفاق بسیار بدی بود.انسان نباید بین دو بچه خود فرق قائل شود.به همان اندازه که از پرسپولیس حمایت میشود باید از استقلال هم حمایت کرد.هوادار نگران است و دیگر طاقت این روزها را ندارد.باید فکری اساسی برای استقلال کنند.رفتن استرا به استقلال بزرگترین ضربه را زد.

عملکرد فرهاد رضایت بخش بود؟

نمیشه تراز گرفت اما عملکرد بدی نداشت.موضوع مهم اینکه فرهاد دیگر بی تجربه نیست.
خیلی ها اعتقاد دارند با جوی که وجود داشت با حضور روی نیمکت استقلال شجاعت کرد.قبول داری؟صندلی سرمربی گری استقلال داغ است.این صندلی هم میتواند تو را بسوزاند و هم به اوج رساند.در کل عملکرد فرهاد خوب بود.

چه ارزیابی از داربی پیش رو داری؟

بازی بسیار سختی خواهد بود.استقلال میخواهد با برد ثابت کند قهرمانی پرسپولیس جای حرف داشت و حریف با برد میخواهد عکس این را ثابت نماید.به نظرم هر دو تیم محتاط بازی خواهند کرد.امیدوارم تیم محبوبم پیروز میدان باشد.

گفته شد سرمربی هر دو تیم برای لغو بازی مشورت و به توافق رسیده بودند.

توافق برای لغو داربی خنده دار است.

پاسخی بگذارید