مربی مازنی تیم ملی کشتی آزاد
تاریخ: ۱۴:۲۴ :: ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
نام نویسنده: خبرگزاری فارس
حاج‌کناری: اشتیاق را با اردوی مجازی برگردانده‌ایم/ چرا نباید المپیکی‌ها در لیگ کشتی بگیرند؟

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: با اردوی مجازی، در کنار کشتی‌گیران هستیم و اشتیاق را به اردو آورده‌ایم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،عباس حاج‌کناری در گفت‌وگویی، در خصوص پیگیری تمرینات تیم ملی کشتی آزاد به صورت آنلاین اظهار داشت: بچه‌هایی که می‌توانند وصل بشوند را زیر نظر داریم و تمرینات‌شان را پیگیری می‌کنیم. کشتی‌گیران در سه گروه دسته‌بندی کرده‌ایم. مربیان، این سه گروه را زیر نظر دارند. سرمربی تیم ملی و مدیر فنی هم بر تمرینات نظارت می‌کنند. تمرینات به صورت آنلاین برگزار می‌شود و نواقص تمرینی را می‌توانیم به کشتی‌گیران گوشزد کنیم. این اتفاق خیلی خوب بود که توانستیم نزدیک کشتی‌گیران شویم و اشتیاق را به اردوها بیاوریم.

وی افزود: وقت زیادی تا المپیک نداریم. با همین اردوهای مجازی، شرایط را فراهم می‌کنیم تا وقتی اردوها به صورت فیزیکی فعال شد، مشکلات کمتری داشته باشیم. نمی‌گویم برگزاری اردوها خطری ندارد و در خصوص آن چیزی نمی‌دانم ولی اگر همه چیز به صورت علمی رعایت شود، مشکلی پیش نمی‌آید. تمام ورزشکاران قبل از کرونا هم موارد بهداشتی را رعایت می‌کردند و ایمنی بدنشان در حدی است که با خیلی از بیماری‌ها مقابله کنند.

حاج‌کناری در خصوص برگزاری لیگ برتر کشتی عنوان کرد: من در خصوص برگزاری لیگ اطلاعاتی ندارم. می‌دانم برای ورود به اردو از چه پروتکل‌هایی باید عبور کنند. در اردو تمام حرکات کشتی‌گیران تحت کنترل است و در حالت قرنطینه هستند ولی در لیگ چون مسابقات در چند روز و در شهرهای مختلف برگزار می‌شود، شرایط سخت‌تر است. مربیان تیم ملی اجازه حضور در لیگ را ندارند و من هم به همین خاطر نمی‌توانم بگویم برگزار بشود یا نشود ولی شرایط مالی کشتی‌گیران به این مسابقات بستگی دارد.

مربی تیم ملی در رابطه با حضور نداشتن کشتی‌گیران المپیکی در لیگ گفت: چرا؟ از کجا معلوم است نفر المپیکی حتماً به المپیک می‌رود؟ اگر بخواهند نفرات شاخص را حذف کنند، این رقابت ها بی‌معنا می‌شود. مثلاً در وزن ۵۷ دو سه نفر را کنار بگذاریم، اصلاً چه جذابیتی دارد که لیگ را برگزار کنیم؟

وی ادامه داد: اگر قرار است آسیبی به کسی وارد شود، لیگ برگزار نشود، خیلی بهتر است. بزرگان باید بنشینند و ببینند برگزار بشود بهتر است یا خیر. باید ببینیم المپیک مهمتر است یا لیگ. لیگ فقط مالی نیست. باید یک خروجی داشته باشد. وقتی هیچ کسی در رقابت ها حضور نداشته باشد، چه جذابیتی می‌تواند برای اسپانسرها و تماشاگران داشته باشد.

پاسخی بگذارید