تاریخ: ۱۳:۴۳ :: ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

اولین دایموند لیگ سال ۲۰۲۰ با ثبت یک رکورد جهانی و چندین نتیجه برتر سال به پایان رسید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

جوشوا چپتگی اوگاندایی قهرمان دوی ۱۰ هزار متر جهان، در اولین دایموند لیگ سال ۲۰۲۰ که شب گذشته در موناکو برگزار شد با زمان استثنایی ۱۲:۳۵:۳۶ دقیقه پس از شانزده سال رکورد ۵۰۰۰ متر دنیا را جا به جا کرد. رکورد این ماده پیش از این با ۱۲:۳۷:۳۵دقیقه توسط کننیسا بکله در سال ۲۰۰۴ به ثبت رسیده بود.

در دیگر رقابت ها نیز در ماده ۴۰۰ متر با مانع کارستن وارهلم نروژی موفق شد با زمان ۴۷٫۱۰ ثانیه ضمن دستیابی به عنوان قهرمانی رکورد این ماده را در سال جاری جا به جا کند.

در ۱۵۰۰ متر مردان شب گذشته نیز، جیکوب اینگبریگستن نروژی با زمان ۳:۲۸:۶۸ دقیقه رکورد اروپا را جا به جا کرد و به قهرمانی دست یافت.

در ۲۰۰ مردان نوح لایلز با زمان ۱۹٫۷۶ ثانیه ضمن دست یافتن به مقام نخست بهترین نتیجه سال این ماده را به خود اختصاص داد.

در دیگر ماده ها و در پرش با نیزه آرماند دوپلانتیس سوئدی و رکورددار پرش با نیزه جهان با پرش ۶ متری قهرمان شد و بهترین نتیجه سال این ماده را از آن خود کرد. دوناوان بریزیر از آمریکا نیز با زمان ۱:۴۳:۱۵ دقیقه بهترین نتیجه سال این ماده را به نام خود ثبت کرد.

در ۱۱۰ متر با مانع اورالاندو اورتگا اسپانیایی با ۱۳٫۱۱ ثانیه اول شد و بهترین زمان این ماده در سال جاری را ثبت نمود. پس از وی آندرو پوزی که در تور قاره ای سطح طلایی هفته گذشته در تورکو فنلاند اول شده بود با زمان ۱۳٫۱۴ ثانیه نایب قهرمان شد.

رقابت های زنان شب گذشته نیز با رکورد شکنی همراه بود. در ۵۰۰۰ متر زنان هلن اوبیری قهرمان کنیایی صحرانوردی جهان، با ۱۴:۲۲:۱۲ دقیقه به عنوان نخست دست یافت و ضمن شکستن رکورد دایموند لیگ موناکو بهترین نتیجه این ماده در سال جاری را به نام خود ثبت نمود.

سیفان حسن قهرمان ۱۵۰۰ و ۱۰۰۰۰ متر جهان به دلیل شرایط ناشی از قرنطینه از سطح آمادگی کافی برخوردار نبود و در نتیجه نتوانست مسابقه را به اتمام برساند و از دور مسابقات کنار رفت.

در ۱۰۰۰ متر زنان فایت کیپیگون قهرمان کنیایی ۱۵۰۰ متر المپیک تنها ۱۷ صدم ثانیه تا دست یابی به عنوان قهرمانی جهان فاصله داشت. وی با زمان ۲:۲۹٫۱۵ دقیقه قهرمان شد و پس از وی لارا موییر قهرمان ۱۵۰۰ متر اروپا از انگلستان با زمان ۲:۳۰٫۸۲ دقیقه به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

پاسخی بگذارید