تاریخ: ۱۳:۱۷ :: ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

زلاتان ابراهیموویچ با انتشار ویدیویی از خود در جریان سپری کردن تعطیلات، با هواداران انگلیسی شوخی کرده و ناراحتی آنها را برانگیخته.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

 زلاتان ابراهیموویچ ستاره ۳۸ساله آث میلان که در حال حاضر در تعطیلات به سر می‌برد با انتشار یک ویدیو خشم هواداران انگلیسی را برانگیخته. زلاتان در این ویدیو گلی که در سال ۲۰۱۲ با پیراهن تیم ملی سوئد به انگلیس زده را بازسازی کرده و با انگلیسی‌ها شوخی کرده است. دیداری که سوئد موفق شد انگلیس را ۴-۲ شکست دهد.

سوئد و انگلیس در نوامبر ۲۰۱۲ در یک بازی دوستانه به مصاف هم رفتند و سوئد با چهار گلی که توسط زلاتان به ثمر رسید موفق شد سه شیرها را ۴-۲ شکست دهد. زیباترین گل زلاتان در آن مسابقه گلی بود که از فاصله دور با ضربه برگردان به ثمر رساند. زلاتان یک سال بعد در سال ۲۰۱۳ به خاطر این گل زیبا جایزه پوشکاش را از آن خود کرد.

حالا زلاتان در کری خوانی جدیدش برای انگلیسی‌ها درحالیکه در تعطیلات به سر می‌برد ویدیویی در توییتر خود منتشر کرده و ضمن بازسازی آن گل از عبارت “خدا ملکه را نجات دهد” که جمله معروف سرود ملی بریتانیایی ها است استفاده کرده.

در سال ۲۰۱۲ که زلاتان این گل استثنایی را به ثمر رساند روی هاجسون سرمربی وقت تیم ملی انگلیس بعد از بازی زبان به ستایش او گشود و از گل قیچی برگردان زلاتان به عنوان اثری هنری یاد کرد. هاجسون به خبرنگاران گفت: ” دیدن چنین گلی در زمین فوتبال بی نظیر است. هر چند ترجیح می دادم وقتی شاهد چنین گلی باشم که به تیم دیگری زده شود”.

زلاتان هم در همان زمان بعد از بازی به خبرنگاران گفته بود: ” هارت دروازه بان انگلیس خیلی از دروازه بیرون آمده بود و من فقط سعی داشتم گل بزنم. وقتی توپ داشت به سمت دروازه می‌رفت من روی زمین بودم. دیدم یک مدافع تکل رفت که سد راه توپ شود. دلم می خواست فریاد بزنم و بگویم نه. ولی توپ وارد دروازه شد”.

پاسخی بگذارید