تاریخ: ۱۷:۵۲ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

به نظر می‌رسد که وزارت ورزش تصمیم نهایی برای ترکیب هیئت مدیره پرسپولیس را اتخاذ کرده اما ممکن است محرومیت‌های احتمالی ناشی از پرونده برانکو تغییرات سرنوشت‌سازی را به وجود آورد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

اگر پای صحبت اهالی فن بنشینید بدون استثنا همه از ثبات پرسپولیس به عنوان ملاک اصلی برای کسب چهار قهرمانی پیاپی در لیگ برتر یاد می‌کنند. ویژگی‌ای که تنها در بعد فنی دیده می‌شود و در کادر مدیریت باشگاه ردی از آن وجود ندارد.

 

مصداق بارز بی ثباتی هم این فصل از لیگ برتر بود. شروع فصل با ایرج عرب، قهرمانی نیم فصل با محمدحسن انصاری‌فرد و در نهایت پوکر با مهدی رسول پناه. قهرمانی‌ای که بیشتر شاهکار بازیکنان و دو سرمربی این تیم بود تا اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل باشگاه.

 

در عوض باید مقابل این افراد تابلوی مردودی بالا گرفت. عدم پرداخت به موقع مطالبات برانکو، پرسپولیس را در آستانه محرومیتی قرار داده که می‌تواند سرنوشت مدیریتی و سیاست نقل و انتقالات را برای فصل آینده به طور کامل عوض و از حالا سرخ‌ها را درگیر حاشیه بزرگی کند.

 

از جدایی رسمی مهدی محمدنبی و ایرج عرب از جمع هیئت مدیره نزدیک به هفت ماه می‌گذرد و وزارت ورزش عملا کاری برای ترمیم مهم‌ترین بخش باشگاه نگرفته است. حتی وجود اختلاف شدید بین سه عضو باقی مانده هم باعث سرعت بخشیدن به انجام اینکار نشد تا حالا بعد از مسجل شدن قهرمانی، این مهم صورت بپذیرد.

 

در حال حاضر مهدی رسول پناه، علی رغبتی و مهرداد هاشمی سه‌ عضو هیئت مدیره پرسپولیس هستند و وزارت ورزش تا اواخر این هفته دو عضو دیگر به جمع نامبرده اضافه می‌کند. دو‌ صندلی خالی که در انتظار مردانی از جنس نفت و شهرداری است.

 

*آشنایی با دو عضو احتمالی و جدید هیئت مدیره

محمد علیپور، رییس سابق سازمان ورزش نفت و سیدمحمد فیاض شهردار کنونی منطقه ۱۸ به احتمال فراوان به تیم مدیریتی باشگاه پرسپولیس اضافه می‌شوند. علیپور با توجه به تجربه خوبی که همراه با نفت تهران در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به دست آورده می‌تواند مجموعه سرخ‌ها را در ادامه راه همراهی کند. از طرفی یحیی گل محمدی، کمال کامیابی نیا، سیدجلال حسینی و وحید امیری در نفت با وی همکاری داشته و کاملا شناخت بین هر دو طرف وجود دارد.

 

با حضور فیاض نیز به نظر می‌رسد که باشگاه پرسپولیس برای استفاده از مجموعه شهید کاظمی مشکلی نداشته باشد. این مجموعه که از استانداردهای لازم تمرینی برخوردار است، تحت مالکیت شهرداری است و در منطقه ۱۸ قرار دارد و حضور شهردار این منطقه می‌تواند موانع پرسپولیس در این راه را برطرف کند.

 

*تغییرات در باشگاه پرسپولیس گسترده‌تر می‌شود؟

اما خبر می‌رسد که تغییرات در پرسپولیس گسترده‌تر از اضافه شدن دو عضو هیئت مدیره است. گویا وزیر ورزش و معاون قهرمانی وزارت (مهدی علی‌نژاد) به دنبال انتخاب مدیرعامل برای این باشگاه پرطرفدار هستند. از محمد علیپور به عنوان اصلی ترین گزینه مدیریت سرخ‌ها نام برده می‌شود. شخصی که اشراف کامل به مشکلات باشگاه دارد و همین امر کمی او را مردد کرده است. علیپور به عنوان عضو اقتصادی به هیئت مدیره پرسپولیس اضافه می‌شود و با توجه به روابط گسترده‌ای که دارد این مهم را به خوبی انجام خواهد داد. اما فقط یک مشکل در این بین وجود دارد که شاید سرنوشت مدیریتی باشگاه را دستخوش تغییرات کند.

 

*پرونده برانکو و‌ محرومیت‌های احتمالی برای پرسپولیس

عدم پرداخت به موقع مطالبات برانکو‌ ایوانکوویچ‌ از سوی هیئت مدیره و‌ مدیران قبلی باشگاه، قهرمان ایران را لبه پرتگاه قرار داده است. حالا محرومیت بیش از پیش به پرسپولیس نزدیک شده و احتمال بسته شدن پنجره‌های نقل و‌ انتقالاتی باشگاه وجود دارد. موضوعی که از حالا تردید را در وجود مدیران احتمالی باشگاه نهادینه کرده است.

 

پرسپولیس حداقل در سه پست احتیاج به تقویت دارد. در این بین احتمال خروج ستاره‌هایی مثل علی علیپور، مهدی ترابی، بشار رسن و شجاع خلیل‌زاده وجود دارد. عدم تمدید قرارداد و یا عدم جذب جانشین مناسب برای یکی از این افراد در کنار تقویت نشدن تیم به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات، پرسپولیس را تبدیل به یک تیم معمولی می‌کند که کار سختی برای موفقیت در لیگ آینده خواهد داشت. موضوعی که اگر به واقعیت تبدیل شود، بزرگ‌ترین شکست برای تیم مدیریتی بعد از کسب چهار قهرمانی پیاپی به شمار می‌رود.

 

پرونده برانکو در حال حاضر مهم‌ترین معضل سرخ‌ها است. مهدی رسول پناه در آخرین صحبت‌های خود از عدم محرومیت پرسپولیس سخن گفت. چیزی که قطعی نیست و عدم پرداخت کل مطالبات تا چند روز آینده، باشگاه را در آستانه محرومیت سنگینی قرار می‌دهد.

پاسخی بگذارید