تاریخ: ۷:۰۰ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نام نویسنده: مرتضی خالقی

پرسپولیسی‌ها در سال های اخیر دو پیروزی سه گله برابر ذوب آهن داشتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

سرخپوشان پایتخت تاکنون ۷ پیروزی سه گله برابر ذوب آهن داشتند و علاوه بر آن یک بار با نتیجه ۴-۱ و بار دیگر هم با پیروزی شش گله، ذوب آهن را از پیش رو برداشتند. نکته جالب این که اولین و آخرین بازی تاریخ دو تیم با پیروزی ۳-۰ پرسپولیسی ها به اتمام رسید و حالا شاگردان گل محمدی به دنبال ثبت یک برد دیگر هستند.

 

در تاریخ هماوردی این دو تیم که از سال ۱۳۵۲ تاکنون بوده، یک پیروزی شش گله و یک برد چهار گله نیز دیده می‌شود. در بردی که با چهار گل به ثبت رسید، حسین کلانی دو گل به ثمر رساند و خوردبین و حاج رحیمی پور نیز گل های بعدی را به ثمر رساندند. در پیروزی شش گله که سال ۱۳۷۳ رقم خورد اما این علی دایی بود که هت تریک کرد و فرشاد پیوس و جواد منافی هم گل های دیگر را زدند.

 

نکته جالب این که در لیگ ششم قرمزها دبل کردند و هر دو بازی رفت و برگشت را با برد سه گله به اتمام رساندند؛ معدنچی، نیکبخت، بادامکی، شعبو و حاجی زاده گل های تیم مصطفی دنیزلی را زدند.

 

ذوب آهن هم البته سابقه بردهای این چنینی برابر پرسپولیس را دارد. در لیگ هشتم، پنجم، چهارم و دوم ذوب آهن پرسپولیس را با پیروزی پرگل بدرقه کرد و البته سرخ ها هم یک بار دیگر با درخشش وحید هاشمیان در لیگ دهم این تیم باسابقه اصفهانی را ۳-۰ بردند.

پاسخی بگذارید