تاریخ: ۶:۲۴ :: ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بدون تردید افت کی‌روش استنلی سوارز در از سرگیری دوباره مسابقات لیگ نوزدهم تاثیر پررنگی در نتایج ضعیف سپاهان داشته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در ۶ دیداری که از لیگ نوزدهم پس از تعطیلات طولانی مدت کرونایی برگزار شده، سپاهان تنها توانسته ۸ امتیاز به دست آورد تا هم شانس قهرمانی خود را از دست بدهد و هم در میان مدعیان کسب سهمیه آسیایی جایگاه خود را از دست رفته ببیند و محکوم به کسب حداکثری امتیاز در دیدارهای پیش‌رو باشد. در افت محسوس سپاهانی‌ها در شروع دوباره لیگ نوزدهم، غیبت، مصدومیت و یا ناآمادگی مهاجم اول آن‌ها نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

کی‌روش استنلی بلندقامت که در سیستم بازی مورد علاقه قلعه نویی در نوک پیکان این تیم قرار می‌گرفت، اصلا نتوانسته تاکنون شمه‌ای از عملکرد درخشان خود پیش از تعطیلات را به نمایش بگذارد؛ او پیش از شیوع کرونا توانسته بود در ۱۷ بازی ۷ گل برای سپاهان بزند و دو بار هم برای همبازیان خود گلسازی کند تا زمینه‌ساز حضور طلایی‌پوشان در جمع مدعیان باشد. او میانگین در هر بازی ۷۵ دقیقه برای سپاهانی‌ها به میدان می‌رفت.

 

اما در شروع لیگ نوزدهم پس از تعطیلات طولانی مدت به واسطه کرونا، کی‌روش استنلی سوارز یکی از بدترین بازیکنان سپاهان بوده است؛ او هفته‌های ابتدایی را به دلیل مصدومیت و ناآمادگی فنی از دست داد و از زمانی هم که به ترکیب طلایی‌پوشان اضافه شده نتوانسته برای تیمش به عنوان برگ برنده برای تیمش ایفای نقش کند.

سوارز در پنج بازی و ۱۷۷ دقیقه‌ای که در شروع دوباره لیگ به میدان رفته، نه گلی برای تیمش زده و نه پاس گلی به ثبت رسانده تا متهم ردیف اول سقوط سپاهان از کاندیداتوری برای قهرمانی لیگ نوزدهم تا کم‌رنگ شدن بخت کسب سهمیه آسیایی باشد.

 

سپاهان سه بازی دشوار دیگر تا پایان لیگ نوزدهم فرصت دارد تا بتواند سهمیه آسیایی خود را زنده کند که بدون تردید امیر قلعه نویی برای اجرای سیستم فوتبالی خود امید زیادی را دارد تا بتواند کی‌روش استنلی را در اوج آمادگی ببیند؛ اتفاقی که باید دید آیا برای مهاجم برزیلی سپاهان رخ خواهد داد یا او همچنان دور از فرم ایده‌آل خود برای طلایی‌پوشان به میدان می‌رود و بدون تاثیر مثبت در ارنج تیمش، فصل را به پایان خواهد برد؟

 

پاسخی بگذارید