سرمربی و سرپرست تیم ملی فرنگی نونهالان
تاریخ: ۷:۰۸ :: ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
نام نویسنده: تحریریه
اسماعیل نژاد: نباید لیگ کشتی برگزار شود/ اسپانسرها برای مسابقات بدون تماشاگر نمی‌آیند

سرمربی و سرپرست تیم ملی فرنگی نونهالان گفت: کشتی‌گیرها هم راضی به برگزاری مسابقات نیستند چرا که حتی مسائل مالی هم نمی‌تواند کاری کند که جانشان را به خطر بیندازند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فرهاد اسماعیل نژاد در گفت‌وگویی، اظهار داشت: اکنون در فضای باز شهر نوشهر و استادیوم‌های فوتبال تمرین می‌کنیم.

وی درباره برگزاری لیگ کشتی عنوان کرد: برگزاری لیگ باید بدون تماشاگر باشد و نبود تماشاگر هم حضور اسپانسرها را لغو می‌کند. برخلاف تمام رشته‌های دیگر، کشتی درگیری خیلی نزدیکی با هم دارد و بعید می‌دانم وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با کرونا و حتی فدراسیون اجازه برگزاری مسابقات را بدهند.

مربی سابق تیم ملی فرنگی در المپیک ریو عنوان کرد: در فوتبال با آن فاصله‌شان، چند تیم به کرونا مبتلا شدند. در کشتی شرایط خیلی بدتر است. فکر نمی‌کنم کشتی‌گیرها هم راضی به برگزاری مسابقات باشند؛ حتی مسائل مالی هم نمی‌تواند کاری کند که جانشان را به خطر بیندازند. حسین نوری در حین تمرین مبتلا شد. خیلی از کشتی‌گیرانی که به صورت مخفی تمرین می‌کنند، شاید به این بیماری مبتلا شده باشند. با برگزاری لیگ جان خیلی‌ها به خطر می‌افتد. فعلا قراردادها را بسته‌ و منتظر هستند تا مردادماه ببینند شرایط چگونه می‌شود.

سرمربی تیم ملی نونهالان خاطر نشان ساخت: وقتی حرف از لغو المپیک در ژاپن است، چگونه می‌شود لیگ را برگزار کنیم. وقتی باشگاه‌ها بسته است و کشتی‌گیران آمادگی لازم را ندارند، برگزاری این مسابقات چه نفعی دارد؟ وقتی کسی نمی‌تواند تمرین کند، چه معنایی دارد در لیگ حضور پیدا کند و کشتی بگیرد؟ الان فقط انگیزه مالی مهم نیست. لیگ باید یکی از اهدافش آمادگی نفرات برای حضور در مسابقات بین‌المللی باشد. نمی‌شود در چمن فوتبال و فضای باز کشتی‌گیر را به سطح آمادگی لازم رساند.

وی در خصوص اینکه چرا سازمان لیگ اصرار به برگزاری لیگ دارد، عنوان کرد: تنها دلیل، منافع مالی است. می‌خواهند به یک شکلی به کشتی‌گیران کمک کنند اما این راهش نیست که جان همه را به خطر بیندازند. امیدوارم این بیماری فروکش کند و وزارت بهداشت اجازه برگزاری لیگ را بدهد.

اسماعیل نژاد در خصوص مشکلات به وجود آمده به دلیل کرونا برای مربیان، اظهار داشت: خیلی از مربیان به دلیل تعطیلی باشگاه‌ها از حقوقی برخوردار نیستند و شرایط خیلی سختی دارند. وزارت ورزش قرار بود با رایزنی با بانکها وامی را به مربیان پرداخت کند اما این اتفاق رخ نداده. فدراسیون هم در این شرایط و بدهی‌ها نمی‌تواند برنامه‌ای داشته باشد. امیدواریم یک هماهنگی به وجود بیاید.

پاسخی بگذارید