تاریخ: ۲:۱۶ :: ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
نام نویسنده: تحریریه

اظهارات مسوولان سازمان لیگ درباره زمان احتمالی شروع فصل آینده فوتبال ایران، هیچ تناسبی با واقعیت‌های موجود ندارد و فشار زیادی را به تیم‌های درگیر در مسابقات آسیایی و ملی‌پوشان وارد می‌کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در حالی که هنوز برنامه هفته‌های پایانی لیگ برتر و لیگ دسته یک فوتبال ایران به دلیل شرایط ویژه‌ ایجاد شده بعد از شیوع ویروس کرونا مشخص نیست، مسوولان سازمان لیگ از شروع لیگ بیستم از اواسط مهرماه خبر داده‌اند که ماموریتی غیرممکن برای برخی از تیم‌ها به شمار می‌رود.

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ اخیرا اعلام کرده فصل آینده فوتبال ایران،  پس از توقفی یک و نیم ماهه پس از پایان رقابت‌های فصل جاری از اواسط مهرماه آغاز خواهد شد؛ اتفاقی که تاحدود بسیار زیادی برای چند تیم که به مسابقات آسیایی می‌روند غیرممکن است و قطعا اعتراض آن‌ها را به دنبال خواهد داشت.

*استراحتی در کار نیست؟

طبق محاسبات مسوولان سازمان لیگ، لیگ و جام حذفی تا قبل از اردوی تیم ملی در اواسط شهریور تمام می‌شود و به جزء چهار تیم استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو، ماموریت ۱۲ تیم دیگر رقابت‌ها به پایان می‌رسد و می‌توانند وارد تعطیلات شوند اما در همین حین باید پروسه نقل و انتقالات و آماده سازی برای فصل جدید را هم شروع کنند.

ولی چهار تیم لیگ برتری حاضر در لیگ قهرمانان آسیا هم‌چنان باید به کار خود ادامه دهند چرا که این رقابت‌ها از ۲۴ شهریور به صورت فشرده آغاز می‌شود و مرحله گروهی سوم مهر به پایان می‌رسد و به صورت فشرده تا مرحله نیمه نهایی (۹ مهر) استمرار خواهد داشت.

با در نظر گرفتن این موضوع، هیچ استراحت و فرجه‌ای در اختیار پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو نیست و در زمان تعطیلات هم باید با تیم فعلی خود ادامه دهند. در واقع این چهار تیم هیچ زمانی برای استراحت نخواهند داشت و در خلال برگزاری تمرینات برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، باید با تیم‌های آینده خود هم مذاکره کنند و در صورت موافقت، می‌توانند از تیم کنونی خود جدا و آن را دست تنها بگذارند!

*روزهای سخت ۴ تیم آسیایی و ملی پوشان

با توجه به این که بعد از بازی‌های آسیایی، مسابقات رسمی تیم ملی در انتخابی جام جهانی از ۱۷ مهر آغاز می‌شود و تا ۲۲ مهر ادامه دارد، برخی از بازیکنان این تیم‌ها هم در اختیار تیم ملی خواهند بود و طبیعتا نمی‌توانند در خدمت تیم باشگاهی خود باشند.

در چنین وضعیتی، این سوال پیش می‌آید که آیا سازمان لیگ وضعیت تیم‌های آسیایی ایران را برای شروع فصل آینده در نظر گرفته است؟ آیا این تیم‌ها قادر هستند همزمان با ادامه رقابت‌های آسیایی و حضور برخی از بازیکنان موثر خود در اردوهای تیم ملی برای لیگ بیستم آماده شوند؟

اگر اظهارات مسوول سازمان لیگ درست باشد و لیگ بیستم از اواسط مهر شروع شود، روزهای سختی در انتظار این چهار تیم و به خصوص بازیکنان ملی‌پوش آن‌ها است که باید بدون توقف تا پایان لیگ بیستم به میدان بروند!

با در نظر گرفتن تاخیر موجود در برگزاری تمام مسابقات فوتبال، فصل آینده هم به علت برگزاری فشرده مسابقات آسیایی از جمله لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی و هم‌چنین لیگ برتر، برای فوتبالیست‌ها بسیار سخت خواهد بود و آمادگی بدنی مضاعفی را می طلبد.

پاسخی بگذارید