تاریخ: ۳:۴۸ :: ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
نام نویسنده: تحریریه

دلیل انصراف منچستر یونایتد از جذب فوق ستاره برزیلی در سال ۲۰۰۳ مشخص شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پیتر کینیون، مدیر اجرایی سابق منچستر یونایتد از دلیل امضای قرارداد شیاطین سرخ در سال ۲۰۰۳ با کریستیانو رونالدو به جای رونالدینیو پرده برداشت.

این مدیر سابق باشگاه منچستر یونایتد در مصاحبه با نشریه «تلگراف» انگلیس، گفت: در آن زمان تلاش زیادی کردیم تا رونالدینیو را به خدمت بگیرم اما قیمت این ستاره برزیلی بسیار بالا بود و نمی توانستیم مبلغ زیادی هزینه کنیم. برای منچستر یونایتد جذب بازیکنی به هر قیمتی خوب نیست. به همین خاطر با او مذاکره کردیم که در توان خودمان می توانیم مبلغ پرداخت کنیم.

وی افزود: در آن زمان منچستر یونایتد دیوید بکام را به رئال فروخته بود و نیاز به جانشین مناسب داشت. کریستیانو رونالدو پدیده اسپورتینگ بود و با دستور فرگوسن به صورت قرضی برای مدت یک فصل به منچستر آمد ولی بعد از یک فصل با درخشش خود فرگوسن را به پرداخت ۱۲ میلیون یورو بابتش راضی کرد. ما با رونالدو قرارداد امضا کردیم و تصمیم بزرگی گرفتیم چون رونالدو به یکی از اسطوره بی بدیل مستطیل سبز تبدیل شد.

رونالدو بعد از درخشش با منچستر یونایتد و کسب توپ طلای اولش راهی رئال مادرید شد و ۹ سال برای رئالی درخشید و تعداد توپ های طلایش را به عدد ۵ رساند. در نهایت فوق ستاره پرتغالی در سال ۲۰۱۸ راهی یوونتوس شد.

پاسخی بگذارید