ضدحال مسئول مسابقات به نساجی؛
تاریخ: ۳:۰۸ :: ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
نام نویسنده: تحریریه
خبری از ۳ بر صفر نیست/ مهدی، کرنای فولاد و استقلال را تایید کرد

سهیل مهدی در برنامه تلوزیونی خبر داد تعداد کرونایی‌های ۲ تیم فولاد و استقلال به حدی رسیده که بازی آن‌ها قابل برگزاری نبوده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سهیل مهدی، مسئول برگزاری کمیته مسابقات لیگ برتر در خصوص حواشی دیدار پارس جنوبی و استقلال گفت: با توجه به ابتلای بازیکنان فولاد و استقلال به ویروس کرونا بازی‌های این ۲ تیم برگزار نشد اما وظیفه ما بود که تشریفات بازی صورت بگیرد و سپس خواستار گزارش از داوران، ناظر بازی و هیات فوتبال برگزارکننده باشیم.
وی ادامه دهد: ما باید این ۲ کار را موازی پیش می‌بردیم یعنی برگزاری تشریفات هر ۲ مسابقه و همچنین بررسی تست‌های کرونا بازیکنان استقلال و فولاد. ما شمارشی را انجام دادیم و تعداد مبتلایان ۲ تیم به گونه‌ای بود که ۲۵ درصد را رد می‌کرد. این را هم بگویم که گزارش‌های داده شده باعث می‌شد پرونده به ارکان قضایی ارجاع شود و دیگر مسئولیتش با ما نیست.

مهدی تاکید کرد: تعداد مبتلایان بازیکنان استقلال و فولاد به حدی بود که بازی آن‌ها طبق پروتکل‌ها لغو شد و اکنون نیز تمام بازیکنان و اعضای ۲ تیم در قرنطینه هستند.

مهدی: تیم های مبتلا به کرونا بعد از دوره قرنطینه باید آماده مسابقات شوند

سهیل مهدی در خصوص اعلام نتیجه تست کرونا استقلال و فولاد اظهار داشت: بعضی مواقع باید صبر کرد تا اطلاعات کامل را به دست بیاوریم تا به اطلاع مردم برسانیم. در فرایندی که باید طی شود، دیروز مرحله اول تست استقلال را انجام دادیم، اگر امروز همکاران به ما کمک کنند، مرحله اول تست باشگاه فولاد هم انجام می‌شود. به فاصله ۲۴ ساعت تست بعدی را خواهیم داشت و نتایج کسب شده با نتایج اولیه توسط تیم پزشکی ایفمارک مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتایج که توسط متخصصین بررسی شده، در اختیار ارکان قضایی قرار می‌گیرد تا تصمیم‌گیری نهایی انجام شود.

وی در خصوص قانون ابتلای ۲۵ درصد از افراد یک تیم به کرونا عنوان کرد: این کاملاً قانون ابلاغی پروتکل وزارت بهداشت است و ما به آخرین به روزرسانی که ستاد مبارزه با کرونا در ورزش اعمال کرده است عمل می‌کنیم. اگر بحث خطری وجود داشته باشد، یک نفر هم مبتلا شود خطرناک است، الان بحث کارایی بودن مطرح است و طی جلساتی که وجود داشت به این نتیجه رسیدند که ۲۵ درصد باشد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص استفاده از بازیکن‌های تیم امید به جای بازیکنان مبتلا به بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: حدود چهار یا پنج سال است که هر باشگاه ۱۵ سهمیه استفاده از زیر بیست و یک سال را دارد و همه باشگاه‌ها در حال استفاده از آن هستند، به طور مثال؛ قائدی در باشگاه استقلال سهمیه امید این باشگاه است، این یک راه‌حل نیست، ما گفتیم می‌توانند از سهمیه امیدهایشان استفاده کنند. ۲۵ درصد از تعداد نفراتی که در لیست اعلام کرده‌اند حساب می‌شود، نه اینکه ما چند نفر را اضافه کنیم و این کار را نمی‌کنیم.

مهدی در گفت و گو با تلویزیون در رابطه با قرنطینه تیم‌های مبتلا به ویروس کرونا و شرایط آماده‌سازی آنها عنوان کرد: دیروز هم این بحث مطرح شد، قرنطینه اینگونه نیست که افراد در خانه باشند، افراد سالم باشگاه مجاز به تمرین هستند و باشگاه می‌تواند با افرادی که مبتلا نشدند تمریناتش را ادامه دهد. ان‌شاءالله این عزیزان آنقدر شدت ابتلاءشان بالا نباشد و فقط ناقل بوده باشند و موارد این‌چنینی مطرح باشد. می‌توانند با افراد مبتلا تمرینات انفرادی داشته باشند و با اتمام قرنطینه، باشگاه باید برای حضور در مسابقات آماده شود.

پاسخی بگذارید