تاریخ: ۲:۵۹ :: ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
نام نویسنده: تحریریه

با حضور توحیدی مقدم فرماندار نکا ، ییلاقی اشرفی معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان، رضایی رئیس اداره ورزش و جوانان نکا، سمن های جوانان و مسئولان دستگاه های اجرایی، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان نکا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد…

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،توحیدی مقدم در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان ضمن تاکید بر تدوین سیاستگذاری های صحیح در بحث جوانان افزود؛ نگاه دولت ، توجه به تشکل ها و سمن ها است و نظام ما بر قدرت دادن به مردم متمرکز است.

فرماندار نکا در نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان گفت : معتقدم در همه ی حوزه ها نیازمند رسیدن به توانمندی هستیم که راه رسیدن به این اهداف همین جوانان هستند.
وی استفاده از ظرفیت های جوانان در اداره امور را مهم دانست و گفت : برخی قوانین و مقررات در اینخصوص نیازمند بروزرسانی هستند و مشارکت جوانان بدور از حاشیه ها می تواند منجر به توسعه و حل مشکلات گردد که در شهرستان نکا در این مسیر حرکت می کنیم.
عبدالجواد توحیدی مقدم جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و واحدهای تولیدی و همچنین کمک به توسعه کشاورزی و اقتصاد روستا را در راستای کمک به اشتغال و معیشت جوانان دانست و اظهار داشت؛ در شهرستان نکا نیز همه ی تلاش خود را برای مقابله با آسیب های واحدهای تولیدی بکار گرفتیم تا جوانان شغل خود را از دست ندهند.
فرماندار نکا با تقدیر از فعالیت های اجتماعی سمن های جوانان این شهرستان گفت : با مشارکت و احساس مسئولیت جوانان در موضوع شیوع کرونا، این تهدید تبدیل به فرصت شد و در طرح کمک مومنانه نیز شاهد پویایی، همت و تلاش تشکل های مردمی نکا بوده ایم.
محمدرضا ییلاقی اشرفی نیز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان نکا با تمجید از نقش جوانان مومن و انقلابی شهرستان نکا گفت : شهیدان جوان، کمالی و جمشیدی ترسیم کننده مسیر جوانان مازندران در تمدن اسلامی هستند.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران تاکید کرد؛ با هم افزایی میان دستگاه های اجرایی می توان مطالبات جوانان را پیگیری کرد و در این راستا سپاه و بسیج را می بینیم که یار و کمک کننده تشکل ها و جوانان در موضوعات مختلف هستند.
وی سازمان های مردم نهاد را رابط حاکمیت و مردم دانست و افزود؛ چالش کرونا فرصتی برای برنامه ریزی و تصمیم گیری برای موضوعات جوانان بر بستر فضای مجازی است و اداره کل ورزش و جوانان نیز بزودی با حضور استاندار سامانه اوقات فراغت جوانان را رونمایی خواهد کرد و تا پایان سال نیز این سامانه خدمت رسانی خواهد کرد.
ییلاقی اشرفی ضمن تقدیر از تلاش های ۴ سمن حوزه جوانان در شهرستان نکا گفت : وضعیت مشارکت تشکل های جوانان در این شهرستان مطلوب است و در این موضوع استاندار محترم نیز دغدغه مند هستند و تشکل های ما باید با تکیه بر ظرفیت های مختلف ازجمله پتانسیل های موجود در گردشگری و… نقش آفرینی داشته باشند.
مجتبی رضایی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا در ابتدای جلسه ضمن قدردانی از حضور همه مسئولان شهرستان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گفت : جوانان ما فهیم و تلاشگر هستند و در موضوع شیوع کرونا این هوشمندی و همکاری را از سوی جوانان شاهد بودیم.
وی با اشاره به محدودیت های شیوع کرونا و دو دستور کار جلسه ، اوقات فراغت و هفته ازدواج، خواستار حمایت و مشارکت همه ی دستگاه ها و نهادها برای برنامه ریزی و کمک به موضوعات مرتبط با جوانان شد.
لازم به ذکر است مسئولان و نمایندگان دستگاه ها و نهادهای حاضر در جلسه نیز درباره عملکرد و برنامه های خود در موضوع جوانان به ارائه گزارش پرداختند و در پایان نیز از سمن های جوان این شهرستان تجلیل بعمل آمد.

پاسخی بگذارید