تاریخ: ۴:۳۵ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نام نویسنده: تحریریه

علی صادق زاده گفت: امسال در دسته ۹۷ کیلوگرم قصد بازگشت به تیم ملی پاراوزنه‌برداری را داشتم که به خاطر شیوع ویروس کرونا تمریناتم یکسال به تعویق افتاد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دارنده سه مدال برنز بازیهای پارالمپیک پکن، لندن و ریو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از مسابقات جهانی مکزیک که به دلیل آسیب‌دیدگی سینه موفق به کسب مدال نشدم، وزنه‌برداری را کنار گذاشتم و دیگر انگیزه‌ای برای بازگشت به تیم ملی را نداشتم. سال گذشته که شرایطم از نظر آسیب‌دیدگی بهتر شده بود دوباره تمرینات سبک و هوازی خود را شروع کردم تا امسال با شرکت در انتخابی تیم ملی بتوانم عضو تیم ملی شوم که متاسفانه ویروس کرونا همه چیز را تحت شعاع قرار داد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قصد بازگشت به تیم ملی پاراوزنه برداری را دارید یا خیر؟ گفت: امسال با وجود این بیماری تمرینات خود را قطع نکرده‌ام و تلاشم بر این است که در آینده به جای ۱۰۷ کیلوگرم، در دسته ۹۷ کیلوگرم رقابت کنم. البته به دلیل تعطیلی اردوها و لغو مسابقات جهانی بعید می‌دانم امسال به تیم ملی برسم.

دارنده ۳ مدال برنز بازیهای پارالمپیک درباره علت تغییر وزن خود افزود: چون دیابتی هستم سعی کردم وزن خود را کاهش دهم تا دچار مشکلات حادتری نشوم، در حال حاضر در ۹۷ کیلوگرم فعالیت می کنم و در این دسته با جابجایی رکورد ۲۲۷ کیلوگرم شرایط بهتری نسبت به دسته ۱۰۷ کیلوگرم دارم.

صادق‌زاده با بیان این که طی چند سال گذشته که وزنه‌برداری را کنار گذاشتم از سوی فدراسیون جانبازان و معلولان به فراموشی سپرده شده‌ام، خاطرنشان کرد: از مسابقات جهانی مکزیک تا امروز که ۳ سال از این مسابقات سپری می‌شود هیچ مسوولی از فدراسیون تماسی با من نداشت تا در جریان وضعیت من قرار بگیرد. با وجود این که دارنده ۳ مدال برنز بازیهای پارالمپیک پکن، لندن و ریو هستم و بارها در مسابقات جهانی مدال آور بودم اما تصور نمی‌کردم فدراسیون با مدال آور خود این گونه رفتار کند و سراغی از قهرمانان و مدال آوران خود نگیرد.

او درباره بازگشت رواسی به عنوان سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری گفت: از این که رواسی دوباره سرمربی تیم ملی شد خوشحالم و انگیزه‌ام برای بازگشت به تیم ملی چند برابر شد. یقین دارم که در بازیهای پارالمپیک توکیو تیم با هدایت وی به نتایج بهتری دست پیدا خواهد کرد.

صادق‌زاده در پایان یکی از برنامه‌های خود را حضور در مسابقات جهانی سال آینده عنوان کرد و افزود: با توجه به این که آسیب‌دیدگی‌ام بهتر شده و مشکل خاصی در این زمینه ندارم، امسال سعی دارم با انجام تمرینات سبک و هوازی خود را به اوج آمادگی برسانم تا با حضور در تیم ملی بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی بعد از چند سال دوری از تیم ملی داشته باشم.

پاسخی بگذارید