تاریخ: ۲۱:۱۰ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
نام نویسنده: اسماعیل بابایی دوست
مدبر: غرب استان از نقاط مستعد کشور در رشته والیبال است؛ فضای سیاسی حاکم است!

رامین مدبر سرمربی تیم والیبال منتخب استان مازندران و تیم دسته اولی سفیر رامسر با خبرنگار مازنداسپرت گفت و گو کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، رامین مدبر سرمربی تیم منتخب مازندران و تیم دسته اولی سفیر رامسر در گفت و گویی با خبرنگار به مصاحبه پرداخت.

سال ۹۸ را چه طور گذراندید؟
نوروز ۹۹ را تبریک عرض میکنم خدمت مردم عزیز و اهالی ورزش مازندران. امیدوارم که سال خوبی در پیش داشته باشیم. سال ۹۸ برای من سالی کاملا والیبالی بود. از اواخر اردیبهشت با تیم نوجوانان مازندران برای قهرمانی کشور استارت زدم و تا تیر ماه درگیر این مسابقات بودیم. بلافاصله بعد از این مسابقات هم با تیم سفیر جوان برای حضور در لیگ دسته یک والیبال کشور استارت زدم که تا اواخر بهمن ماه ادامه پیدا کرد.

در سالی که گذشت اوضاع والیبال غرب مازندران چطور بود؟
در طول تاریخ برای دومین سال متوالی بود که غرب مازندران سه تیم در لیگ دسته یک والیبال کشور داشت این در حالی بود که استان هایی مثل گیلان، سمنان و… حتی یک تیم هم‌ در این لیگ کشور نداشتند.
تیم های سفیر جوان رامسر، ادیما نور و هورسان رامسر نمایندگان والیبال مازندران در لیگ کشور بودند که خدمات بسیاری رو به والیبال غرب استان ارائه کردند.

از تیم دسته اولی سفیر رامسر که در رقابت های کشوری حضور داشت و شما سرمربی این تیم بودید برای ما بگید.
دومین سال متوالی بود که در این تیم حضور داشتم در سال اول با حداکثر امتیاز ممکن قهرمان دور گروهی لیگ شدیم و در آستانه لیگ برتری شدن قرار داشتم که در بازی نیمه نهایی مقابل تیم سپاهان اصفهان به مشکل بر خوردیم.
اما امسال برای اولین بار ۷۰ درصد تیم بازیکنان بومی غرب استان بودند‌، تقریبا تمام‌ بازیکنان جوان و مستعد والیبال غرب که در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت در تیم ما حضور داشتند که عملکرد قابل قبولی داشتند و من از این که به این بازیکنان اعتماد کردم کاملا راضی هستم. هرچند که معتقدم اگر مشکلات مدیریتی به تیم لطمه نمی زد می توانستیم نتایج بهتری هم کسب کنیم.

پتانسیل رشته والیبال در شهرستان چالوس و یا غرب استان چطوره؟
استعداد های بسیار درخشانی در غرب استان وجود دارند که فقط باید درست مدیریت شوند تا به مرحله شکوفایی برسند.
در سال ۹۶ آخرین سالی که برای چالوس مربیگری کردم توانستیم برای اولین بار در تاریخ والیبال در لیگ نوجوانان مازندران به عنوان نائب قهرمانی دست پیدا کنیم که تحسین تمام کارشناسان را به همراه داشت. اما متاسفانه مجموع والیبال شهر اراده ای برای حفظ و حمایت از آن تیم نداشت.

بهترین اتفاق ورزشی سال برای شما کدام اتفاق است؟
بهترین اتفاق ورزشی سال کسب عنوان سومی کشور همراه با تیم منتخب نوجوانان مازندران بود. اما آنچه که برای من مهم تر از نتیجه بود این بود که بازیکنان بسیار مستعدی با فیزیک بسیار مناسب در این تیم پرورش پیدا کردند که در آینده ملی پوشان والیبال ایران خواهند بود. اطمینان دارم که از این تیم در تیم ملی نوجوان آینده حداقل ۴ نماینده خواهیم داشت.

چه بازیکنانی در سال گذشته تحویل والیبال کشور دادید ؟
سال گذشته سال بسیار خوبی بود در عرصه سازندگی. این سوال رو میتونم در سه قسمت پاسخ بدم. ابتدا از آکادمی والیبال آتیه چالوس شروع میکنم که تنها آکادمی تحت مدیریت بنده در غرب استان هست: محسن مومن زاده. داریوش نجار صادقی و سهیل اسفندیاری سه بازیکن شاخص آکادمی ما بودند که در سال گذشته در تیم های منتخب مازندران، لیگ برتر والیبال و دسته یک عنوان های متعددی رو بدست آوردند. بازیکنان زیادی هم در حال فعالیت هستند که قطعا سال ۹۹ سال شکوفایی آنها خواهد بود.
در تیم منتخب نوجوانان مازندران، بازیکنانی نظیر عرفان اصغر پور، حسن کلاردشتی، داریوش نجار صادقی، علی غلامی ،امیر حسین ساداتی و عرفان نوروزی رو پرورش دادیم که به نظرم شانس زیادی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی نوجوانان در سال آینده برخوردار هستند.
در تیم سفیر جوان رامسر هم بازیکنان جوانی مثل معین نعمتی، طاها نیاستی، حسین مژده ای، علیرضا منصوری، نجار صادقی و ساداتی که در تیم منتخب مازندران هم همراه من بودند‌، پرورش یافتند.

شما در سه سال گذشته حضور کم رنگی در والیبال چالوس و نوشهر داشتید، آیا وقتش نرسیده که منطقه ما یک تیم در سطح کشور داشته باشه؟
دلایل زیادی وجود دارد. در منطقه ما چالوس و نوشهر شاید بیشتر از هر جای دیگری فضای حاکم بر ورزش فضای سیاسی بوده است. اکثر انتصابات در هیات های ورزشی و باشگاه ها و همچنین اسپانسر هایی که معتقدم کم هم نیستند تحت تاثیر فضای سیاسی و غیر ورزشی هستند. همیشه سعی کردم که از این فضا فاصله بگیرم. در صورتی که ما چه از لحاظ امکانات و منابع مالی و چه از لحاظ بازیکن و مربی در سطح بسیار خوبی نسبت به سایر شهرها اطراف هستیم.
در سال های اخیر بیشتر درگیر تیم های منتخب مازندران و لیگ دسته یک بودم. اما آکادمی بنده در چالوس همیشه در حال فعالیت بوده و بازیکنان‌ خوبی پرورش داده است. معتقدم که امروز میتوانیم در سطح کشور تیم داشته باشیم.

با شیوع کرونا چه می کنید؟ و چه توصیه ای دارید؟
سعی کردیم که به توصیه های پزشکی عمل کنیم‌. فعلا تنها راهش قطع کردن زنجیره هست و از مردم عزیز هم خواهش میکنم که ویروس کرونا را جدی بگیرند. دستور العمل متخصصین رو اجرا کنند و از عزیزانشان مراقبت کنند.

با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز از حال و احوال نوروز ۹۹ برایمان بگید
نوروز متفاوتی رو تجربه میکنیم‌. اولین باری هست که طبق آداب و رسوم برای تبریک سال تو به دید و بازدید عزیزانمان نرفتیم. مجبوریم که تو این شرایط بیشتر فیلم ببینیم و مطالعه کنیم.

یک هفت سین ورزشی بچینید.
سوت، ساحل، ساعت، سکو، ساک ورزشی، سبد بسکتبال، سکه داوری

 

در پایان حرفی اگر مانده؟ (حرف پایانی)
این حق علاقمندان ورزش منطقه ماست که یک تیم خوب در سطح کشور داشته باشند و به آن افتخار کنند. فرقی نمی کند چه فوتبال باشد یا والیبال. همانطور که مردم منطقه ما سال های سال با شموشک زندگی کردند امیدوارم که باز هم تیمی شکل بگیرد که به نماد ورزش چالوس و نوشهر تبدیل شود.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید