تاریخ: ۲۰:۴۶ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
نام نویسنده: تحریریه
وقتی همه در آرزوی لغو لیگ هستند!

هم تیم های مدعی کسب عنوان قهرمانی به غیر از پرسپولیس دوست دارند که لیگ نوزدهم به تعویق افتد.

۷به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، لیگ نوزدهم بعد از شیوع کرونا به تعویق افتاد این درحالی بود که سازمان لیگ قصد داشت که بازی ها بدون حضور تماشاگر برگزار شود اما در نهایت همچنانکه پیش بینی می شد لیگ تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

ویروس کرونا به تهدیدی جدی برای همه کشورهای جهان تبدیل شده است و نه تنها لیگ های معتبر بلکه بسیاری از رقابت های بزرگ جهانی مثل انتخابی جام جهانی و جام ملت های اروپا و حتی المپیک توکیو هم به تعویق افتاده اند.

هنوز هیچ کشوری اعلام نکرده است که لیگ آنها لغو خواهد شد این درحالی است که زمان ادامه هیچ لیگی هم مشخص نشده است و همه بی صبرانه منتظر هستند که هیولای کرونا رخت بربندد و بار دیگر شادی جهان را در برگیرد.

فیفا بدترین حالت را هم برابر کرونا در نظر گرفته و راهکار های را برای لغو لیگ هم در نظر گرفته است که بیشتر آنها به سود تیم های صدرنشین است و در این میان تیم  های امید خود را برای قهرمانی کم رنگ می بینند دوست دارند که لیگ لغو شود بدون آنکه تیم قهرما مشخص شود.

در لیگ ایران تقریبا مانند لیگ برتر انگلیس فاصله تیم نخست با دیگر تیم ها زیاد است و لغو لیگ اصلا نمی تواند صدرنشین را خوشحال کند این درحالی است که دیگر مدعیان چنین چیزی را می خواهند.

پرسپولیس با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک ترین تعقیب کننده خود که سپاهان است در صدر جدول رده بندی جای دارد این درحالی است که تمام بازی های سخت خود برابر مدعیان را انجام داده و تنها ۹ بازی هم تا پایان لیگ باقی مانده است و طبیعی است که سرخ پوشان نزدیک ترین تیم به کسب عنوان قهرمانی باشند و بیشترین شانس را هم برای بالا بردن جام دارند.

پرسپولیس و هواداران این تیم به هیچ وجه دوست ندارند که لیگ نوزدهم لغو شود حتی اگر جام هم به تیم آنها داده شود چرا که ارقام و اعداد و بازی های باقیمانده به خوبی نشان می دهد که سرخ پوشان می توانند در رقابتی ترین لیگ تاریخ فوتبال ایران با حضور تراکتور پرستاره، سپاهان قلعه نویی و استقلال کهکشانی جام قهرمانی را با اختلاف بالای سر برند.

برخلاف پرسپولیس دیگر مدعیان اصلا دوست ندارند که لیگ نوزدهم ادامه داشته باشد و دوست دارند که لیگ بدون مشخص شدن عنوان تیم قهرمان لغو شود که این البته طبیعی است چرا که خوش بین ترین هواداران استقلال، سپاهان و تراکتور سازی بعید به نظر می رسد که با این اختلاف در جدول رده بندی شانسی برای قهرمانی خود قائل شوند.

استقلال هنوز برابر تیم های مدعی تراکتور و سپاهان و پدیده بازی برگشت خود را برگزار نکرده است و سپاهان هم برابر تیم های مدعی بازی نکرده است و شرایط برای تراکتور هم اینگونه است اما پرسپولیس با هر چهار تیم مدعی بازی کرده است و با ۱۰ امتیاز اختلاف در صدر جای دارد و شانس سرخ پوشان برای قهرمانی بیشتر از دیگر تیم ها است و طبیعی است که هم بازیکنان و هم هواداران و کادر فنی دوست داشته باشند که لیگ برگزار شود تا با اقتدار جام قهرمانی را بالای سر برند و حرف و حدیثی وجود نداشته باشد.

طبق اعلام مسئول کمیته برگزاری رقابت های لیگ برتر قرار است که تا ۱۵ فروردین به باشگاه برای ادامه لیگ برنامه داده شود و البته همه چیز بستگی به شرایط کرونا در کشور دارد و باید دید که در روزهای پیش رو چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید