تاریخ: ۱۳:۲۰ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
نام نویسنده: تحریریه
داوران جلوی مصدومیت کشتی‌گیران را می‌گیرند

کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی کشتی، برنامه ی جدیدی را برای کمک به بهینه سازی پیشگیری از صدمات در کشتی، شامل آموزش های ویژه و همکاری داوران برای تشخیص و جلوگیری از اقدامات خطرناک در مسابقات رسمی آغاز کرده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، برخی از انواع مختلف آسیب دیدگی های بافت نرم، اسکلتی و عضلانی پیش می آید که داوران می توانند، پیش از اتفاق چنین آسیب دیدگی‌هایی، نسبت به متوقف کردن کشتی اقدام کنند.

بابک شادگان نماینده کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی کشتی در جلسه روسای کمیسون پزشکی فدراسیون های بین‌المللی گزارشی را در مورد موضوع پیشگیری از آسیب های ورزشی توسط داوران ارائه کرد.

شادگان در این جلسه گفت: اقدامات سریع و صحیح داوران برای متوقف کردن فعالیت های خطرناک، می تواند میزان بروز و شدت جراحات کشتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در این زمینه مطالعه ای در بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ در آرژانتین بعمل آمد که تمرینی برای داوران به جهت کاهش میزان و شدت جراحات در کشتی بود. در این مسابقات به داوران آموزش و سپس از آن ها خواسته شد که از اقدامات پرخطر، سریعا پیشگیری کنند و مقایسه ای بین این رقابت ها و رقابت های جهانی جوانان ۲۰۱۸ در اسلواکی بعمل آمد.

شادگان افزود: آمارهای بدست آمده نشان داد که درصد صدمات در رقابت های جهانی جوانان ۱۰.۶۴ درصد بین ۱۰۰ کشتی گیر بود که در المپیک جوانان این رقم به میزان ۴.۵۴ درصد بوده است. همچنین میزان صدمات نیز به طور قابل توجهی کمتر بوده است.

پزشک اتحادیه جهانی کشتی تصریح کرد: ما نشان دادیم که اقدامات پیشگیرانه و محتاطانه داوران کشتی برای متوقف کردن سریع اقدامات خطرناک، این پتانسیل را دارد که سرعت و شدت صدمات را در کشتی کاهش دهد و این یک رویکرد جدید برای پیشگیری از آسیب های ورزشی است.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید