تاریخ: ۱۴:۰۹ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
نام نویسنده: تحریریه
فهرست باارزش‌ترین بازیکنان دنیا؛ مسی هشتم، از رونالدو خبری نیست!

ترانسفرمارکت در گزارشی به معرفی باارزش‌ترین فوتبالیست‌های حال حاضر دنیا پرداخته و نکته جالب اینجا است که لیونل مسی را در رتبه هشتم این فهرست قرار داده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، ترانسفرمارکت در گزارشی به بررسی باارزش‌ترین فوتبالیستهای حاضر حاضر دنیا پرداخته و آنها را بر اساس  ارزش واقعی‌شان در بازار فعلی از رتبه یک تا ده طبقه‌بندی کرده است. نکته جالب و جنجالی در این تقسیم‌بندی این است که لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا در این فهرست در رتبه هشتم قرار گرفته.

۱۰٫ آنتوان گریزمان- بارسلونا ۱۲۰ میلیون یورو

ارزش این ستاره فرانسوی توسط ترانسفرمارکت ۱۲۰ میلیون تخمین زده شده یعنی دقیقا همان مبلغی که بارسلونا تابستان گذشته برای خرید او به اتلتیکو مادرید پرداخت.

۹٫ جیدون سانچو – دورتموند ۱۲۰ میلیون یورو

سانچو یکی از آینده‌دارترین ستاره‌های جوان دنیای فوتبال است که بعد از ترک سیتی و پیوستن به دورتموند دو فصل درخشان را در این تیم سپری کرده. شکی نیست که او در تابستان آتی یکی از پرخواهان‌ترین فوتبالیست‌های دنیا خواهد بود.

۸٫ لیونل مسی- بارسلونا ۱۴۰ میلیون یورو

با اینکه در قرارداد مسی با بارسلونا بند آزادسازی او دست کم ۷۰۰ میلیون یورو قیمت‌گذاری شده ولی ابرستاره آرژانتینی در تابستان آتی این حق را دارد که بدون پرداخت هیچ مبلغی باشگاه کاتالان را ترک کند. ترانسفرمارکت ارزش لئو را ۱۴۰ میلیون یورو برآورد کرده است.

۷٫ کوین دی بروین- منچسترسیتی ۱۵۰ میلیون یورو

دی‌بروین که یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های منچسترسیتیِ پپ گواردیولا است و اخیرا در جریان شکست مادرید در لیگ قهرمانان نقشی محوری بازی کرد از دید ترانسفرمارکت ۱۵۰ میلیون یورو ارزش دارد.

۶٫ هری کین – تاتنهام ۱۵۰ میلیون یورو

کاپیتان تاتنهام و تیم ملی انلگیس در پنج سال گذشته یکی از خطرناک‌ترین و گلزن‌ترین مهاجمین دنیای فوتبال بوده و در تابستان آتی تیمهای زیادی خواهان جذب او خواهند بود.

۵٫ محمد صلاح- لیورپول ۱۵۰ میلیون یورو

صلاح هم بعد از چند سال حضور و درخشش در لیورپول از سوی ترانسفرمارکت به اندازه رقیب لیگ برتری‌اش هری کین قیمت‌گذاری شده است اما باید دید در آینده با توجه به خروج لیورپول از لیگ قهرمانان، ارزش او همینقدر خواهد ماند یا نه.

۴٫ سادیو مانه – لیورپول ۱۵۰ میلیون یورو

سادیو مانه دیگر مهاجم لیورپول است که در دوران زعامت یورگن کلوپ بر این تیم به  یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های دنیای فوتبال تبدیل شده و ترانسفرمارکت ارزش فعلی او را ۱۵۰ میلیون یورو ارزیابی کرده است.

۳٫ نیمار – پاری سن ژرمن ۱۶۰ میلیون یورو

با اینکه نیمار همچنان در بین سه نفر اول این فهرست قراردارد ولی ارزش او از زمان پیوستنش به پاری سن ژرمن از بارسلونا افت کرده. نیمار در سال ۲۰۱۷ با قراردادی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون یورو از کاتالونیا به پاریس منتقل شده و عنوان گران‌ترین فوتبالیست دنیا را به خود اختصاص داده بود.

۲٫ رحیم استرلینگ – منچسترسیتی ۱۶۰ میلیون یورو

این وینگر درخشان منچسترسیتی به اندازه نیمار قیمت‌گذاری شده و حالا که منچسترسیتی به مدت دو فصل از حضور در رقابتهای اروپایی ممنوع شده احتمال انتقال او از اتحاد بسیار زیاد به نظر می‌رسد.

۱٫ کیلیان امباپه – پاری سن ژرمن ۲۰۰ میلیون یورو

نفر اول این فهرست کیلیان امباپه جوان اول فوتبال فرانسه و پاری سن ژرمن است. او در بیست و یک سالگی فاتح جام جهانی شده و اکثر قریب به اتفاق کارشناسان فوتبال معتقدند او درسالهای آینده به غول بزرگی در حد لیونل مسی و کریستیانو رونالدو تبدیل خواهد شد.

پاسخی بگذارید