تاریخ: ۲۳:۲۱ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
نام نویسنده: تحریریه
پویایی و مسئولیت پذیری جوانان در بحران کرونا مثال زدنی است

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان گفت: پویایی و مسئولیت پذیری جوانان در بحران کرونا مثال زدنی است

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، محمدرضا ييلاقي اشرفي با تقدیر و تشکر از نقش ارزنده و محرک جوانان در مقابله با بحران شیوع کرونا در استان مازندران گفت : تشکل های مردم نهاد جوانان استان برای هماهنگی و بکارگیری همه جوانان مسئولیت پذیر برای مقابله با شیوع کرونا ظرفیت بسیار بالایی دارد و این را در بحران ها و حوادث دیگر به اثبات رساندند.

وی بخش اعظم فعالیت های جوانان استان را بصورت خودجوش و در قالب تشکل های جوانان دانست و تاکید كرد؛ این روحیه بسیار خوب مشارکت، همدلی و مسئولیت پذیری جوانان استان مازندران یک الگو و نمونه در سطح کشور است.

ییلاقی اشرفی با تشریح فعالیت های سمن های جوانان گفت : جوانان ما امروز در تهیه و تولید ماسک، گان و ملزومات دیگر بهداشتی بصورت مستقیم وارد شده اند و مفتخرم که اعلام کنم روزانه چند هزار ماسک تحویل مراكز درماني برای مصارف بیمارستانی و عمومی می شود.

این مقام مسئول در حوزه جوانان استان در ادامه بیان داشت؛ البته فعالیت جوانان به همین جا ختم نمی شود و در توزیع اقلام بهداشتی و همینطور ضدعفونی و گندزدایی از اماکن و معابر در شهرها و روستاها نیز نقش بسیار خوبی دارند و دیدن تصاویر حضور ایثارگرانه جوانان در مقابله با این بحران موید این نکته هست که جوانان ما پویا ترین و مسئولیت پذیر ترین جوانان منطقه هستند.

وی تولیدات فرهنگی و رسانه ای تشکل های جوانان مازندران را یکی از مسائل بسیار مهم در شرایط فعلی دانست و گفت: بخش مهم کار در جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس ، کار فرهنگی و آموزشی است که خوشبختانه تشکل های ما با مشاوره و هدایت معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان، در مناسبت ها و شرایط مختلف، دانش و تجربیات خوبی در این زمینه بدست آوردند و با ساخت کلیپ، تهیه ویدئو و تصویر هم به بُعد آموزشی در مقابله با شیوع کرونا توجه دارند و هم زمینه ساز آرامش و تقویت روحی و روانی جامعه بوده اند.

محمدرضا ییلاقی اشرفی در پایان ضمن تشكر از رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان استاندار ، دبير ستاد مديركل ورزش و جوانان و اعضاي محترم گفت : ظرفیت بالای تشکل های جوانان مازندران، این نوید را می دهد در سایه همکاری و هماهنگی دستگاه ها و نهادها، می توانیم هم تولید و توزیع لوازم بهداشتی را در استان افزایش دهیم و هم در ارائه خدمات دیگر شاهد حضور پررنگ تر جوانان باشیم .

پاسخی بگذارید