تاریخ: ۶:۳۷ :: ۱۳۹۴/۰۴/۲۸
نام نویسنده: sobhan

در روز نخست تورنمنت بین المللی کشتی آزاد جام سرکسیان تیم ایران توسط محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا و بهنام احسان پور در وزن ۶۵ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. به گزارش مازنداسپرت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، بیستمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکیسیان […]

در روز نخست تورنمنت بین المللی کشتی آزاد جام سرکسیان تیم ایران توسط محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا و بهنام احسان پور در وزن ۶۵ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

به گزارش مازنداسپرت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، بیستمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکیسیان روزهای ۲۷ و ۲۸ تیرماه در سالن میکا شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار می شود.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۹۷ کیلو گرم محمد حسین محمدیان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم برابر ماگومد گادجی ناراو از مقدونیه با نتیجه ۱۲-۱۰ به برتری دست یافت. محمدیان در مرحله یک چهارم پایانی مقابل یوگنی کولومیتز از روسیه با نتیجه ۷-۱ پیروز شد. کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی  وین میچالاک از آمریکا را ۹-۳ شکست داد و به دیدار پایانی راه یافت. وی در دیدار فینال پاولو اولینیک نفر سوم جهان و اول اروپا (۲۰۱۳) از اوکراین را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.

بهنام احسان پور کشتی گیر وزن ۶۱ کیلوگرم کشورمان که در وزن ۶۵ کیلو گرم به میدان رفته بود، ابتدا مقابل اول منگی مورتای از روسیه با نتیجه ۶-۵ مغلوب شد و با توجه به صعود حریف روسی به فینال کشتی گیر کشورمان پس از حضور در شانس مجدد ابتدا کنستانتین خابالاشویلی از گرجستان را ۳ بر صفر شکست داد و به دیدار رده بندی رسید وی در این دیدار نیز با نتیجه ۷ بر ۲ تیتال دزافاریان از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید. دیگر برنز این وزن را الوکمان ممدوف از قرقیزستان تصاحب کرد، در مسابقه فینال دیوید صفریان برابر اول منگی مورتای از روسیه با نتیجه ۶-۳ به برتری دست یافت و مدال طلا را به گردن آویخت.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری پس از استرحت در دور اول، در مرحله بعد مقابل اول آرتیش از روسیه با نتیجه ۴-۰ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر روسیه در دور بعد مقابل هم وطن خود، اطری از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن خینجا گوشویلی از گرجستان با پیروزی مقابل اول هوریش دوندوک از روسیه به مدال طلا دست یافت. مدال های برنز این وزن به گاریک بارسقیان از ارمنستان و اسمات نادربیک الو از قرقیزستان رسید.

در وزن ۷۴ کیلو گرم که نماینده ای از کشورمان حضورندشت؛ دیوید تیلور از آمرکیا و کاخابرهوژبتی از روسیه به فینال راه پبدا کردند که در پایان دیوید تیلور  با شکست حریف خود به مدال طلا رسید. همچنین گیا چیخلادزه از اوکراین و گریگور گریگوریان از ارمنستان به مدال برنز دست یافتند.

مسابقات چهار وزن دوم فردا یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح به وقت ارمنستان  برگزار خواهد شد و علیرضا کریمی تنها نماینده کشورمان است که در وزن ۸۶ کیلو به روی تشک خواهد رفت.

پاسخی بگذارید