عسکری محمدیان ؛
تاریخ: ۹:۲۷ :: ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نام نویسنده: احمد قربانی
محمدحسین اسبش را برای مدال توکیو زین کرده است

دارنده دو مدال نقره کشتی آزاد المپیک گفت: همه کشتی‌گیران مثل پسر خودم هستند، مهم این است که هر کسی حقش هست، به دوبنده تیم ملی برسد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،عسکری محمدیان  با اشاره به اینکه پسرش این روزها در اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در مسابقات پیش رو آماده می‌شود، اظهار داشت: «الخیرُ فی ما وَقع» ما به هر چیزی که اتفاق بیافتد، راضی هستیم چون محمدحسین تلاشش را می‌کند و باقی کار را به خدا سپرده‌ایم. باید دید نظر کادرفنی تیم ملی هم چیست.

وی در مورد اینکه چقدر کسب سهمیه وزن ۹۷ کیلوگرم را در گزینشی اول محتمل می‌داند، تصریح کرد: ما ۹۷ کیلوهای خوبی داریم. هم محمدحسین و هم باقی بچه‌ها زحمت می‌کشند و بعید می‌دانم مشکلی از این بابت داشته باشیم. البته نمی‌شود کار را خیلی ساده گرفت. باید حواس بچه‌ها جمع باشد که در همان گزینشی قاره‌ای بتوانند سهمیه المپیک را بگیرند. سایر حریفان هم با این دیدگاه می‌آیند.

قهرمان پیشین جهان و المپیک درپاسخ به این سوال که چقدر امیدوار است پسرش ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم باشد، خاطرنشان کرد: اول از همه امیدوار هستم که تیم ملی در این وزن نتیجه بگیرد و بعد هم کسی که بیشتر از همه شایسته است، ملی‌پوش شود. همه این کشتی گیران مثل پسر خودم هستند، مهم این است که هر کسی حقش هست، به دوبنده تیم ملی برسد. واقعا فرقی هم ندارد، مهم تیم ملی است و افتخاری که قرار است به دست بیاید.

محمدیان افزود: نمی‌خواهم دوباره آن چیزی که در این چهار سال بر محمدحسین گذشت را یادآوری کنم، اما فکر، نگاه و تصور پسرم این است که به خاطر دوری ۴ ساله از دنیای قهرمانی، باید در همین المپیک نتیجه بگیرد. او اسبش را برای نتیجه گرفتن در توکیو زین کرده و نمی‌خواهد به هیچ قیمتی مدال را از دست بدهد.

پاسخی بگذارید