آیا ستاره شدن با مدارس فوتبال ممکن است؟
تاریخ: ۱۹:۰۴ :: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
نام نویسنده: علی احمدی
رضا حقگو مدیر تیم عقاب نکا از شرایط مدارس فوتبال می گوید + تصاویر

با یک نگاه اجمالی به این موضوع باید بررسی کرد که آیا این مدارس از استانداردهای لازم از قبیل زمین چمن مناسب، مربیان کارآمد و دیگر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار هستند یا خیر؟ و یا اینکه کیفیت آموزش‌ها به شکل مورد انتظار بوده و می‌تواند فوتبال آموزان را به سمت ستاره شدن ببرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،این روزها فوتبال در دل تمامی خانواده جا باز کرده و همه مردم به نوعی دوست دارند، کودکانشان در این مسیر گام بردارند  و موفق شوند. هر ساله با آغاز فصل تابستان و پایان مدارس دغدغه ی خانواده ها نام نویسی فرزندانشان در کلاس‌های اوقات فراغت می باشد که یکی از این کلاس‌ها مدارس فوتبال است.

مدارس فوتبال توانسته به خوبی جایگاه خود را در میان خانواده‌ها یافته و کودکان و نونهالان زیادی برای فراگیری آخرین متدهای روز فوتبال در این مدارس نام نویسی می‌کنند که استان فوتبال خیز مازندران نیز از این قاعده مستثنی نیست و فوتبال آموزان زیادی در این مدارس و تحت نظر مربیان به تمرین و آموزش می‌پردازند.

با یک نگاه اجمالی به این موضوع باید بررسی کرد که آیا این مدارس از استانداردهای لازم از قبیل زمین چمن مناسب، مربیان کارآمد و دیگر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار هستند یا خیر؟ و یا اینکه کیفیت آموزش‌ها به شکل مورد انتظار بوده و می‌تواند فوتبال آموزان را به سمت ستاره شدن ببرد.

برای دانستن این چرایی و چگونگی‌هابه سراغ متولیان این امر رفتیم تا نظراتشان را در خصوص معیارهای این مدارس مطابق با قوانین روز فیفا و همچنین رعایت استانداردهای لازم جویا شویم.

 جناب حقگو در مورد تیم و مدرسه فوتبالی که دارین توضیح بدید! در چه سطحی هستید و چه فعالیت هایی دارید ؟
مدرسه و باشگاه فرهنگی ورزشی عقاب نکا در فصل ۹۸ در مسابقات زیر حضور داشت :
مسابقات مدارس فوتبال استان مازندران
در سنین ۹.۱۰.۱۱.۱۲ سال
رده نونهالان زیر ۱۳ سال استان
رده نونهالان زیر ۱۴ سال استان
رده نوجوانان زیر ۱۶ سال استان
رده جوانان زیر۱۸ سال استان
رده بزرگسالان فوتبال و فوتسال در لیگ شهرستان در حال فعالیت می باشد.

 یک باشگاه خوب و یا مدرسه فوتبال خوب چه کارهایی باید انجام دهد؟
شخصیت و نظم و مربی های قوی که تمرینات بروز به بازیکنان آموزش دهند.

 شما بعنوان مدرسه فوتبال و باشگاه برتر چه اقداماتی انجام داده اید تا به این سطح مناسب رسیده اید؟؟

با مربی های توانمند تمرینات بروز و قوی ، اردوهای تفریحی و بازی های خارج استان

 از نظر شما بعنوان یک کارشناس حرفه ای، برای پیشرفت در فوتبال بازیکنان باید چیکار کنند؟
باید خانواده ها صبور باشند و پله پله بازیکنان به روزهای خوش به امید خدا برسند.

 

 به نظر شما ضعف فوتبال ما کجاست؟
باید به رده های پایه بیشتر دقت و حمایت کنند تا پیشرفت بیشتری شاهد باشیم.

 چه پیشنهادی برای موفقیت ورزشکاران داری؟؟
غیبت نکردن در تمرینات و تغذیه مناسب قبل و بعد تمرین و مهمترین بخش صحبتم خواب کافی است که واقعا خیلی حیاتی برای پیشرفت نو آموزان است.

 چه اهداف و برنامه هایی برای تیم خودت داری؟
انشالله به امید خدا در سال های آینده در تمام لیگ های بالای کشور فعالیت خواهیم کرد.

 تا به حال بازیکن به تیم ملی و یا تیم های مطرح معرفی کرده اید؟؟
بله آقای حسام طریحی در رده باشگاهی سپاهان اصفهان به عضویت درآمد و آقای رضا صفری اهل نکا بازیکن تیم جوانان باشگاه عقاب نکا به تیم امید آسیا ویژن تهران و بزرگسالان لیگ دوکشور ارجان زاگرس تهران پیوست .

 صحبت پایانی شما؟
از حمایت همه جانبه خانواده های عزیز تشکر میکنم و من بعنوان خادم شهر نکا و تمام کارفنی باشگاه عقاب نکا با تمام وجود برای پیشترفت بازیکنانم انجام وظیفه خواهیم کرد.

امروزه فوتبال یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش ها در عرصۀ بین المللی است. مدارس حرفه ای فوتبال به دلیل پایگاه مهم استعدادیابی یکی از ارکان مهم تربیت بازیکن و پایگاه اصلی پشتوانه سازی تیم های بزرگسالان در رده های سنی مختلف محسوب می شود. در مدارس فوتبال کشورهای پیشرفته، مربیان مجرب، کارآزموده در کلاس های فوتبال در سطوح مختلف با ورزشکاران جوان کار می کنند، درحالی که یکی از اصلی ترین مشکلات مدارس فوتبال ایران، استفاده از مربیان با دانش کم و یا کم تجربه برای مربیگری در این رده های سنی است.

همچنین بیشتر کلاس ها و مدارس فوتبال در ایران به طور فصلی به فعالیت می پردازند. به این صورت که با شروع فصل تابستان شروع به کار می کنند و با شروع سال تحصیلی به کار خود پایان می دهند. درواقع شمار مدارس فوتبال دائمی در سطح کشور بسیار اندک است. بدون شک مدارس فوتبال با این روش دستاورد چندانی نخواهند داشت. درصورتی که در کشورهایی که در فوتبال صاحب سبک هستند و در دنیا حرفی برای گفتن دارند، مدارس فوتبال در طول سال و با پرداختن به مسائل پایه، موفقیت شان را پایه ریزی می کنند و از دل همین مدارس استعدادها کشف و پرورش می یابند.

همه مشکلات مدارس و کلاس  های فوتبال را نمی توان به حساب مدارس فوتبال گذاشت زیرا مدارس فوتبال کشورمان با مشکلات زیادی نظیر چگونگی صدور مجوز، عدم توان برای پرداخت هزینه های بالای ثبت نام از سوی خانواده ها، استفاده غیرقانونی از نام ها، نبود مربیان واجد شرایط و… مواجه هستند.

رواج ورزش فوتبال حرفه اي، نیاز به مدیران ورزشی حرفه اي، اماکن و فضاهاي ورزشی مورد نیاز، رشد و توسعه در سطوح نوجوانان وجوانان، وضعیت مالی مناسب و هواداران با وفا دارد. براي دستیابی به فوتبال حرفه اي مسائل مقدمتر و مهمتري وجود دارد و لازم است به بعضی از آنها اشاره شود. قبل از آنکه فوتبالیست حرفه اي تربیت کنیم اول بایستی افکار و تشکیلات حرفه اي بوجود آوریم.

اما مدرسه فوتبال عقاب نکا یکی از بهترین مدارس فوتبال و باشگاه های استان مازندران است که می تواند پایگاه خوبی برای علاقمندان به فوتبال باشد .

پاسخی بگذارید