کشتی جام ماتئو پلیکونه
تاریخ: ۱۷:۰۲ :: ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
نام نویسنده: علی احمدی
زارع و محمدیان به فینال رسیدند/ اسنایدر ضربه فنی شد

در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام ماتئو پلیکونه ایتالیا نمایندگان اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم ایران به فینال راه یافتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام ماتئو پلیکونه ایتالیا از ساعت ۱۳ امروز و با برگزاری رقابت های اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم آغاز شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی یوسوپ باتیرمورزایف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نیک ماتوهین از آلمان با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی برنده دیدار میان بیلال ماخوف قهرمان جهان از روسیه و دسی از کانادا است.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر علیشیر یرگالی دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد بو نیکال از آمریکا گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا را با نتیجه ۸ بر صفر و ضربه فنی شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.  محمدیان در این مرحله در یک کشتی زیبا با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد آبراهام کونیدو دارنده مدال برنز جهان از ایتالیا گذشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار الکساندر هوشتین دارنده مدال نقره اروپا از کشور بلاروس است.

دیدارهای فینال اوزان فوق امشب برگزار می شود.

مسابقات ۸ وزن دیگر فردا (شنبه) برگزار می شود که بهنام احسان پور و یونس امامی در اوزان ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

پاسخی بگذارید