رییس فدراسیون شطرنج خطاب به فیروزجا بیانیه داد
تاریخ: ۱۱:۳۶ :: ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
نام نویسنده: احمد قربانی
آخرین تلاش‌ها برای بازگرداندن نابغه شطرنج

رییس فدراسیون شطرنج در بیانیه‌ای خطاب به علیرضا فیروزجا خواستار بازگشت تنها سوپراستاد بزرگ شطرنج به ایران شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مهرداد پهلوان‌زاده رییس فدراسیون شطرنج بعد از اینکه از قصد علیرضا فیروزجا برای تغییر تابعیت و حضور در مسابقات جهانی با پرچم فدراسیون جهانی باخبر شد، در بیانیه‌ای از فیروزجا خواست تا به عنوان یک قهرمان ملی و با الگو قرار دادن پهلوانانی چون مرحوم غلامرضا تختی، به چیزی جزء افتخارآفرینی زیر پرچم مقدس ایران فکر نکند.

در این بیانیه آمده است:

علیرضای عزیز؛ جوانان رشیدی در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از این خاک مقدس؛ جان خود را از دست داده و به درجه رفیع شهادت رسیدند تا اکنون بتوانیم کشوری مستقل بوده و سرنوشت‌مان را خودمان تعیین کنیم.

حال که آینده ایران در دست شما جوانان است، منتظر بازگشت یک قهرمان و پهلوان به کشورمان هستیم و خود را آماده استقبال از شما خواهیم کرد تا از این پس با پرچم مقدس ایران اسلامی در رویدادهای مختلف شرکت کرده و افتخارآفرینی کنید.

اینکه نابغه‌ای مثل شما در کوتاه مدت در حال طی کردن پله‌های افتخار شطرنج است حقیقتی انکار ناپذیر برای بزرگان شطرنج جهان به شمار می‌رود، اما این افتخارات نباید تحت تاثیر برخی تبلیغات رسانه‌ای قرار گیرد. رسانه‌هایی که در کمین نشسته‌اند تا با درگیر کردن اذهان حاشیه ها را پررنگ‌تر از متن جلوه دهند تا با این ابزار بتوانند در برابر پیشرفت شما مانع ایجاد کنند.

قطعا خود شما بر این باور هستید که پرچم و خاک میهن ما به هیچ چیز قابل قیاس نیست و جامعه ورزش و شطرنج کشور آماده است تا با استقبال از قهرمان خود بار دیگر علیرضای خود را در حال کیش و مات کردن حریفان با پرچم ایران در رویدادهای بین‌المللی ببیند

پاسخی بگذارید