رقابت های بین المللی کشتی روز جهانی کودک- الوند
تاریخ: ۱۹:۲۹ :: ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
نام نویسنده: علی احمدی
تیم های ایران بعنوان قهرمانی دست یافتند / مازندرانی ها و کسب ۹ مدال

تیم های ایران بعنوان قهرمانی رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی روز جهانی کودک، دست یافتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نونهالان جام روز جهانی کودک از روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آذرماه  با حضور تیم های ارمنستان، قرقیزستان، آذربایجان و ترکمنستان در دو رشته آزاد و فرنگی به همراه تیم های ملی کشورمان (در قالب چند تیم) در سالن یادگار امام (ره) شهر الوند استان قزوین برگزار شد.
در پایان این مسابقات در کشتی آزاد تیم ایران با ۲۴۵ امتیاز به عنوان نخست رسید و تیم های قرقیزستان و آذربایجان به ترتیب با ۹۷ و ۷۳ امتیاز درجایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند و در کشتی فرنگی تیم ایران با ۲۳۵ امتیاز قهرمان شد و تیم های قرقیزستان و ارمنستان به ترتیب با ۱۳۷ و ۱۰۱ امتیاز بعنوان های دوم و سوم دست یافتند.

کشتی گیران نونهال مازندرانی موفق به کسب ۹ نشان از رقابت های بین المللی آزاد و فرنگی روز جهانی کودک شدند که در قزوین برگزار شد.

در این مسابقات که سرمربیان هر دو تیم ملی از مازندران بودند، دو مدال در فرنگی و ۹ مدال در آزاد بدست آمد.

در کشتی فرنگی که فرهاد اسماعیل نژاد سرمربی تیم ملی است و بختیار تقوی نیا به عنوان مربی در کنار تیم بود، مصطفی رضایی نقره ای و محمد رضا عباس پور برنزی شد.

در کشتی آزاد که نادر ناظری سرپرست، مسعود واحدی سرمربی و علی آقاجان زاده و حامد سید پور مربی بودند، ابراهیم الهی و ابراهیم خواری طلایی شدند، میلاد والی زاده، علی رضایی، حسن اسماعیل نژاد و هانی فلاحی نقره بدست آوردند و برنز را سینا خلیلی گرفت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
۳۸ کیلوگرم: ۱- ابراهیم الهی (ایران) ۲- سارگیس بگویان (ارمنستان) ۳- اسلام آکیمبایف (قرقیزستان) و ادریس بوربور (ایران) ۵- محمد سالاروند (ایران) ۶- هایک گاسپاریان (ارمنستان) ۷- خوشجون عسگراف (آذربایجان) ۸- ابوالفضل محمدی (ایران) ۹- امیرحسین مرادی (ایران)
۴۱ کیلوگرم: ۱- محمدرضا اسدی (ایران) ۲- اسماعیل محمداف (ترکمنستان) ۳- حسین جعفری (ایران) و محمدرضا داداشی (ایران) ۵- سرداربک سابریزائوف (قرقیزستان) و نوریاگدی بایارمورادایف (ترکمنستان) ۷- اورخان کارایف (آذربایجان) ۸- احمدرضا ناصری (ایران) ۹- امیر مهدی نجاتی زاده (ایران) ۱۰- مهدی مصطفی زادگان (ایران)
۴۴ کیلوگرم: ۱- ابراهیم خواری (ایران) ۲- میلاد ولی زاده (ایران) ۳- سینا خلیلی (ایران) و علی خرمدل (ایران) ۵- ولادمیر خاچاتریان (ارمنستان) و محمدرضا حسینی (ایران) ۷- آیخان وردیف (آذربایجان) ۸- زاون آوستیسیان (ارمنستان) ۹- یوخان دوختوربک اولو (قرقیزستان) ۱۰- امیر هامایون (ترکمنستان)
۴۸ کیلوگرم:۱- میران آکیمبایف (قرقیزستان) ۲- امیررضا زالی (ایران) ۳- علی کرم پور (ایران) و آندرانیک آوتیسیان (ارمنستان) ۵- عرشیا انصاری (ایران) و روشن آقازاده (آذرباجیان) ۷- علی آقائی (ایران) ۸- محمدرضا شاکری (ایران) ۹- محمدجواد کماسی (ایران)
۵۲ کیلوگرم: ۱- شهداد خسروی (ایران) ۲- علی رضایی (ایران) ۳- راتبک راخات (قرقیزستان) و آدن ساکیبایف (قرقیزستان) ۵- آریا مقدسی (ایران) و ماهان مهدوی (ایران) ۷- رضا پولادوند (ایران) ۸- آرمان موسیکیان (ارمنستان) ۹- اکبر گاوادوف (آذربایجان) ۱۰- پیمان مرنگی (ایران)
۵۷ کیلوگرم: ۱- امیر سیف فیض الهی (ایران) ۲- امیرحسین سیراوند (ایران) ۳- سجاد نرگسی (ایران) و رامیک هیباتوف (آذربایجان) ۵- علی مطلبی (ایران) و مهدی عباس پور (ایران) ۷- آیدار ژوژوپبکوف (قرقیزستان) ۸- گئورگ زاکاریان (ارمنستا۹- التو جبرائیلوف (آذرباجیان) ۱۰- رمضان شوکروف (آذربایجان)
۶۲ کیلوگرم: ۱- یوسف جباری (ایران) ۲- حسن اسماعیل نژاد (ایران) ۳- محمد امین دارایی (ایران) و محمدجواد افتخاری (ایران) ۵- طاها شجاعی (ایران) و بایتمیر تولبردیف (قرقیزستان) ۷- آرن اسرائیلیان (ارمنستان) ۸- امیرمهدی ذولفقارتبار (ایران) ۹- عظیم بردی صفراف (ترکمنستان) ۱۰- مهدی فرخی (ایران)
۶۸ کیلوگرم: ۱- مجید باقری (ایران) ۲- عباس زندیه (ایران) ۳- امیر محمد ساداتی (ایران) و محمد مهدی شعبانی (ایران) ۷- امیرحسین شغلی (ایران) ۸- حمیدرضا نادری (ایران) ۹- عرفان جهانی (ایران)
۷۵ کیلوگرم: ۱- ابوالفضل یاراحمدی (ایران) ۲- هانی فلاحی (ایران) ۳- مازیار رسولی (ایران) و مسعود آسترکی (ایران) ۵- سادیک عسگراف (آذربایجان) و موخامدزایر پالوانوف (قرقیزستان) ۷- امیرمحمد افتخاری (ایران) ۸- عرفان چنداری (ایران) ۹- ماهیر فرضی زاده (آذربایجان) ۱۰- محمدرضا ذوقی (ایران)
۸۵ کیلوگرم: ۱- حسین دلاور (ایران) ۲– ارشیا حسینیان (ایران) ۳- امیربهادر خرمی (ایران) ۴- نوید محمدپور (ایران) ۵- امیررضا جهانی (ایران) ۶- سعدی محمودی (ایران)

رده بند تیمی: ۱- ایران ۲۴۵ امتیاز ۲- قرقیزستان ۹۷ امتیاز ۳- آذربایجان ۷۳ امتیاز ۴- ارمنستان ۶۵ امتیاز ۶- ترکمنستان ۴۱ امتیاز


کشتی فرنگی:
۳۸ کیلوگرم: ۱- علی کورایی (ایران) ۲– محمد ماهان عرب (ایران) ۳- محمدرضا مهم دار (ایران) و صالح سیف خانی (ایران) ۵- محمدپویا اسدی (ایران) و مهدی بزی (ایران) ۷- سوشیانت مهمدی (ایران) ۸- میلاد حسنی (ایران) ۹- سعید توراتبک اولو (قرقیزستان) ۱۰- پرهام ولی پور (ایران)
۴۱ کیلوگرم: ۱- نور بولات بردیکولوف (قرقیزستان) ۲- ابوالفضل جهانگیری (ایران) ۳- حسین تمدن زاده (ایران) ۴- عبدالخودجا عبدالخودجایف (قرقیزستان) ۵- اروخان کارایف (آذربایجان) ۶- ابوالفضل چراغیان (ایران) ۷- طاها باقری (ایران)
۴۴ کیلوگرم: ۱- اسلام ژولدوشبکوف (قرقیزستان) ۲– نورسلطان سیورکولوف (قرقیزستان) ۳- امیررضا برزنونی (ایران) و ابوالفضل علائی (ایران) ۵- محمدمهدی غلام پور (ایران) و علی اصغر سام دلیری (ایران) ۷- احمدرضا محمدیان (ایران) ۸- هایاک لودویگیان (ارمنستان) و تارلان اسماعیل زاده (آذربایجان)
۴۸ کیلوگرم: ۱- محمدرضا توکلیان (ایران) ۲- مهرزاد علوی نژاد (ایران) ۳- سامان نصیرپور (ایران) و ابوالفضل احمدی (ایران) ۵- بکزات خوشتتاربکوف (قرقیزستان) و گاسپار ترتریان (ارمنستان) ۷- محمد متین سالمی (ایران) و کاکابای کاکابایف (ترکمنستان)
۵۲ کیلوگرم: ۱-عرفان گرکانی (ایران) ۲– آرمن سوکیاسیان (ارمنستان) ۳- رازاک بیشیکیف (قرقیزستان) و محمد عشیری (ایران) ۵- ابوالفضل میرشکاری (ایران) و ابوالفضل شهونی (ایران) ۷- محمدحسین عباسی (ایران) ۸- سامید باقیروف (آذربایجان) ۹- آندرانیک سدراکیان (ارمنستان) ۱۰- بایرامگلدی گلدیف (ترکمنستان)
۵۷ کیلوگرم: ۱- عرفان ولی پور (ایران) ۲- سید مصطفی رضایی (ایران) ۳- محمدرضا عباس پور (ایران) و رضا قیطاسی (ایران) ۵- الوین ممدخانلی (آذربایجان) و رستم ماکیچیان (ارمنستان) ۷- رمضان شکراف (آذربایجان) و کانان عباسلی (آذربایجان)
۶۲ کیلوگرم: ۱- رضا آذرشب (ایران) ۲- آشوت خاچاتریان (ارمنستان) ۳- علی حسین آبادی (ایران) و سید مرصاد میریحیی پور (ایران) ۵- امیر حسین پناهی (ایران) و آرسن ژکشنوف (قرقیزستان) ۷- علی شهیدیان (ایران) ۸- جیحون گایگیسیزوف (ترکمنستان) ۹- آلیک داوودوف (آذربایجان) و آی علی موسایف (آذربایجان)
۶۸ کیلوگرم: ۱- امیر محمد مرادی (ایران) ۲- نورل دوشونبکوف (قرقیزستان) ۳- ابوالفضل نوشادی (ایران) و امیرحسین شیخی (ایران) ۵- سواک باقرامیان (ارمنستان) ۶- روبن گئورگیان (ارمنستان) ۷- پاراهات آتایف (ترکمنستان) ۸- علیرضا خدابنده (ایران)
۷۵ کیلوگرم: ۱- ابوالفضل چوپانی (ایران) ۲- حمیدرضا اسلامی نسب (ایران) ۳- آرشاک گیقامیان (ارمنستان) و پوریا گراوند (ایران) ۵- مرتضی رزاقی (ایران) و سید هادی حسینی هاشمی (ایران) ۷- اسلام گاسانوف (قرقیزستان) و صادق اصغراف (آذربایجان)
۸۵ کیلوگرم: ۱- حسین باجوروند (ایران) ۲- موخامد آدانزوف (قرقیزستان) ۳- عرفان حسنلو (ایران) و امیرعباس شرافتی (ایران) ۵- هاراتیون ایکراکاسیان (ارمنستان) و علیم یابوزوف (قرقیزستان) ۷- آرشام ملکی پسند (ایران) و ماهیر فرضی زاده (آذربایجان)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۲۳۵ امتیاز ۲- قرقیزستان ۱۳۷ امتیاز ۳- ارمنستان ۱۰۱ امتیاز ۴- آذربایجان ۴۶ امتیاز ۵- ترکمنستان ۲۲ امتیاز

پاسخی بگذارید