مسعود تابش نوه عزیزم قائمشهری است؛
تاریخ: ۸:۴۷ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
نام نویسنده: احمد قربانی
من کجا مازندران و نساجی را به سخره گرفتم؟!

مسعود تابش می گوید ادبیات به کار رفته در بیانیه باشگاه نساجی مازندران برای او واقعا تعجب‌برانگیز است و پیگیری حقوقی را حق خودش می داند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان پس از دیدار تیم فوتبال باشگاهش برابر نساجی مازندران که در زمین چمن مصنوعی وطنی قائمشهر برگزار شد، مصاحبه ای انجام داد و در بخشی از آن در مورد چمن وطنی صحبت کرد و تاکید داشت  که مسئولان باشگاه نساجی باید فکری به حال زمینشان بکنند. پس از این مصاحبه بود که باشگاه نساجی بیانیه تندی منتشر کرد و پاسخ غیرمنتظره ای به مدیرعامل سپاهان داد.

 

در همین راستا با مسعود تابش مدیرعامل سپاهان گفتگو کردیم. تابش که از ادبیات استفاده شده در بیانیه باشگاه نساجی مازندران متعجب بود، اینگونه حرف هایش را آغاز کرد و گفت: « من مصاحبه ای انجام دادم و از من در مورد چمن ورزشگاه نساجی هم پرسیدند. من به تیم نساجی توهین نکردم. این تیم واقعا برای من قابل احترام است. واقعا کجا به مردم مازنداران توهین کردم؟! کجا زمین چمن را به سخره گرفتم؟!».

او ادامه داد: « یک مصاحبه کردم. شما مصاحبه را بخوانید؛ مگر چه گفتم؛ حتی من به داوری هم اعتراض نداشتم. گفتم برخی رسانه ها رفتار تبعیض آمیز دارند. یک بازی با استقلال داشتیم و داور مسابقه یک اشتباه داشت که ما هم قبول داریم ولی ببینید چه هجمه ای راه انداختند. تازه تیم استقلال هم دو گل بعد از آن اشتباه داوری در زمانی که تمرکز تیم ما به علت درگیری ها به هم ریخته بود، زد. من مثال زدم بازی با پارس جنوبی و سایپا را که ۴ امتیاز از تیم ما گرفته شد و تاکید کردم که رفتارها درست نیست و اینقدر هجمه درست کنید.»
مدیرعامل سپاهان سپس بار دیگر حرف هایش را به بیانیه نساجی مازندران برگرداند و افزود:«کجا باشگاه نساجی را به سخره گرفتم؟ کجا مردم شریف مازندران را به سخره گرفتم؟ شما ببینید با چه ادبیات تندی صحبت کرده اند. بنده را همه در فوتبال می شناسند. اصلا جملات عجیبی به کار گرفته اند که در شان خودم نمی دانم پاسخ دهم.»

تابش سپس با تاکید بر این نکته که به دلیل ادبیات بد این بیانیه علیه روابط عمومی باشگاه نساجی پیگری حقوقی خواهد داشت، عنوان کرد:«صدر در صد از نظر حقوقی پیگیری می کنم. واقعا ادبیات سخیفی به کار برده اند. باید ثابت کنند که به مردم مازندران توهین کردم. شما ببینید چند جمله برای دو جمله ای که گفته ام را به کار برده اند یا در جایی از بیانیه چند نقطه گذاشته اند تا مثلا نشان دهند که حرف هایی را هم نمی خواهند بزنند. اصلا بعید می دانم باشگاه نساجی با چنین ادبیاتی صحبت کند. فقط گفتم امیدوارم بازیکنانم آسیب نبینند و متاسفانه یکی از بازیکنان اصلی تیممان آسیب دیده که امیدوارم خدا به خیر کند و جدی نباشد.»

 

کاپیتان سال های دور سپاهان ادامه داد و گفت:« شما با تمام تیم ها صحبت کنید. آیا آنها از چمن راضی هستند؟ من گفتم فکری به حال چمن کنید و گفتم خودشان در این زمین تمرین نمی کنند. چمنش واقعا چمن نامناسبی است. یک صفحه مطلب نوشتند و تهمت زدند که بار حقوقی دارد و ما پیگیری می کنیم.»

تابش سپس با اشاره به اینکه زمین چمن نقش جهان هم مشکل دارد ولی آنها این موضوع را رد نمی کنند، عنوان کرد: « تازه زمین نقش جهان را گفتم مشکلاتی دارد که در صدد حل کردن آن هستیم. با این حال شرایط تحریم باعث شده دستگاه وارد نشود. حالا من کجا باشگاه نساجی یا خدایی ناکرده مردم این شهر را به سخره گرفته ام؟ واقعا حرف بدی زدم؟ اصلا نوه عزیزم قائمشهری است. مردم قائمشهر برای من قابل احترام هستند. من اصلا گفتم مردم شریف مازندران. ادبیات این بیانیه برای من خیلی قابل تعجب است. ما بی سواد نیستیم و از پشت کوه هم نیامدیم. یک همچین ادبیاتی  واقعا جای سوال دارد. باید ثابت کنند که من به مردم مازندران توهین کرده اند. اصلا این کار را نمی کنم. شما ببینید بازیکنانی که چند سال ما آنها را رشد دادیم، برای آنها بازی می کنند. الان رضا دهقانی، میلاد سرلک و حسن جعفری بازیکن تیم ما بوده اند که ما آنها را بدون هیچ مشکلی به نساجی مازندران انتقال دادیم. هر کدام از این سه بازیکن ۱۰ سال در آکادمی ما بوده اند. آیا نفس ورزش و فرهنگ ورزش، این را می گوید؟ از تمام تیم ها بپرسید که زمین چمن درست است و آیا موجب آسیب نمی شود؟

 

مدیرعامل سپاهان در ادامه با اشاره به اینکه ادبیات بیانیه را نمی تواند به مدیران باشگاه نسبت دهد، افزود: « بابت شناختی که از مدیران و مردم نساجی دارم، این بیانیه را به حساب باشگاه نساجی نمی گذارم. ادبیات این بیانیه را ببینید. اصلا مسائلی مطرح شده که ربطی به ما ندارد. فقط گفتیم زمین مشکل دارد. ورزشگاه نقش جهان هم مشکل دارد ولی سعی می کنیم که آن را درست کنیم. خود نساجی هم اگر خواست در بازی های بین المللی در نقش جهان بازی کند، ما با کمال میل در خدمت آنها هستیم. اصلا حرف های عجیب و غریبی مطرح شده و بعید می دانم که این بیانیه از طرف باشگاه باشد.»

 

مسعود تابش در پایان اینگونه حرف هایش را خاتمه داد: « امیدوارم اینقدر که فرهنگ فرهنگ می کنیم، در عمل هم به آن توجه بیشتری داشته باشیم.»

پاسخی بگذارید