تاریخ: ۱۹:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی ذوب‌آهن از هواداران سپاهان نیز خواست که فردا برای حمایت از تیمش به استادیوم فولاد شهر بیایند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

علیرضا منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار با پرسپولیس گفت: وضعیت تیم بسیار خوب است و کار تاکتیکی را کاملا فشرده و روزمره انجام دادیم. بر روی مسائل روحی روانی بازیکنان کار کرده‌ایم و نفر به نفر پرسپولیس را آنالیز کردیم. برای بازیکنان وقت زیادی را گذاشتیم و کاملا تفکرات کالدرون را می‌شناسیم. ذوب‌آهن با توجه به این روحیه ای که  این روزها در آن موج می‌زند تبدیل به یک خانواده شدیم و می‌خواهیم شعار یک نفر برای همه و همه برای یک نفر را فردا عملی کنیم.

 

*با کنترل دو بازیکن نمی‌توان برابر پرسپولیس موفق شد
ما به جز چهار تیم استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن و تراکتور که کل تیم را آنالیز می‌کنیم در باقی تیم‌ها بر روی دو یا سه بازیکن تکیه داریم و نکات کلیدی را به بازیکنان می‌گوییم. اما در تقابل با این چهار تیم کل ۱۱ نفر مورد توجه هستند. یک حس کلی باید باشد که مقابل این تیم‌ها نتیجه بگیرید. انرژی مثبت را نیز باید از رسانه‌ها و مردم بگیریم. نمی‌توانیم بگوییم با کنترل دو بازیکن می‌توان پرسپولیس را از کار انداخت. این تیم خیلی بزرگ است و در سه سال گذشته قهرمان بوده. در مجموع تدابیر خیلی خوبی داریم و در حین بازی همه را به بازیکنان می‌گوییم. کل تلاش خود را می‌کنیم، سه امتیاز را در اصفهان نگه داریم.

 

*فردا از سپاهانی‌ها می‌خواهم که بیایند
با سپاهان رقیب هستیم اما همشهری و دوست هستیم و می‌خواهم درد و دل آقای قلعه نویی را ادامه بدهم. خیلی از بازی‌ها به نتیجه نرسیدیم اما نمایش خوبی داشتیم. ولی سپاهان را نگاه کنید که در هر دو موفق بوده اما مقابل تیم‌های بزرگ استادیوم خالی است. با این تفاوت که نقش جهان داخل شهر است اما فولاد شهر بیرون. فردا از فوتبال دوستان اصفهان می‌خواهم که از ما حمایت کنند. چون ۹۰ درصد استادیوم برای ذوب‌آهن است اما طبیعتا مهمان با هجمه ای از طرفدار می‌آید. فردا می‌خواهم به کمک جوانان ذوب‌آهن بیایید. حتی لازم است که از هواداران سپاهان نیز دعوت کنم تا به فولاد شهر بیایند. فردا نگاه ما برای استان اصفهان است.

 

*شبیه لیگ انگلستان شدیم
طبیعتا پرسپولیس با استراحت بیشتری آمده و تمرینات بیشتری انجام دادند و سرحال تر هستند. ذوب‌آهن نیز در ۹ روز باید سه بازی انجام بدهد. خیلی شبیه لیگ انگلستان شدیم. یک مقدار کار ما سخت می‌شود اما جوان‌‎های خوبی دارم که خیلی با تجربه هستند. اما الان فقط به بازی پرسپولیس فکر می‌کنیم.

 

*با حوصله به دنبال شکست پرسپولیس هستیم
پرسپولیس بازی قبلی خود در لیگ را برده و در لیگ باخته است. طبیعتا به دنبال برد هستیم و کل مجموعه وقت این را ندارد با خیلی مسائل مدارا کند. باید رو به جلو باشیم اما باهوش باشیم و بی گدار به آب نزنیم. از پرسپولیس ضربه بخوریم کار خیلی سخت می‌شود. با حوصله و فکر به فکر سه امتیاز هستیم.

 

*افتخار من این است که در رتبه ۲۱۲ هستم
این افتخاری است که امسال تیم ذوب‌آهن بهترین تیم ایرانی در آسیا شد. من در ویترین هستم اما ۱۵ نفر پشت‌سر من مشغول کار هستند که باید از کادر پزشکی، کادر ماساژ، کادر تدارکات، عوامل اجرایی باشگاه و … بابت زحماتی که می‌کشند تشکر کنم. من به رتبه ۲۱۲ در بین مربیان جهان رسیدم و این افتخار بزرگی است. به نظر من به نسل ۲۰۰۶ به این طرف باید اعتماد کرد چرا که آنها می‌توانند حتی به رتبه ۸۰ در دنیا هم برسند. خوشحالم که با گذرنامه ایرانی به اینجا رسیدم و در شرایط سخت از همسرم خواستم تا امیر فرزندم در تهران به دنیا بیاید تا او هم گذرنامه ایرانی داشته باشد. همان زمان خیلی‌ها می‌خواستند فرزندشان در خارج از کشور به دنیا بیاید اما من این کار را نکردم تا او با گذرنامه ایرانی به جاهای بزرگ برسد.

پاسخی بگذارید