سفیر کره جنوبی در مراسم افتتاحیه مسابقات کشوری نوجوانان؛
تاریخ: ۷:۴۷ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
نام نویسنده: احمد قربانی
تکواندو در تسریع روابط دوستانه دو کشور نقش اساسی دارد

پیشنهاد روابط ایران و کره جنوبی و و تبادلات فرهنگی – ورزشی این دو کشور بنیادی و بر پایه دوستی است. تکواندو باعث درک بهتر مردم این دو کشور از یکدیگر شده و در تسریع روابط دوستانه نقش اساسی دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ریو جانگ هیان” سفیر کره جنوبی در ایران درمراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان که ظهر امروز در سالن شهید نوبخت بابلسر برگزار شد گفت: سال ۲۰۱۳ فدراسیون تکواندو ایران، سفارت کره جنوبی در ایران و شرکت ال جی، طی تفاهم نامه‌ای برگزاری مسابقات تکواندو جام سفیر را در دستور کار قرار دادند، اینکه امروز هفتمین دوره این رقابت‌ها در حال برگزاری است، بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: تکواندو هنری رزمی است که با تدبیر ذهن باعث رشد و تعالی  شخصیت ورزشکار می‌شود؛ در حال حاضر این رشته در ۱۶۸ کشور جهان فعال است و از مقبول ترین ورزش های سراسر دنیا است. در ایران نیز تکواندو در ۴۰ سال اخیر به صورت مستمر گسترش پیدا کرده و در حال حاضر با بیش از حدود ۲ میلیون نفر عضو یکی از محبوب ترین ورزش‌های ایران محسوب می‌شود.

سفیر کره جنوبی این طور ادامه داد: نوجوانان تکواندوکار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ عنوان قهرمانی را کسب کردند و در رقابت های آسیایی نیز بر سکوی نخست ایستادند. بانوان هوگوپوش در بازی‌های المپیک جوانان آرژانتین موفق به کسب مدال طلا و نقره شده‌اند و در مسابقات قهرمانی آسیا نیز عنوان قهرمانی را بدست آورند که نشان از از پیشرفت چشمگیر دختران تکواندو ایران دارد و باعث خرسندی است. امیدوارم تکواندوکاران ایرانی بتواند در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ نتایج خوبی را کسب نمایند.

وی در پایان گفت: پیشنهاد روابط ایران و کره جنوبی و و تبادلات فرهنگی – ورزشی این دو کشور بنیادی و بر پایه دوستی است. تکواندو باعث درک بهتر مردم این دو  کشور از یکدیگر  شده  و در تسریع روابط دوستانه نقش اساسی دارد. در پایان برای شما آرزوی موفقیت دارم و از رییس فدراسیون تکواندو تشکر می‌کنم.

پاسخی بگذارید