تاریخ: ۱۰:۲۸ :: ۱۳۹۴/۰۸/۰۷
نام نویسنده: sobhan

سپ بلاتر، رئیس موقت فیفا عنوان کرد که یوفا و اتحادیه اروپا با برنامه ریزی خواهان حذف او از سمتش به عنوان رئیس فیفا بوده اند.   به گزارش “مازنداسپرت“، بلاتر در ماه‌های اخیر اتهامات فساد مالی متعددی دریافت کرده و در حال حاضر به همراه پلاتینی، ۹۰ روز از فعالیت در فیفا محروم است.او […]

سپ بلاتر، رئیس موقت فیفا عنوان کرد که یوفا و اتحادیه اروپا با برنامه ریزی خواهان حذف او از سمتش به عنوان رئیس فیفا بوده اند.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، بلاتر در ماه‌های اخیر اتهامات فساد مالی متعددی دریافت کرده و در حال حاضر به همراه پلاتینی، ۹۰ روز از فعالیت در فیفا محروم است.او پس از انتخاب دوباره به عنوان رئیس فیفا، از سمت خود کناره گیری کرد و فیفا در فوریه سال ۲۰۱۶، انتخابات جدیدی برگزار خواهد کرد. حال بلاتر فاش کرد که اتحادیه اروپا و یوفا ، عامل اصلی ایجاد موج حملات علیه او بوده اند.

او گفت:” حدود ۳ سال است که  هدف اول آماج حملات شده ام، مخصوصا پس از جام جهانی برزیل. دلیلش هم این است که یوفا نمی‌خواست من رئیس فیفا باشم. با برنامه ریزی شروع به تخریب من کردند در حالی که دیگر کنفدراسیون‌ها حامی من بودند. فقط یوفا سعی کرد که من را تخریب کند. آنها موفق نشدند و حتی با سونامی که ایجاد کردند، من دوباره رئیس فیفا شدم. و چه چیزی در پشت صحنه حملات علیه فیفا بود؟ سیاست، اتحادیه اروپا. اینجا صحنه دخالت سیاست در ورزش است. ولی نمی‌توان فیفا را تخریب کرد. فیفا بانک سوئیس نیست. فیفا یک کمپانی تبلیغاتی نیست. بنابراین، آنها با سوئیس متحد شدند و حملاتی علیه فیفا و رئیس آن ترتیب دادند. من مطمئنم در ابتدا وقتی یوفا اعلام کرد که من را نمی‌خواهند، نمی‌دانستند که سیاست و سیاسیون پشت این قضیه هستند. جام جهانی و رئیس فیفا، توپ‌هایی هستند که در این زمین قدرتمند سیاست بازی گرفته می‌شوند.”

 

منبع:ورزش۳

 

 

 

پاسخی بگذارید