تاریخ: ۶:۰۹ :: ۱۳۹۴/۰۸/۰۷
نام نویسنده: sobhan

در این گزارش برترین کلین‌شیت‌ها یعنی بیشترین تعداد بازی‌هایی که گلرها دروازه‌ خود را بسته نگه داشتند در تاریخ لیگ جزیره بررسی شده است. به گزارش مازند اسپرت ، پست گلر در فوتبال تنها پستی است که می‌تواند از دست خود برای حفظ توپ استفاده کند ولی نه در همه جا آن هم فقط در […]

در این گزارش برترین کلین‌شیت‌ها یعنی بیشترین تعداد بازی‌هایی که گلرها دروازه‌ خود را بسته نگه داشتند در تاریخ لیگ جزیره بررسی شده است.

به گزارش مازند اسپرت ، پست گلر در فوتبال تنها پستی است که می‌تواند از دست خود برای حفظ توپ استفاده کند ولی نه در همه جا آن هم فقط در محوطه مخصوص خود و تنها بازیکنی است که در صورت نبود او بازی برگزار نمی‌شود. در این گزارش برترین کلین‌شیت‌ها یعنی بیشترین تعداد بازی‌هایی که گلرها دروازه‌ خود را بسته نگه داشتند در تاریخ لیگ جزیره بررسی شده است.

۱۰ گلر که برترین کلین‌شیت را در تاریخ لیگ برتر انگلیس داشتند به ترتیب زیر است:

۱- دیوید جیمز

دیوید جیمز گلر تیم لیورپول که سابق حضور در باشگا‌ه‌های وست‌هام، استون ویلا، منچستر سیتی را دارد توانست ۱۷۰ بازی دوازه خود را بسته نگه دارد که برترین کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر انگلیس است.

۲- پیتر چک

گلر اسطوره‌ای چلسی که در سال ۲۰۰۴ از تیم رن فرانسه به این تیم پیوست و در سال ۲۰۱۵ به تیم توپ‌چی‌های لندن پیوست، چک توانسته که ۱۶۷ بازی دروازه خود را بسته نگه دارد.

۳- مارک شوارز

گلر استرالیایی که اکنون در تیم لستر سیتی است و سابق حضور در تیم‌های چلسی و فولام را دارد توانسته است ۱۵۲ بازی دروازه خود را بسته نگه دارد.

۴- دیوید سیمن

چهره نام‌آشنا برای طرفداران آرسنال که به همراه این تیم سال‌ها خوش درخشید و سپس به تیم منچستر سیتی پیوست و در سال ۲۰۰۴ به علت مصدومیت از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، وی با ۱۴۲ بازی در رده چهارم قرار دارد.

۵- نایجل مارتین

مارتین بازی خود را با تیم کریستال‌پالاس آغاز کرد و سپس به لیدز یونایتد و اورتون رفت او با ۱۳۸ بازی مصون داشتن دروازه‌اش در رده پنجم قرار دارد.

۶- په په رینا

گلر اسپانیایی که ۹ سال از عمر خود را با تیم‌ لک‌لک‌ها سپری کرد و توانست به همراه این تیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود، وی با ۱۳۴ بازی در رده ششم قرار دارد.

۷- فان‌در‌سار – براد فریدل

گلر اسطوره‌ای شیاطین سرخ که سال‌ها برای آنها دروازبانی کرد با ۱۳۲ بازی بسته نگه داشتن دورازه‌اش در رده هفتم قرار دارد که همین رقم را برد فریدل گلر امریکایی هم با تیم‌های لیورپول و استون‌ویلا داشته است.

۸– پیتر اشمایکل

گلر افسانه‌ای دانمارکی که بیشترین شهرت خود را به همراه شیاطین سرخ بدست آورده است با ۱۲۹ بازی مصون نگه داشتن دروازه‌اش در رده هشتم قرار دارد.

۹- تیم هاوارد

گلر امریکایی که با منچستر یونایتد فوتبالش را در لیگ انگلیس شروع کرد و سپس به تیم اورتون رفت که کماکان گلر این تیم است، وی با ۱۲۸ بازی در رده نهم قراردارد.

۱۰- شی گیون

دروازبان ایرلندی که سابقه بازی در تیم‌های بلکبرن، نیوکسل، منچستر سیتی و استون ویلا را دارد با ۱۱۳ بازی در رده آخر قرار دارد.

پاسخی بگذارید