کشتی قهرمانی جهان
تاریخ: ۱۶:۳۶ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
نام نویسنده: علی احمدی
دلاورمردان مازندرانی حریفان خود را شناختند + نتایج

با برگزاری مراسم قرعه کشی ۴ وزن سوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان، آزادکاران ایران حریفان خود را شناختند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،قرعه کشی چهار وزن سوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک، بعد از ظهر امروز در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد.

نتایج قرعه نمایندگان ایران که از ساعت ۹:۳۰ صبح فردا (شنبه) به مصاف حریفان خود خواهند رفت به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم ۲۵ نفر حضور دارند، بهنام احسان پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با رجب توپال دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه سرشاخ می شود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده مبارزه میان احمدنبی گوارزاتیلوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان و خولیوس بونه رودیگوئز قهرمان جهان از کوبا می رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری پس از استراحت در دور اول در دور بعد با برنده مبارزه میان جانگ از کره جنوبی و رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی در این دیدار در دور سوم به مصاف برنده کشتی میان نیکا کنتچادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان و گریگوریان از ارمنستان می رود. در این وزن ۲۳ کشتی گیر حضور دارند. کایل داک قهرمان جهان از آمریکا در گروه تیموری حضور دارد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۴۳ نفر حضور دارند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف اسپینال از پورتوریکو می رود. و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده کشتی میان استفان ورب از مجارستان و دومانیتسکی از اوکراین کشتی می گیرد. گوستیف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان، نایفونوف قهرمان اروپا از روسیه و بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از مولداوی در گروه یزدانی حضور دارند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی در دور اول با ابراهیم جیفتجی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد به مصاف الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می رود. شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان و کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در گروه شعبانی حضور دارند. در این وزن ۲۶ نفر شرکت کرده اند.

کشتی قهرمانی جهان| فینالیست های ۴ وزن دوم مشخص شدند+نتایج نیمه نهایی

در پایان رقابت‌های مقدماتی ۴ وزن دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که از صبح امروز در سالن باریس شهر نورسلطان آغاز شده است، نفرات راه یافته به فینال مشخص شدند که علیرضا کریمی در ۹۲ کیلوگرم با برتری مقابل حریفان گام به فینال گذاشت تا فردا شب برای رسیدن به مدال طلا در فینال مبارزه کند.

یونس امامی هم با شکست در مرحله نیمه نهایی وزن ۷۰ کیلوگرم به دیدار رده بندی رفت. یدالله محبی هم که در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب حریف اوکراینی شده بود با شکست حریفش در نیمه نهایی از گردونه مسابقات کنار رفت.

نتایج دیدارهای این مرحله به شرح زیر است:

۷۰ کیلوگرم:

فینالیست ها:

داوید بائف (روسیه) – نورکوژا کایپانوف (قزاقستان)

نیمه نهایی:

داوید بائف (روسیه)، برنده – ماگومد مراد گادجی یف (لهستان) (۵ بر ۲)
نورکوژا کایپانوف (قزاقستان)، برنده – یونس امامی (ایران) (۷ بر ۶)

نتایج یک چهارم نهایی:

داوید بائف (روسیه)، برنده – اختیار نوروزاُف (ازبکستان) (۱۱ بر ۵)
نورکوژا کایپانوف (قزاقستان)، برنده – نیکولا کوجوکارو (بریتانیا) (۱۰ بر صفر)
یونس امامی (ایران)، برنده – کوجیرو فومیتا (ژاپن) (۱۱ بر صفر)
ماگومد مراد گادجی یف (لهستان)، برنده – آدام باتیروف (بحرین) (۳ بر ۳)

۷۴ کیلوگرم:

فینالیست ها:

زائوربک سیداکوف (روسیه) – فرانک چامیزو (ایتالیا)

نتایج نیمه نهایی:

فرانک چامیزو (ایتالیا)، برنده – زلیم خان خادجی یف (فرانسه) (۴ بر یک)
زائوربک سیداکوف (روسیه)، برنده – جردن باروز (آمریکا) (۴ بر ۳)

نتایج یک چهارم نهایی:

زلیم خان خادجی یف (روسیه)، برنده – واسیل میخایلوف (اوکراین) (۴ بر صفر)
فرانک چامیزو (ایتالیا)، برنده – دانیار کایسانوف (قزاقستان) (۵ بر صفر)
زائوربک سیداکوف (روسیه)، برنده – مائو اوکوی (ژاپن) (۶ بر صفر)
جردن باروز (آمریکا)، برنده – خاجی مراد گادجی یف (آذربایجان) (۸ بر یک)

۹۲ کیلوگرم:

فینالیست ها:

علیرضا کریمی (ایران) – جی دن کاکس (آمریکا)

نتایج نیمه نهایی:

علیرضا کریمی (ایران)، برنده – آیخان جبرئیلوف (روسیه) (۱۰ بر صفر)
جی دن کاکس (آمریکا)، برنده – ایراکلی متسیتوری (گرجستان) (۳ بر صفر)

نتایج یک چهارم نهایی:

علیرضا کریمی (ایران)، برنده – لیوبومیر ساگالیوک (اوکراین) (۱۲ بر ۲)
آیخان جبرئیلوف (روسیه)، برنده – سلیمان کارادنیز (ترکیه) (۴ بر ۳)
ایراکلی متسیتوری (گرجستان)، برنده –  تاکوما اوتسو (ژاپن) (۵ بر صفر)
جی دن کاکس (آمریکا)، برنده – نورگالی نورگای پولی (قزاقستان) (۸ بر صفر)

۱۲۵ کیلوگرم:

فینالیست ها:

طاها آکگول (ترکیه) – گنو پتریاشویلی (گرجستان)

نتایج نیمه نهایی:

طاها آکگول (ترکیه)، برنده – ژی دنگ (چین) (۵ بر صفر)
گنو پتریاشویلی (گرجستان)، برنده – آلکساندر خوتسیانوفسکی (اوکراین) (۶ بر۲)

نتایج یک چهارم نهایی:

ژی دنگ (چین)، برنده – جمال الدین ماگومدوف (آذربایجان) (۳ بر صفر)
طاها آکگول (ترکیه)، برنده – حسن بای رحیموف (ازبکستان) (۳ بر صفر)
آلکساندر خوتسیانوفسکی (اوکراین)، برنده – یدالله محبی (۳ بر ۲)
گنو پتریاشویلی (گرجستان)، برنده – خوتابا (سوریه) (۱۴ بر ۴)

کشتی قهرمانی جهان| نفرات راه یافته به نیمه نهایی ۴ وزن دوم مشخص شدند+نتایج یک چهارم

رقابت‌های ۴ وزن دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که از صبح امروز در سالن باریس شهر نورسلطان آغاز شده است، پیگیری شد و نمایندگان کشورمان در اوزان ۷۰ و ۹۲ کیلوگرم با برتری مقابل حریفان گام به نیمه نهایی گذاشتند تا عصر امروز برای رسیدن به فینال مبارزه کنند.

نتایج دیدارهای این مرحله به شرح زیر است:

۷۰ کیلوگرم:
نتایج یک چهارم نهایی:

داوید بائف (روسیه)، برنده – اختیار نوروزاُف (ازبکستان) (۱۱ بر ۵)
نورکوژا کایپانوف (قزاقستان)، برنده – نیکولا کوجوکارو (بریتانیا) (۱۰ بر صفر)
یونس امامی (ایران)، برنده – کوجیرو فومیتا (ژاپن) (۱۱ بر صفر)
ماگومد مراد گادجی یف (لهستان)، برنده – آدام باتیروف (بحرین) (۳ بر ۳)

نیمه نهایی:
داوید بائف (روسیه) – ماگومد مراد گادجی یف (لهستان)
نورکوژا کایپانوف (قزاقستان) – یونس امامی (ایران)

۷۴ کیلوگرم:
نتایج یک چهارم نهایی:

زلیم خان خادجی یف (روسیه)، برنده – واسیل میخایلوف (اوکراین) (۴ بر صفر)
فرانک چامیزو (ایتالیا)، برنده – دانیار کایسانوف (قزاقستان) (۵ بر صفر)
زائوربک سیداکوف (روسیه)، برنده – مائو اوکوی (ژاپن) (۶ بر صفر)
جردن باروز (آمریکا)، برنده – خاجی مراد گادجی یف (آذربایجان) (۸ بر یک)

نیمه نهایی:
زلیم خان خادجی یف (فرانسه) – فرانک چامیزو (ایتالیا)
زائوربک سیداکوف (روسیه) – جردن باروز (آمریکا)

۹۲ کیلوگرم:
نتایج یک چهارم نهایی:

علیرضا کریمی (ایران)، برنده – لیوبومیر ساگالیوک (اوکراین) (۱۲ بر ۲)
آیخان جبرئیلوف (روسیه)، برنده – سلیمان کارادنیز (ترکیه) (۴ بر ۳)
ایراکلی متسیتوری (گرجستان)، برنده –  تاکوما اوتسو (ژاپن) (۵ بر صفر)
جی دن کاکس (آمریکا)، برنده – نورگالی نورگای پولی (قزاقستان) (۸ بر صفر)

نیمه نهایی:
علیرضا کریمی (ایران) – آیخان جبرئیلوف (روسیه)
جی دن کاکس (آمریکا) – ایراکلی متسیتوری (گرجستان)

۱۲۵ کیلوگرم:
نتایج یک چهارم نهایی:
ژی دنگ (چین)، برنده – جمال الدین ماگومدوف (آذربایجان) (۳ بر صفر)
طاها آکگول (ترکیه)، برنده – حسن بای رحیموف (ازبکستان) (۳ بر صفر)
آلکساندر خوتسیانوفسکی (اوکراین)، برنده – یدالله محبی (۳ بر ۲)
گنو پتریاشویلی (گرجستان)، برنده – خوتابا (سوریه) (۱۴ بر ۴)

نیمه نهایی:
طاها آکگول (ترکیه) – ژی دنگ (چین)
گنو پتریاشویلی (گرجستان) – آلکساندر خوتسیانوفسکی (اوکراین)

نتایج کشتی گیران کشورمان نیز به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر اریگلنت پریزرینی از آلبانی را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۶ بر صفر از سد الامان دوگدوربیک اولوو، دارنده مدال برنز ۲۰۱۶ جهان از قرقیزستان گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کوجیرو شیگا، نایب قهرمان آسیا از ژاپن گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. نماینده کشورمان برای حضور در فینال به مصاف نورکوژا کایپانوف، قهرمان ۲۰۱۹ آسیا از قزاقستان خواهد رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی در دور نخست به مصاف گندری گارزون کشتی گیر کهنه کار و حریف سابق مهدی تقوی و دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا رفت که با نمایشی ضعیف و ناامیدکننده با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن ۳۹ کشتی گیر شرکت کرده اند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۱۸ نفر حضور دارند علیرضا کریمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل گئورگی روبایف از مولداوی به برتری دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و گام به نیمه نهایی گذاشت. کریمی برای حضور در فینال به مصاف آیخان جبرئیلوف از روسیه می رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۶ بر یک از سد خودربولگا دورجخاند از مغولستان گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل نیکولاس گویازدوفسکی، دارنده ۲ مدال برنز ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ جهان از آمریکا گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با تیجه ۳ بر ۲ مغلوب آلکساندر خوتسیانوفسکی، دارنده مدال برنز ۲۰۱۹ اروپا و بازیهای اروپایی از اوکراین شد و  شانس حضور در نیمه نهایی و کسب سهمیه المپیک را از دست داد. خوتسیانوفسکی در مرحله قبل با نتیجه ۴ بر ۳ از سد خوگائف از روسیه گذشته بود.  کشتی گیر اوکراینی در نیمه نهایی با گنو پتریاشویلی، قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان مبارزه خواهد کرد.

پاسخی بگذارید