به بهانه مرگ "سحر "
تاریخ: ۱۴:۲۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
نام نویسنده: روح الله سلطانی
“فوتبال؛ جدالی از عشق تا مرگ “

هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، به احترام مرگ جانسوز #دخترآبی، با #یکدقیقه_سکوت برگزار شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فوتبال همیشه عشق نیست، هیجان نیست، زندگی نیست، لذت نیست، فوتبال مرگ هم دارد. فوتبال جنون دارد، فوتبال بی رحم است، شاید نود دقیقه روی ابرها باشی، اما در یک دقیقه وقت اضافه، تمامی کاخ آرزوهایت ویران شود، فوتبال کام آدمی را شیرین کند مثل عسل ولی بعضی وقت ها تلخ میکند بدتر از زهر! دوباره فوتبال، دوباره ایران و دوباره غم تلخ و دوباره سیاهی بر ورزش اول کشور خیمه زد! زن ها نیمی از همین مردها هستند و بگذارید طبق قانون سازمان جهانی فوتبال “فیفا” ، زن‌ها به استادیوم بیایند. مگر در فینال لیگ آسیا چه اتفاق تلخی رخ داد، زن‌های هموطن ما در کنار مردان کشورمان به تشویق تیم پرسپولیس پرداختند و در کمال آرامش با اینکه کاپ آسیا در یک قدمی از فوتبال ایران رفت، اما اعتبار فوتبال ایران هزار برابر شد، کاش متولیان امر، ورزش را از سیاست جدا کنند.

خبر مرگ سحرخدایاری، ملقب به #دختر_آبی در روز عاشورا کام خیلی از هموطنان را تلخ کرد، در روزی که ایران عزادار ارباب دل‌ها بود، فوتبال دوستان کشور، علی‌الخصوص #سرخ #آبی‌ها در شوک سنگینی فرو رفتند، دختر ایرانی که برای تماشای مسابقه العین و استقلال با لباس مردانه به استادیوم آزادی برای تماشای فوتبال تیم محبوبش رفته بود دستگیر شد و بعد از مدتی برای تهیه گوشی خود به دادگاه رفت که متاسفانه عنان اختیارش را از دست داد و بدن خودش را آتش زد و دقیقا در روز قیام عاشورا، وی هم به امام ظلم ستیزش پیوست.

#دخترآبی آسمانی شد و همه بزرگان ورزش و طرفداران فوتبال در صفحات مجازی با اعلام تسلیت خواستار نرفتن به استادیومها شدند تا روزی که تکلیف زنان مشخص شود!  طرفداران بشیکتاش ترکیه در یک اقدامی فدراسیون فوتبال کشورشان را مجبور کردند بخاطر زنی که توسط همسرش کشته شد، یک دقیقه قبل از شروع بازی، سکوت در استادیوم حکمفرما شود و حتی هواداران چند آتیشی آنها هم سکوت را رعایت کردند! خواسته همه فوتبال دوستان، احترام به زنان و حقوق برابری در رفتن به استادیوم‌ها بوده تا همه در کنار هم لذت ببرند و حتی یک دقیقه سکوت در هفته سوم قبل از شروع بازی‌ها، احترام به خانواده داغدار و مرحمی بر درد دل بانوان فوتبال دوست کشورمان می‌باشد.

امید که فیفا با جدیت تمام قانون منع ورود زنان به استادیوم‌ها را لغو کند و زنان سرزمین کشورم همانند دیگر زنان مسلمان کشورهای همسایه بدون هیچ دغدغه‌ای در کنار مردان سرزمین پارس به تماشای فوتبال تیم‌های محبوب خودشان بنشینند و لذت ببرند، فوتبال نشاط را به جامعه تزریق می‌کند و در شرایط سخت امروز اقتصادی کشور، فوتبال تنها پنجره هیجان و شادی به قلب مردم است، از آنان تماشای فوتبال را دریغ نکنیم و نشاط را به مردم پژمرده اینروزهای کشور هدیه دهیم.

یک‌دقیقه‌سکوت؛ بخاطر فریادهایی که در آتش بغض استادیوم سوخت، تا آرام گرفت!

به گزارش مازنداسپرت؛ هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، باید به احترام مرگ جانسوز #دخترآبی، با #یکدقیقه_سکوت برگزار شود.

پاسخی بگذارید