با المپیاد ؛
تاریخ: ۲۲:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
نام نویسنده: مهدی رضی
آخرین خبرها از ورزشکاران مازندرانی در المپیاد استعدادهای برتر کشور + عکس

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور در حال برگزاری است و مازندران نیز در این دوره از رقابت‌ها خوش درخشیده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،این روزها با برگزاری دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر در سراسر کشور، شور و هیجان خاصی در بین ورزشی‌ها ایجاد شده و ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی با هم به رقابت می‌پردازند.

ورزشکاران و استعدادهای جوان مازندرانی نیز در این رقابت‌ها حسابی خوش درخشیدند و عناوین خوبی نیز به‌دست آوردند که در ادامه آخرین وضعیت ورزشکاران مازندرانی در رشته‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

عنوان سومی مازندران در تنیس البرز

تیم مازندران در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با هدایت هنگامه عزیزی ایران موفق شد تا عنوان سوم تیمی پیکارهای المپیاد استعدادهای برتر کشور در ساوجبلاغ را از آن خود کند.

تیم مازندران متشکل از هستی یعقوبی، کارین کریمی، نوژین نیکپور و یاسمن روحانی در جایگاه سوم تیمی این مسابقات قرار گرفت.

۵ مدال برای جوجیتسو مازندران در گرگان

تیم مازندران با هدایت علی‌اکبر عزتی و مربیگری حمیدرضا جورسرایی و محمد میرزاجانزاده و با سرپرستی هادی ذاکر‌حسینی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور  حضور پیدا کرد و در مجموع دو استایل صاحب ۵ مدال شد که دو طلا و سه برنز بود.

بهنام رستمی هر دو طلای جوجیتسوی مازندران را در این پیکارها از آن خود کرد و محمد عرفان افراشته دو بار و علی کاظمی صاحب مدال برنز شدند.

برنز روحانی مقدم در تنیس البرز

دختر ساروی دومین برنز مازندران را در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته تنیس به‌دست آورد.

در این مسابقات که در البرز برگزار می‌شود، یاسمن روحانی مقدم در رده سنی زیر ۱۶ سال به مقام سوم رسید.

دومین طلای مازندران توسط پورحسن در وزنه‌برداری شهرکرد

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، سومین نشان طلا وزنه‌برداری را محمد پورحسن کسب کرد.

شهرکرد میزبان دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور است و پورحسن که اهل بابلسر است صاحب مدال طلا شد.

محمد پورحسن دومین طلایی استان مازندران و سومین مدال‌آور وزنه‌برداری با مجموع ۲۷۷ کیلوگرم قهرمان دسته ۸۹ کیلوگرم شد.

دو مدال عرشیا محسنی در دوچرخه‌سواری تبریز

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور دوچرخه‌سوار مازندرانی موفق به کسب دو مدال شد. در این مسابقات که در تبریز برگزار شد عرشیا محسنی در ماده ۲۰۰ متر تایم تریل به مدال طلا دست یافت و دومین مدالش که نقره بود را در کوهستان کسب کرد.

تیم سه نفره مازندران با درخشش این ورزشکار کلارآبادی با دست پر از مسابقات بازگشت.

نقره مولایی در وزنه‌برداری شهرکرد

باربد مولایی که برادر بهادر مولایی است، در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور به مدال نقره دسته ۹۶ کیلوگرم المپیاد استعدادهای برتر دست یافته است.

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در شهرکرد تیم مازندران توسط این وزنه‌بردار بابلسری صاحب یک مدال نقره و چهارمین نشان خود شده است.

کسب مدال طلای سجاد دهقانی در دوومیدانی زاهدان

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در زاهدان، سجاد دهقانی دوومیدانی کار مازندرانی در ماده پرتاب نیزه با رکورد ۴۴ متر و ۹۵ سانتی متر به مدال طلا دست یافت.

این اولین نشان دوومیدانی مازندران و یکی از بهترین مدال‌های کاروان استان در مسابقات بود.

کسب ۵ مدال در کشتی فرنگی اردبیل

نونهالان مازندران نائب قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان المپیاد استعدادهای برتر ورزشی ایران شدند.

رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان “المپیاد استعدادهای برتر ورزشی” با حضور ۳۸۰ کشتی‌گیر از ۲۹ استان در قالب ۳۲ تیم طی روزهای ۳ و ۴ شهریورماه در اردبیل برگزار شد و در پایان تیم خوزستان با کسب ۲۲۰ امتیاز به‌عنوان قهرمانی رسید.

تیم‌های مازندران و تهران نیز به ترتیب با ۱۱۸ و ۱۰۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

برای مازندران در این پیکارها علی‌اصغر سام‌دلیری در ۴۴ کیلوگرم‌ طلایی شد و آرشام ملکی پند در ۸۵ کیلوگرم‌ به مدال نقره رسید.

محمدحسین عباسی، سیدمصطفی رضایی و امیرمحمد بالی‌لاشک به ترتیب در اوزان ۵۲، ۶۲ و ۱۰۰ کیلوگرم بر سکوی سوم این مسابقات ایستادند.

۵ مدال با ارزش در ورزش‌های زورخانه‌ای سنندج

نونهالان مازندران در مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور که در سنندج برگزار شد صاحب ۵ مدال شدند.

علی مشایی در رشته‌های چرخ تیز و چمنی دو مدال طلا را گرفت و یک مدال طلا در سنگین وزن کشتی پهلوانی توسط علیرضا واگذاری و یک مدال نقره در وزن منفی ۵۰ کیلوگرم کشتی پهلوانی توسط پوریا عاطف خیال به‌دست آمد و یک مدال برنز هم در شته کباده ایلیا حسینی کسب شده است.

۴ مدال توسط دختران مازندرانی در پنچاک سیلات گلستان

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، یک طلا، یک نقره و ۲ برنز سهم رزمی کاران دختر استان در رشته پنچاک سیلات بود.

در این پیکارها صبا سهرابی دختر با استعداد مازنی صاحب مدال طلا شد و مهیا محمدی نقره گرفت. فاطیما معتمدی و شیدا حسین‌نیا هم به مدال برنز دست یافتند.

در این مسابقات، هدایت تیم مازندران با فاطمه نورمحمدزاده بود.

درخشش مازندرانی‌ها در مینی‌گلف ساری

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، مازندران میزبان این مسابقات بود که در رده سنی ۱۰ تا ۱۴ سال سید ایلیا مقیم‌نژاد و در رده سنی ۱۴ تا ۱۸ سال سیدمحمد موسی‌زاده طلایی شدند. آرتا نوروزی در رده ۱۰ تا ۱۴ سال هم نایب قهرمان شد‌ه است.

۳ طلا، یک نقره و ۲ برنز حاصل تلاش تکواندوکاران پسر

دومین دوره مسابقات تکواندو المپیاد استعدادهای برتر ورزشی نونهالان و بیست‌وهشتمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور در گروه پسران، در قم برگزار شد و مازندران با درخشش جالب توجه عنوان نخست را همراه با ۶ مدال به‌دست آورد.

در روز اول ۲ مدال زرین توسط امیرحسین متاجی و ابوالفضل عباسی در اوزان هفتم و نهم حاصل شده بود اما روز دوم هم پر مدال بود.

مهدی شاه‌نظری و یاسین ولی‌زاده به مدال برنز رسیدند و امیررضا قربانی به مدال خوش رنگ طلا و امیدرضا رحیمی به عنوان ارزنده نایب قهرمانی رسیدند تا مازندران با مجموع ۳ مدال طلا، یک نقره و ۲ مدال برنز عنوان قهرمانی نونهالان را به‌دست آوردند.

نونهالان مازنی در اولین دوره المپیاد با ۶ طلا و یک برنز قهرمان شدند و امسال بار دیگر با مجموع ۶ مدال این عنوان را تکرار کردند تا با جام قهرمانی به خانه بازگردند.

نایب قهرمانی مازندران در بسکتبال قزوین

دومین دوره المپیاد نخبگان کشوربه میزبانی استان قزوین در سالن شهید بابایی برگزار شد که مازندران به دومی دست یافت.

این مسابقات با حضور ۲۶ تیم و جمعا ۸۰ بازی انجام شد که مازندران در گروه خود ۵ بازی با تیم های همدان، فارس، آ شرقی، چهارمحال و بختیاری وخراسان رضوی انجام داد.

عنوان چهارمی مازندران در بیلیارد تهران

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، تیم زیر ۱۶ ساله‌های اسنوکر مازندران در تهران ابتدا به جمع ۴ تیم برتر راه پیدا کرده بودند، اما با شکست در هر دو بازی آخر چهارم شدند و از ایستادن روی سکوها بازماندند.

خوزستان، فارس و خراسان جنوبی اول تا سوم شدند و مازندران عنوان چهارمی را از آن خود کرد.

عنوان چهارمی هندبال مازندران در کرمانشاه

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور  در رشته هندبال در کرمانشاه برگزار شده است.

تیم منتخب هندبال خردسالان پسر استان مازندران به عنوان چهارم مسابقات هندبال المپیاد استعدادهای برتر کشور که با حضور ۳۰ تیم از سراسر کشور در کرمانشاه برگزار شد دست یافت.

مازندران فاتح مسابقات تیمی تنیس روی میز ـ اصفهان

المپیاد استعدادهای برتر که از ۳ لغایت ۷ شهریورماه به میزبانی خانه تنیس روی میز اصفهان به‌صورت تیمی و انفرادی برگزار شد، با قهرمانی مقتدرانه تیم مازندران خاتمه یافت.

تیم مازندران با ترکیب( یاری، نصیرایی، اسماعیلیان،کوثر حسن‌زاده) پس از انجام ۸ بازی در فینال در مقابل تیم آذربایجان غربی با ترکیب رحیمی، محمدی، مهرزاد، اردینی) روبرو شد که در پایان با پیروزی ۳ بر ۱ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

بدین ترتیب آذربایجان غربی عنوان نائب قهرمانی را از آن خود کرد.تیم‌های اصفهان و البرز مشترکا بر جایگاه سوم ایستادند.

هاکی مازندران بدون مدال آذربایجان غربی را ترک کرد

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته هاکی در نقده برگزار شد و نماینده مازندران در عین شایستگی مدالی کسب نکرد و دست خالی این شهر را ترک کرد.

تیم مازندران در حالی که موفق به شکست اصفهان شده بود و به دور دوم بازی‌ها صعود کرده بود، در نهایت در دور حذفی شکست خورد و موفق به کسب مدال نشد.

۵ مدال برای بوکس مازندران در سقز کردستان

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، بوکسورهای مازندرانی به میزبانی سقز کردستان موفق به کسب ۵ مدال شدند.

مهدی خواجوند که تنها فینالیست مازندرانی در این رقابت‌ها بود، با شکست در فینال نقره‌ای شد. محمدجواد عزیزنژاد، حسین زمانی، امیرمحمد خزایی و امیرحسین تمشوری همگی صاحب گردن آویز برنز شدند تا مازندران در مجموع تیمی هفتم شود.

صعود کبدی مازندران به جمع ۱۶ تیم نهایی

 تیم کبدی مازندران در بازی دوم مسابقات کبدی المپیاد استعدادهای برتر کشور که در زاهدان برگزار می‌شود موفق شد تیم خراسان جنوبی را با نتیجه ۴۸به ۲۶ شکست دهد،مازندران با دو پیروزی سرگروه شد و به دور بعدی صعود کرد.

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور ـ تنیس روی میز ـ اصفهان/ یاری تا فینال رفت و دوم شد

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، پینگ‌پنگ باز مازندرانی در دیدار نهایی شکست خورد و نایب قهرمان شد.

فاطمه یاری که یکی از اعضای مازندران قهرمان پیکارهای تیمی بود در انفرادی هم خوب پیش رفت و در نهایت به عنوان دومی این مسابقات دست یافت.

طلای کاتا بر گردن مهسا غلامی در زنجان

 در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور دختر مازندرانی که اهل ساری است، مدال طلای کاتا را به‌دست آورد.

همچنین هانا حسین پور قائم‌شهری مدال نقره کومیته را در شروع رقابت های این رشته به‌دست آورد.

عنوان سومی بانوی جودوکار مازندران در جودو یزد

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، بانوی جودوکار مازندرانی به مقام سوم وزن خود در رقابت‌های دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در یزد دست یافت.

سارگل امید، اولین و تنها مدال جودو را در این مسابقات کسب کرد.

۳ مدال برای بانوان کاراته در زنجان

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، نیایش نعمتی سومین مدال دختران مازندران را کسب کرد که نقره بود.

پس از یک طلا و یک نقره، یک مدال دیگر هم برای مازندران به‌دست آمد که نیایش نعمتی کاراته کار آملی موفق به کسب آن شد.

برنز مهدیسا برزگر در تیراندازی ـ تهران

مهدیسا برزگر در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در تهران موفق به کسب مدال برنز شد.

مقام قهرمانی عرفان شکوهی در اسلحه سابر 

برگزار کنندگان دیدار نهایی شمشیربازی سابر ایران در دومین دوره المپیاد استعدادهای برترکشور دو ورزشکار مازندرانی بودند.

مقام قهرمانی اسلحه سابر  به عرفان شکوهی رسید و مقام نایب قهرمانی را امیر محمد ولی اللهی کسب کرد.

در این مسابقات سید سروش اندی پنجم شد تا مازندران در هشت نفر برتر کشور سه بازیکن داشته باشد.

۶ مدال برای کاراته مازندران در آذربایجان غربی

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، سید ابوالفضل حسینی تنها طلایی این رده بود که به مقام نخست رسید.‌ دو نقره تیم مازندران را ابوالفضل قاسمی و محمدامین رستمی به‌دست آوردند و دو برنز را هم محمدامین الاسلامی و ابوالفضل سامع‌سورکی کسب کردند.

نشان برنز ابوالفضل نوربخش در شنا کرمانشاه

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، ابوالفضل نوربخش در ماده ۸۰۰ متر آزاد موفق شد تا نشان برنز این مسابقات را به‌دست آورد.

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور ـ قایقرانی ـ اردبیل/ناداوری آشکار و از دست رفتن مدال

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، تیم هلیا اصغری و آرتمیس هادی پور از نوشهر با هدایت مریم دیوسالار، با وجود رکودهایی خوب، از کسب مدال بازماندند.

قهرمانی مازندران در کانوپولو قزوین

پس از قهرمانی دختران، در پسران هم مازندران قهرمان کانوپولوی المپیاد استعدادهای برتر کشور شد که در قزوین به انجام رسید.

تیم مازندران با شکست همه حریفان و تیم فارس در فینال موفق شد با هدایت علیرضا قهاریان عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

طلای تیمی سابر برای مازندران

طلای تیمی سابر رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر کشور هم به مازندران رسید. پس از یک طلا و یک نقره سابر انفرادی، تیم مازندران موفق شد در اصفهان طلای تیمی این مسابقات را هم از آن خود کند.

تیم شمشیربازی اسلحه سابر مازندران در فینال دومین دوره المپیاد شمشیربازی کشور با غلبه بر تیم گیلان با نتیجه ۴۵ بر ۳۱ برسکوی قهرمانی ایستاد و مدال طلای تیمی را از آن خود کرد.

نایب قهرمانی مازندران در فری استایل

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته فری استایل که به میزبانی قائم‌شهر برگزار شد، مژده شعبانی اسکیت سوار شناخته شده چالوسی و عضو تیم ملی مدال طلای این مسابقات را از آن خود کرد و هانیه مقدم و مریم السادات هاشمی‌نژاد هر دو از قائم‌شهر به ترتیب  بر سکوی دوم و سوم این مسابقات ایستادند تا مازندران در مجموع نایب قهرمان شود.

ملک‌زاده تنها مدال‌آور نوجوانان دختر

روشنک ملک‌زاده که قائم‌شهری است تنها مدال کاراته نوجوانان دختر را در کاتای دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در زنجان گرفت که برنز شد،مازندران با همین یک مدال نهم شده است.

قهرمانی مازندران با ۷ مدال در کشتی آزاد همدان

نونهالان مازنی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در همدان صاحب ۵ مدال طلا و دو برنز شدند تا با اقتدار به قهرمانی برسند.

مازندران توسط ابراهیم الهی، علی رضایی، ابراهیم خواری، حسن اسماعیل‌نژاد و هانی فلاحی طلایی شد تا با اتکا به طلاهای ورزش اول خود را در جدول توزیع مدال‌ها بالاتر بکشد.

دو برنز هم توسط ارشیا ظهیری و مهدی عباس‌پور تصاحب شد تا مازنی‌ها با ۷ مدال نمایش درخشانی داشته باشند.

دومی مازندران در کاراته در آذربایجان غربی

کاراته مازندران در رده نوجوانان با کسب دو طلا و یک برنز پس از تهران عنوان نایب قهرمانی رقابت های المپیاد استعدادهای برتر کشور را بدست آوردیم.

ابوالفضل نوری و محمدطاها مهدی‌زاده که مدال هر دو مدال طلا کسب کردند اهل قائم‌شهر بودند و نیما خادمی‌نیا از ساری هم برنزی شد.

دو طلا و دو برنز در ووشو البرز

تیم مازندران با هدایت معصومه غدیری و سلیمه‌بور تمامی مدال‌هایش را در بخش ساندا به‌دست آورد ولی در تالو مدالی نگرفت.

مریم بابایی و فاطیما محمدی طلایی‌های مازندران بودند و دو برنز هم به ستاره سیدگلشنی و مهسا مفیدی رسید.در نتیجه تیمی هم مازندران چهارم شد.

۲ طلای برای مازندران در پنچاک سیلات گرگان

تیم مازندران در این دوره، دو طلا و یک برنز کسب کردند.علی‌اصغر حاتم‌نژاد و محمدپارسا ادیب‌زاده طلایی شدند و پارسا رمضان‌زاده برنز گرفت.

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور ـ سامبو ـ بجنورد/طلاهای مازندران را گرفتند!

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته سامبو در بجنورد برگزار شد و مازندران دو مدال برنز از این رویداد به‌دست آورد.

عرفان غفوری از بابل و محمد علیزاده از ساری دو ورزشکار مازندران بودند که موفق به کسب مدال شدند.

برنز ابوالفضل نور بخش در شنا کرمانشاه

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، ابوالفضل نوربخش قائم‌شهری موفق شد در ۲۰۰ متر پروانه دومین مدال برنز خود را کسب کند.

جدول توزیع مدال‌های المپیاد استعدادهای برتر
آخرین بروز رسانی جدول توزیع مدال‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید که استان مازندران در رده سوم این جدول قرار دارد.

پاسخی بگذارید