به روایت تصویر ؛
تاریخ: ۱۲:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
نام نویسنده: تحریریه
در دوره دانش افزایی مربیان فوتبال مازندران با تدریس مرتضی محصص چه گذشت!؟

دوره دانش افزایی مربیان درجه A و B و حرفه ای زیر نظر مرتضی محصص در ساری و با حضور مربیان استان مازندران برگزار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مرتضی محصص در حاشیه برگزاری این کلاس دانش افزایی در گفتگویی در خصوص اهمیت برگزاری کلاس های دانش افزایی، اظهار داشت: کلاس‌های آموزشی مختلفی را باید برای مربیانمان برگزار کنیم تا این افراد با فراگیری آخرین اطلاعات و دانش به روز فوتبال، بتوانند در راستای موفقیت گام بردارند.

محصص خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی هر مربی و مدرس درس زندگی است، زیرا که فوتبال تنها تکنیک و تاکتیک نیست و باید همه مربیان به وظیفه بزرگ انسانی خود که همان درس اخلاق و زندگی در کنار ورزش است را قبول داشته باشند و سپس کار خود را آغاز کنند.

وی در ادامه در خصوص نقش این کلاس ها بر افزایش دانش مربیان گفت و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی به افزایش دانش مربیان کمک می‌کند. مربیان در هر برهه‌ای نیاز به بروز رسانی علم فوتبالی خود دارند تا مرتبا با علم به روز دنیا آشنا شوند.

محصص ضمن تمجید از حضور مربیان با استعداد در استان مازندران، بیان داشت: استعداد های زیادی در این استان حضور دارند که یقینا اگر به موفقیت های خودشان ادامه دهند، حرف های زیادی در آینده در سطح اول فوتبال کشور برای گفتن خواهند داشت.

وی در ادامه به توانایی بالای مربیان بانوان مازندران اشاره کرد و افزود: نباید از ظرفیت بانوان این استان به سادگی عبور کرد.مربیان خوبی در فوتبال بانوان مازندران حضور دارند که پتانسیل خوبی برای موفقیت و آینده فوتبال بانوان مازندران هستند.

محصص تأکید کرد: فوتبال بازی عقاید است. تاریخ همیشه نشان داده مربیان چه کارنامه‌ای دارند و باید زمان بگذرد تا بتوانیم به اهداف خود برسیم. باید برگزاری این کلاس‌های آموزشی تداوم داشته باشد تا بتوانیم از دانش‌های یکدیگر استفاده کنیم.

مدرس رسمی فدراسیون فوتبال کشورمان تصریح کرد: شاگردان و یا همان بازیکنان در واقع فرزندان ما هستند و تمام انتظار آن‌ها احترام، صداقت و تشویق به پشتکار است.

وی در پایان تأکید کرد: یک مربی مدرن باید به خیلی از مسائل مدرن روز دنیا اشراف داشته باشد، زیرا همان‌گونه گفتم فوتبال تنها تکنیک نیست بلکه ادغامی از آمادگی جسمانی، تغذیه، آنالیز و… است.

غلامرضا بهروان رئیس هیات فوتبال مازندران در حاشیه افتتاحیه کلاس دانش افزایی، هدف از برگزاری این کلاس را ارتقاء سطح دانش مربیان استان مازندران عنوان کرد و افزود : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تمامی کسانی که عهده دار مربی گری فوتبال هستند در این دوره حضور دارند .

بهروان افزود: در این برنامه علاوه بر ارتقا دانش مربیان نحوه مدیریت و برنامه ریزی در مربی گری با حضور استادان فن آموزش داده می شود .

بهروان گفت: با مذاکرات انجام گرفته با استادان فن، تلاش داریم بتوانیم هر شش ماه یکبار دوره های آموزشی را در راستای ارتقاء دانش مربیان مازندرانی برگزار کنیم که امیدواریم این امر محقق شود.

وی ادامه داد: مربیان استان برای تمدید مدرک مربیگری خود نیاز به گذراندن دوره های دانش افزایی دارند که در قالب کلاس هایی با آخرین فنون و تاکتیک های روز این رشته، آشنا خواهند شد.

رئیس هیات فوتبال استان مازندران ضمن تاکید بر بروز بودن مربیان اظهار داشت: علم روز به روز در حال تغییر است و اطلاعات جدیدی هر روزه وارد فوتبال جهان می شود که نیاز است تمامی مربیان با این علم آشنا شوند ، برای همین واجب است مربیان ما خودشان را با علم روز، بروز نگه داشته باشند.

بهروان با بیان اینکه نگاه فدراسیون به فوتبال مازندران ، ظرفیت ها و امکانات و تجهیزات آن خوب است افزود : استان مازندران در بحث مربی گری رو به توسعه و پیشرفت است و امیدواریم با برگزاری کلاس های دانش افزایی به ارتقاء بیشتر آن کمک کنیم .

 

پاسخی بگذارید